Ścigając księżyc.

Ścigając księżyc.

Autor: Robert Stone. Alan Anders

JFK podjął się historycznego zadania wysłania ludzi na Księżyc. Oto opowieść o wizjonerach. którzy pół wieku temu pomogli urzeczywistnić jego wizję.

Książka towarzyszy filmowi stacji PBS pt. ‚American Experience’.

Pisarz i producent Robert Stone (wg „Entertainment Weekly” „jeden z naszych najważniejszych dokumentalistów”) przedstawia te istotne postaci w wymiarze głębszym niż produkcja PBS i błyskotliwie kreśli ich życiorysy.

W 1961 roku prezydent John F. Kennedy przedstawił wart 20 mld dolarów plan lądowania człowieka na Księżycu jeszcze przed końcem dekady. Ścigając Księżyc. opierając się na relacjach świadków oraz niedawno odkrytych materiałach archiwalnych. po raz pierwszy ujawnia nieznane opowieści o fascynujących osobach. kt

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/176969/pdf

1: Autor

:

Cena:


Ważne. nieważne

Autor: Tadeusz Kwiatkowski

Kronika kulturalnego życia PRL

Nigdy niepublikowany dziennik Tadeusza Kwiatkowskiego – krakowskiego pisarza i scenarzysty

Ważne. nieważne. Dziennik 1953-1973 to książka o życiu artystycznych sfer Krakowa i Warszawy lat 50.. 60. i 70. Równocześnie. to zapis wnikliwych obserwacji. zachwytów i utyskiwań jednego z najciekawszych twórców tamtego czasu. Kwiatkowski notuje. co czytał. gdzie bywał. co go inspirowało do pisania powieści. scenariuszy filmowych i teatralnych oraz skeczy kabaretowych. Bezcenne z dzisiejszej perspektywy są barwne. utkane z anegdot portrety Kazimierza Wyki. Wisławy Szymborskiej czy Wojciecha Hassa.

Co dla trzydziestoparoletniego pisarza jest ważne. a co nieistotne? Co zajmuje go podczas spotkań Związku Literatów Polskich? Jakie tematy porusza w kawiarnianych rozmowach z Jerzym Wittlinem. Ludwikiem Jerzym Kernem. Jarosławem Iwaszkiewiczem i innymi słynnymi twórcami?

„Nie był komunistą. spotkał się w 1957 z Giedroyciem. znał Gombrowicza. jego przyjacielem był Karol Wojtyła. żoną wybitna aktorka i przyjaciółka Wojtyły. Halina Kwiatkowska. Ale też pisarz nie był w jawnej opozycji wobec systemu… Wyłania się dzięki temu z jego dziennika unikalny portret PRL-owskiej codzienności. zwłaszcza inteligenckiej obyczajowości. a dalej wielkości i nędzy ówczesnych literatów. Bywa też Kwiatkowski socjologiem. notującym systematycznie np. rozmaite dowcipy. za pomocą których Polacy oswajali rzeczywistość PRL.

prof. Maciej Urbanowski

W ręce czytelników trafia pierwszy z dwóch tomów dziennika Tadeusza Kwiatkowskiego – przykład świetnej literatury. ale i być może ostatni wielki dziennik. któremu do tej pory nie było dane ukazać się drukiem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788381476577: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/wyspa-w-kaluzy-lech-foremski-177128u

Cena:


:

:

Cena:sezon na cuda pdf, zwykli ludzie książka, smuga cienia conrad, paweł aksionow, historia moich zębów, testy gramatyczne angielski pdf, moje pierwsze słowa olesiejuk, ks. dolindo ruotolo książka pdf, chce cie miec przy sobie, czarnobyl online free, makroekonomia zalega pdf, matura rozszerzona angielski poziom, 27 śmierci toby’ego obeda, pomnik cesarzowej achai tom 5 pdf, ars bene vivendi, grey czesc 2, bezcenny dar książka, blask wolności, ziemia przeklęta…