Jakbyś kamień jadła

Jakbyś kamień jadła

Autor: Wojciech Tochman

Jak wielkiego nieszczęścia potrzeba. żeby świat w nie uwierzył?

Wstrząsająca opowieść Wojciecha Tochmana o konsekwencjach wojny

Zakończenie wojny w Bośni i Hercegowinie (1992-1995) ocalałym kobietom nie przynosi ulgi. Muszą odnaleźć swoich mężczyzn. którzy zaginęli. Pochować ich i opłakać. Bez pomocy dr Ewy Elwiry Klonowski byłoby to niemożliwe.

Wojciech Tochman wielokrotnie powracał do Bośni. Brał udział w ekshumacjach masowych mogił i i scalaniu ludzkich szczątków. Jakbyś kamień jadła to dramatyczna opowieść o silnych kobietach. które mimo ogromu okrucieństwa. próbują przywrócić wartość życiu każdego człowieka.

Książka znalazła się w finale Nagrody NIKE 2003 oraz prestiżowej nagrody Prix RFI Témoin du Monde. Wydana m.in. w Londynie i Nowym Jorku była rekomendowana czytelnikom przez English Pen.

Lapidarność. z jaką Tochman opowiada o potwornościach wojny i jej toksycznych konsekwencjach. wywołuje potężny efekt właśnie dzięki oszczędności stylu: okrucieństwo mówi samo za siebie. nie potrzebuje opisu ani koloryzowania. „The Times”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


ISBN

9788380839915: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/wlasnie-tak-anna-szafranska-127292u

Cena: 34.99


River

Autor: Samantha Towle

Nowe miasto. Nowa tożsamość. Ciąża i samotność. I daleko od przeszłości. przed którą Carrie Ford tak usilnie próbuje uciec.

River Wild jest humorzastym. nadętym dupkiem i w dodatku jej nowym sąsiadem. 

Carrie nie ma ochoty się z nim zaprzyjaźniać. on również nie chce zostać jej przyjacielem.

Jednak kiedy wszystko wydaje się jasne. mężczyzna niespodziewanie pomaga jej uratować porzuconego psa. Tego dnia Carrie dostrzega w jego oczach coś. co można zobaczyć też w jej spojrzeniu. Smutek. Ból. Samotność.

Carrie bardzo dobrze zna te wszystkie uczucia. 

Między dwojgiem zranionych ludzi nawiązuje się niechciana i niespodziewana przyjaźń. która bez ostrzeżenia zmienia się w coś więcej.

Oboje mają swoje sekrety. ale to nie ma żadnego znaczenia. ponieważ ona bardzo dob

:

Cena:


Moje greckie lato

Autor: Isabelle Broom

Holly Wright ma za sobą kilka złych lat. Teraz jest pewna. że uporała się z przeszłością. Zbudowała wokół siebie mur i perfekcyjnie opanowała sztukę trzymania ludzi na dystans – nawet swojego chłopaka. Ruperta.
Nagle dostaje list. I jej poskładane z takim trudem życie staje na głowie: nieznana ciotka zapisała jej w spadku dom na greckiej wyspie!
Zdumiona i zaintrygowana Holly zostawia Londyn. pracę. Ruperta i jedzie do Grecji. Nie spodziewa się. że pozna tu sekret. który rozdzielił jej rodzinę. I wśród piękna przyrody i serdecznych. otwartych ludzi spotka przystojnego Aidana. który stanie się nie tylko jej przewodnikiem po wyspie. A mapa narysowana przed laty przez dwie dziewczynki poprowadzi ją nie tylko do odkrycia tajemnicy z przeszłości…

Wydawnictwo: Amber

Cena:dziewczynka z parku audiobook, skumbrie w tomacie, filary ziemi lubimy czytać, chłopcy z placu broni audiobook tadeusz olszański za darmo, ibuk libra uw, agnieszka stein dziecko z bliska, penis bez cenzury, syreny z tytana, mein kampf w polsce, 11 pierścieni, mariusz czubaj około północy, zbigniew bauer, ebook program genetycy pdf chomikuj, matasek gramatyka pdf, paulina wilk pojutrze, honoryfikatywność koreański, potęga podświadomości audiobook mp3, instrukcja obsługi toksycznych ludzi chomikuj…