Skowyt nocy

Skowyt nocy

Autor: Krzysztof A. Zajas

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo. komu mógłby zaufać. Jego przyjaciel. podkomisarz Lucjan Bałyś. został porwany. a zdradzona żona wróciła do Krakowa. Miejscowa policja ma za dużo własnych problemów. by go wesprzeć. Sytuacja nie wygląda najlepiej. a właściwie – w ogóle nie wygląda.

Krzycki ucieka ze szpitala. Brnie przez pomorską ciemność tropem zaginionego przyjaciela. czując na karku oddech prześladowców. Po piętach depczą mu i policjanci. i lokalni mafiosi… z Dudasem na czele.

Za całe wsparcie służy mu suka Lala. Jest ścigającym i ściganym. Piekielną drogę oświetlają pulsujące czerwone światła turbin wiatr owych w akompaniamencie przeraźliwego psiego skowytu.

<

:

Cena:


Pozory

Autor: Agnieszka Lis

Tomek to młody pracownik korporacji. który każdego dnia zmaga się nie tylko z presją otoczenia. ale także z własnymi słabościami. Koleżanki i koledzy z pracy nie ułatwiają mu życia. odreagowując trudy codzienności. Gdy niespodziewanie dla siebie i innych mężczyzna znajduje nić porozumienia z Anną. na horyzoncie pojawia się widmo konieczności pracy zdalnej.

Jaką historię skrywa Tomek. i jak przymus odseparowania wpłynie na jego relacje z innymi? Czy w świecie. który stale pędził do przodu i nagle się zatrzymał. jest miejsce na rozmowę. przyjaźń i miłość?

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cena: 19.95


Olimpijki

Autor: Anna Sulińska

Daniela Walkowiak. brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rzymie. w ostatniej chwili dotarła na linię startu. bo polska ekipa odjechała z wioski olimpijskiej bez niej. Na tych samych zawodach Jarosława Jóźwiakowska. mająca jedynie sto sześćdziesiąt siedem centymetrów wzrostu. wywalczyła srebrny medal w skoku wzwyż. Po latach mówi. że skakała charakterem. nie możliwościami fizycznymi. Ewa Kłobukowska. złota medalistka igrzysk w Tokio. z telewizyjnych wiadomości dowiedziała się. że uległa kontuzji i nie pojedzie na zawody do Montrealu.

„Olimpijki” to wspaniały reportaż o determinacji. walce z własnymi słabościami i z polityką PRL-u. Sulińska kreśli portrety niezwykłych kobiet. które pokazują. że rywalizacja. wola walki i potrzeba zwycięstwa nie mają płci. To właśnie one. bez profesjonalnego sprzętu i wsparcia. potrafiły dokonać rzeczy niemożliwych i przetarły szlaki kolejnym pokoleniom polskich sportsmenek. Mierząc się za kulisami z dyskryminacją. a niejednokrotnie z upokorzeniem. na arenach biły kolejne rekordy. zdobywały serca kibiców i tworzyły – często niesłusznie pomijaną – historię sportu. To historie wojowniczek. Polskich medalistek olimpijskich.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.75


ISBN

9788307034836: Wydawnictwo

Format

27.2: https://woblink.com/ebook/zatracenie-wyd-ii-osamu-dazai-mogilnicki-patryk-henryk-lipszyc-187883u

Cena:i tylko żeby nie było, małe kobietki pdf, www libra ibuk pl, czarna owieczka audiobook, profil mordercy, ksiązki o psach, edukacja zdrowotna definicja woynarowska, etymologia słów online, a ja żem jej powiedziała mobi chomikuj, lalka bolesław prus streszczenie, zagrożenia we współczesnym świecie, figura jak z ekranu, zły tyrmand, tygodnik nie pdf, wypożyczalnia internetowa, hearts of iron 4 poradnik polska…