Niewidzialny człowiek

Niewidzialny człowiek

Autor: Herbert George Wells

Jedna z najsłynniejszych powieści science fiction o zgubnych skutkach niebezpiecznych naukowych eksperymentów

Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu. od stóp do głów ubrany tak. że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też. aby mu nie przeszkadzano. gdyż prowadzi bardzo ważne badania. Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się. kim on jest. skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki.

Niedługo potem wychodzi na jaw. że mężczyzna to naukowiec. który wynalazł sposób na… niewidzialność. przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia. że nie zawaha się nawet zabić. aby osiągnąć cel…

Niewidzialny człowiek to jedna z najpopularniejszych książek prekursora nowoczesnej fantastyki Herberta George’a Wellsa. należąca do kanonu powieści fantastycznej i będąca źródłem inspiracji dla wielu współczesnych autorów i filmowych twórców.

Film inspirowany powieścią w reżyserii Leigh Whannella z Elisabeth Moss. gwiazdą Opowieści podręcznej w roli głównej. w kinach w marcu 2020!

KLASYKA LITERATURY SCIENCE FICTION

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 28


Wakacje nad Adriatykiem

Autor: Zofia Posmysz

Jak daleko może posunąć się człowiek – w okrucieństwie i miłości?

Dwie kobiety. które trafiły do piekła. 

Pierwsza wierzy. że uda jej się przeżyć. Druga nie ma nawet nadziei. 

Choć wcześniej się nie znały. zaczyna je łączyć szczególna więź. Silniejsza wie. że musi uratować słabszą. Zrobi dla niej wszystko. Nawet to. do czego w innym czasie nie byłaby zdolna.

Ale czy da się uratować kogoś. kto sam wydał na siebie wyrok?

Powieść o niezwykłej relacji dwóch kobiet. oparta na wstrząsających wydarzeniach z życia Zofii Posmysz; zaskakująco nowoczesna i odważna.

Na nowo odkryte arcydzieło polskiej literatury – historia. która zostanie z Tobą na zawsze.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 27.99


Ostatnie srebrniki

Autor: Tadeusz Biedzki

W tureckiej części Nikozji żona autora kupuje starą. drewnianą szkatułkę. Trzy miesiące później w kościele w Barcelonie zamordowany zostaje kapłan. Co łączy te dwa fakty? Jaki jest ich związek z wydarzeniami w Jerozolimie sprzed dwóch tysięcy lat? I dlaczego skutkują aktami terrorystycznymi we współczesnej Europie? Jaką rolę odgrywa w nich założony w 2012 roku w Hiszpanii Zakon Piłata i Judasza? Próba rozwiązania tych zagadek okaże się śmiertelnie niebezpieczna.

Autor – wzorem Dana Browna i Umberto Eco – po mistrzowsku prowadzi nas przez zaułki historii. pokazując. jak wydarzenia z przeszłości wpływają na jej bieg. wywołują tragiczne skutki w ciągu dwóch tysięcy lat i powodują śmiertelne zagrożenie dla współczesnych Europejczyków. Historia. sensacja i kryminał w jednym.

Tadeusz Biedzki – pisarz. podróżnik. przedsiębiorca. Autor powieści historyczno-sensacyjnych oraz książek podróżniczych. pełnych niesamowitych przygód z różnych kontynentów. W 2016 roku nagrodzony Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera za książkę „W piekle eboli”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 18.9


Jądro ciemności

Autor: Joseph Conrad

Jądro ciemności (tytuł oryginalny Heart of Darkness) – opowiadanie Josepha Conrada po raz pierwszy opublikowane w 1899 roku w Blackwood’s Magazine w trzech odcinkach. W formie książkowej pojawiło się w roku 1902. Jest powszechnie uważane za znaczące dzieło dla angielskiej literatury i część kanonu kultury zachodniej. Ta niewielkich rozmiarów książka jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł (obok Lorda Jima i Nostromo) w dorobku pisarza. Doczekała się adaptacji filmowej i stała się inspiracją dla innych twórców. Jądro ciemności powstało pod wrażeniem ponurych aspektów kolonializmu. których Joseph Conrad doświadczył sam. odwiedzając Wolne Kongo w ostatnim ćwierćwieczu XIX wieku. Treść nawiązuje do tragedii Wolnego Państwa Kongo. prywatnej własności belgijskiego króla Leopolda II w latach 1885-

33.2: https://woblink.com/ebook/alicja-w-krainie-czasow-czas-odzyskany-tom-iii-albena-grabowska-28538u

Cena:


Jak przejąć kontrolę nad światem. nie wychodząc z domu

Autor: Dorota Masłowska

Nowa książka Doroty Masłowskiej z ilustracjami Macieja Chorążego

„Pasożytniczą rakowatą naroślą na wyższej kulturze” nazywał Dwight Macdonald kulturę masową w 1962. Ponad pół wieku później możemy śmiało powiedzieć. że narośl ta nie tylko rozkwitła najdzikszymi kolorami. ale też całkowicie zdominowała nasze życie codzienne. środki przekazu. język potoczny i masową wyobraźnię.

Seriale i paraseriale. szkoły podrywu i tanie loty. Kuchenne Rewolucje. Azja Express i Przyślij przepis to zjawiska. które wpływają na nasze życie. nawet kiedy odsuwamy się od nich ze znużeniem i niesmakiem. I zazwyczaj mówią o naszym świecie dużo więcej. niż zamierzają.

W książce Jak przejąć kontrolę nad światem. nie wychodząc z domu. kompilującej teksty z lat 2014-2016 Dorota Masłowska w niepodrabialnym stylu przetrząsa lumpeks kultury współczesnej. wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne. ale nieodmiennie barwne i wielomówne.

„Jak przejąć kontrolę nad światem. nie wychodząc z domu to zupełnie nowy cykl. kierowany do ludzi takich jak my. nadwrażliwych. zdziwaczałych. emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych. którzy na przekór modom. prądom. falom. pływom i horoskopom lubują się w nielubianym. interesują nieinteresującym”. Dorota Masłowska

„Pisana przez Dorotę Masłowską błyskotliwa i diabelsko śmieszna analiza współczesnej kultury – tworzona z niezwykłą precyzją i zarazem kompletnie odjechana. To książka. po przeczytaniu której zrobicie się mądrzejsi”. Zofia Król. redaktorka naczelna magazynu dwutygodnik.com

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9labirynt smierci, niszcz, książki na telefon, kodeks pracy 2018 z komentarzem pdf, forever my girl online, anna rumińska, darmowe ebooki mobi, dynia i jemioła, leigh bardugo cień i kość, rozbroić narcyza pdf, tango tekst mrożek, slownik polsko ukraiński, moc apoliona, logika widła zienkiewicz, siły zbrojne rp pdf, labirynty dla dzieci pdf…