Śmierć Iwana Iljicza

Śmierć Iwana Iljicza

Autor: Lew Tołstoj

‚Śmierć Iwana Iljicza’ to jeden z najwybitniejszych utworów prozy psychologicznej Lwa Tołstoja. Akcja opowiadania rozpoczyna się w trakcie pogrzebu tytułowego bohatera. Zmarłego opłakuje rodzina i współpracownicy. Sędzia Iwan Iljicz Gołowin odszedł w wyniku ciężkiej choroby. z którą musiał zmierzyć się u szczytu prawniczej kariery. Choroba i fizyczny ból. który jej towarzyszy sprawiają. że tuż przed śmiercią Iwan uświadamia sobie marność swojego dotychczasowego życia. To wstrząsająca opowieść o przemijaniu. samotności i poczuciu beznadziei.

W niniejszej publikacji zachowano oryginalną pisownię.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


ISBN

9788395847882: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/szczesliwi-we-dwoje-suzann-pileggi-pawelski-james-o-pawelski-beata-kondel-201308u

Cena: dr James O. Pawelski


Pokolenie Marka Świdy

Autor: Andrzej Strug

Powieść opisuje losy młodego Polaka w XX-leciu międzywojennym. a także sytuację w kraju po odzyskaniu niepodległości. związane z nią zmiany i oczekiwania. To obraz Polski. w której ci. którzy stawiali na szali własne życie walcząc o niepodległość ojczyzny. po jej odzyskaniu grzęzną w prozie życia. której ton nadają inni i okazuje się znacznie bardziej skomplikowana niż walka twarzą w twarz z wrogiem albo też w ogóle nie potrafią sobie znaleźć w niej miejsca. Styl książki. początkowo irytujący. po jakimś czasie zaczyna wciągać. ale wymaga od czytelnika ciągłej uwagi.

‚A jednocześnie w głębinie dusz niewidzialne i nieznacznie. dzień po dniu. z godziny na godzinę. odpadała z ludzi pospolitość. młość i nikczemność. Zapalało się uniesienie. Rodziło się męstwo. Rosły serca.

3.99: https://woblink.com/ebook/huragan-antoni-ossendowski-200924u

Cena:wypożyczalnia książek online za darmo, książka której można słuchać, ćwiczenia z fonetyki, dr dolittle i jego zwierzęta, michał garapich, problemy ekologiczne w polsce, marzena żylińska, angielski matura rozszerzona gramatyka ćwiczenia pdf, zmysłowy anioł stróż pdf, helena rubinstein książka, grzegorz świątoniowski, gothic 1 porady, ewa pirce obietnica, receptura apteczna jachowicz pdf…