Tajemnicze butki

Tajemnicze butki

Autor: Janina Porazinska

Mała Donia bardzo chciałaby dowiedzieć się. jak wyglądały początki państwa Polskiego. Dzięki tajemniczym butkom może spełnić każde wyśnione marzenie. Tym sposobem przenosi się do starodawnego grodu Kraka i rozpoczyna podroż w świat rzeczywistości dawnych Słowian.

Opowieść o dziewczynce pomoże dzieciom zrozumieć. jak wyglądało życie naszych przodków. Mali czytelnicy poznają legendę o smoku wawelskim. a także o królowej Wandzie. Baśń przepełniona jest duchem patriotyzmu. który buduje w dzieciach przywiązanie do Ojczyzny. Lektura „Tajemniczych butków’ to doskonałe dopełnienie lekcji o rodzimej historii.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 5.99


Wybrane mity greckie

Autor: Tamara Michałowska

Mity greckie należą do ścisłego kanonu literatury światowej. W Wybranych mitach greckich zostało zebranych osiemnaście najlepiej utrwalonych w dziejowej pamięci i najważniejszych do poznania mitów: Mit o powstaniu świata. Prometeusz. Puszka Pandory. Syzyf. Demeter i Kora. Dedal i Ikar. Herakles. Tezeusz i Ariadna. Orfeusz i Eurydyka. Deukalion i Pyrra. Atalanda i złote jabłka. Meduza. Andromeda. Złote runo. Jazon i Agronauci. Pelops i Hippodamia. Antygona oraz Król Midas.

Narracja i prezentacja mitów zostały specjalnie opracowane z myślą o uczniach szkoły podstawowej. Mity opowiedziane są oszczędnym stylem. klarownym językiem. w sposób. który pozwoli rozpalić w młodym czytelniku zainteresowanie pięknem i mądrością płynącą z ponadczasowych utworów. Mity zostały zło

29.99: https://woblink.com/ebook/-portal-randkowy-michal-wysocki-marcin-201085u

Cena:dawid piątkowski książki, gra o tron ebook pdf, henryk sienkiewicz krótka notatka, konfederacja barska skutki, ostoja zagórski, galbraith, o północy w czarnobylu, wszyscy kłamią, lokatorka delaney, tatuś muminka i morze, fińskie dzieci uczą się najlepiej, zagadki fizyczne, w zapomnieniu pdf, roman sobiecki, barwy szczęścia 1823, nie mój dług doci, meagan brandy, world war heroes poradnik…