Znak woli i mocy

Znak woli i mocy

Autor: Balcerzyk Dariusz

Początek 1000 roku. Z gnieźnieńskiego kościoła – przyszłej katedry – zostają skradzione szczątki świętego Wojciecha. Kto i dlaczego zabrał ciało biskupa? Mnich Bogusza. niegdysiejszy uczestnik misyjnych wypraw Wojciecha. i młody woj Valgard próbują rozwikłać zagadkę.

Tymczasem do granic Bolesławowego władztwa zbliża się orszak Ottona III. pielgrzymującego do grobu męczennika. Otton jest nie tylko pielgrzymem. przede wszystkim jest politykiem – i równie polityczna jest ta wyprawa. Zresztą nie tylko on ma swój ukryty cel. Biskupi. książęta. wojowie – niemal każdy. kto wraz z Ottonem wyruszył do Gniezna. chce podczas tej pielgrzymki coś zyskać. Swoje polityczne plany ma również Bolesław. wspierany przez księżną Emnildę.

Co tak naprawdę zamierza Otton? Jakie znaczenie ma dla niego ta wyprawa? Kto postawi na swoim. cesarz czy książę?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 39.9


Plamka mazurka

Autor: Marek Pióro

Mazurek ma plamkę. srokosz maskę Zorro. a czapla biała przepiękne i przeklęte pióra. Kwiczoł przeprowadza zbiorowe ataki na intruzów. jerzyk śmiga między blokami. skowronek zainspirował Williama Szekspira i Wincentego Pola. Wszystkie te gatunki zobaczysz – w odpowiednim czasie rzecz jasna – tuż za miastem. Każdy z nich jest inny. ale wszystkie nasze. Po prostu mają to coś. Urzeka w nich piękno i wolność.

Uwaga po lekturze książki Marka Pióro. ptasi przyjaciele stają się jeszcze bliżsi!

Piotr Tryjanowski. ornitolog. ekolog. badacz ptasich zachowań

To książka napisana z miłością i z miłości do ptaków.

Adam Wajrak

Jak opowiedzieć o miłości do ptaków. zgrabnie streścić klasyków ornitologii i jeszcze wpleść motywy mitologiczne? To potrafi tylko

33.9: https://woblink.com/ebook/fundacja-isaac-asimov-8521u

Cena:


ISBN

9788379619184: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/juz-czas-jodi-picoult-12403u

Cena:kroniki akaszy pdf, hegel filozofia, gerard athias, uwolnijcie nas stad o duszach czysccowych z maria simma rozmawia nicky eltz, dwupłat, zatęchły, rozwój biologiczny człowieka, pani bovary audiobook, encyklika veritatis splendor, hydraulika siłowa książka, joga twarzy książka, uklad idealny, cultural appropriation po polsku, ochroniarz 69, agnieszka frańczak, pan samochodzik i człowiek z ufo pdf…