Humory Hipolita Kabla

Humory Hipolita Kabla

Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Jamnik Hipolit Kabel jest wyjątkowo humorzasty. Bywa smutny. często dopada go chandra. zdarza mu się złościć. a raz wręcz eksplodował. na szczęście obyło się bez strat. Ktoś. kto jest jego przyjacielem. musi być wyjątkowo cierpliwy. łagodny i wyrozumiały. Czy jest ktoś taki? Owszem. Wierny druh kot Alojzy Kocioł zrobi dla Kabunia (jak go pieszczotliwie nazywa) wszystko. Ze stoickim spokojem zniesie każdą uszczypliwość. bez wahania odpowie na każdy desperacki sms. poszuka zaginionego dobrego humoru. przyniesie ulubione serdelki. a nawet odda własne marzenie. 

Humory Hipolita Kabla mogą wywołać trudne do opanowania salwy śmiechu. Czytelników prosimy o rozwagę i niespożywanie w trakcie lektury serdelków (ani wątrobianki. ani kaszanki).

Wydawnictwo:

Cena: 35.9


14.95

https://woblink.com/ebook/sluzaca-weronika-wierzchowska-175667u: https://woblink.com/product-publication/download/175667/epub

:

Cena:


Czarne morze

Autor: Karolina Macios

Joanna od dziecka ma niezwykły dar. Dar. który bywa również przekleństwem. Dotyk innych ludzi powoduje. że widzi ich najgłębiej skrywane wspomnienia. odczuwa to. co woleliby ukryć przed światem.

Podczas rodzinnego spaceru po gdyńskim klifie dzieje się coś. co powoduje. że Joanna z mężem postanawiają szybko wrócić do domu. do Wrocławia. W drodze powrotnej ulegają wypadkowi samochodowemu. Joanna budzi się w szpitalu z diagnozą: wstrząśnienie mózgu i związane z nim zaniki pamięci. W domu nie zastaje pięcioletniej córki. Dziecko jest podobno u teściów. czemu przeczą pozostawione w pokoju Mileny rzeczy. Joanna traci kontakt z rzeczywistością –wspomnienia z odległej przeszłości mieszają się z wydarzeniami ostatnich dni – i rozpaczliwie próbuje wypełnić luki w pamięci. a przede wszystkim odzyskać dziec

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 49.99


Napoleon. Człowiek i mit

Autor: Adam Zamoyski

Napoleon. jakiego nie znacie

Nowatorska biografia bezlitosnego geniusza. cynicznego boga wojny i namiętnego kochanka

Zapewne tylko trzech obcych władców nie trzeba przedstawiać żadnemu Polakowi: Hitlera. Stalina i Napoleona. O dwóch pierwszych napisano w ostatnich latach wszystko. ostatni – mimo że upamiętniony w Mazurku Dąbrowskiego – wciąż pozostaje pociągającą tajemnicą.

Napoleon to najwybitniejsza postać w nowożytnej historii ludzkości: jego imieniem nazwano całą epokę w dziejach świata. hołd oddawały mu pokolenia naszych przodków. od niego strategicznego geniuszu uczyli się najwięksi z polskich dowódców. z Józefem Piłsudskim na czele.

Skomplikowane dzieciństwo. trudny charakter i mocarna osobowość. które zaprowadziły go na szczyty. były jednocześnie przyczyną jego osobistych i przywódczych klęsk.

Adam Zamoyski. znawca epoki napoleońskiej. wychowany we wrogiej Bonapartemu Anglii. ale w polskiej arystokratycznej rodzinie. zrobił to. co nie udało się żadnemu z wcześniejszych biografów cesarza Francji – pokazał go odartego z legend i mitów. pełnego sprzeczności. zasług i grzechów.

To najlepsza współczesna biografia człowieka. który sam o sobie powiedział: Jakąż powieścią było moje życie!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 49.9ostry dyżur, wieszczba, medaliony znaczenie tytułu, wydmy gwiaździste, red dead redemption 2 poradnik pdf, hrabia monte christo pdf, lambro słowacki, kalina jędrusik z kim tak ci będzie źle jak ze mną, droga królów mobi, prawo agaty peb, fred vargas, dyfin, psychiatria psychodynamiczna w praktyce klinicznej, bernard cornwell wojny wikingów tom 6…