Królewna i stokrotki

Królewna i stokrotki

Autor: Krzysztof Konopka

Pod panowaniem króla Bernarda i królowej Anny mieszkańcy Królestwa Bellis żyją w pokoju i szczęściu. Wkrótce jednak spokój w kraju zostaje zakłócony przez najazd Albiny. nieprzyjaznej władczyni z sąsiedniego państwa. Anna wraz z nowo narodzoną córką Blanką musi ratować się ucieczką do ubogiego domku swojej matki. położonego z dala od stolicy. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem: królowa zostaje rozpoznana i uwięziona. a dziewczynka trafia pod opiekę babci. W miarę upływu lat królewna staje się coraz bardziej rezolutna i ciekawa świata. a jej chęć niesienia pomocy każdemu. kogo spotka na swojej drodze. jest godna podziwu. Wkrótce okaże się. że mądrość i dobro dorastającej Blanki mogą ocalić królestwo rządzone przez złą Albinę…

Ta wzruszająca. oparta n

36: https://woblink.com/ebook/kolorowe-usmiechy-krystyna-hammele-malgorzata-kaczmarek-145644u

Cena: Małgorzata Kaczmarek


Hausa and Chadic Studies

Autor: Nina Pawlak

Publikacja poświęcona jest profesorowi Stanisławowi Piłaszewiczowi – wybitnemu polskiemu uczonemu zajmującemu się badaniami afrykańskimi. Tom zawiera artykuły koncentrujące się na badaniach nad językiem i literaturą Hausa i – szerzej – na badaniach czadyjskich. Wśród autorów są zarówno przedstawiciele trzech pokoleń uczniów Profesora jak i wielu uczonych z innych krajów.

This volume is dedicated to Professor Stanisław Piłaszewicz – a prominent Polish scholar working in the field of African studies. It is a great honour and pleasure for us to mark the occasion of his 70th birthday with a volume which includes articles focusing on the most spectacular area of his research interests. namely Hausa and Chadic studies.

Wydawnictwo: Elipsa

Cena:


Zostań ze mną

Autor: Ayọ̀bámi Adébáyọ̀

Yejide pragnie dziecka. Od jej ślubu z Akinem minęły już cztery lata. Yejide próbowała wszystkiego. Odwiedzała lekarzy. znachorów i kapłanów. modliła się. odbywała posty i pielgrzymki. Przeżyła niejedno upokorzenie i niejedną chwilę złudnej nadziei. Ale wciąż liczy na cud. Ale krewni jej męża już w ten cud nie wierzą i naciskają. by Akin wziął sobie drugą żonę.

Zostań ze mną to rozgrywająca się na tle burzliwych lat 80. w Nigerii barwna i niezwykle poruszająca historia o kruchości uczuć. rozpadzie rodziny. żałobie i potędze macierzyństwa. I o desperackich próbach. jakie ludzie podejmują. by ocalić siebie i tych. których kochają. przed złamaniem serca.

To imponujący debiut. Opowiedziana zwodniczo prostym językiem historia małżeńskiego kryzysu w głęboko patriarcha

31.9: https://woblink.com/ebook/pochowani-w-niebie-kaja-gucio-peter-zuckerman-amanda-padoan-146835u

Cena: Amanda Padoan


Trzy razy M

Autor: Justyna Chrobak

Kiedy życie 27-letniej Małgosi rozpada się w drobny mak. dziewczyna postanawia raz na zawsze odciąć się od przeszłości. Wyjeżdża z Wrocławia i zatrzymuje się u starszej siostry. która pomaga jej stanąć na nogi. Nowe otoczenie. nowi ludzie. nowa praca… Małgosia czuje. że właśnie rozpoczyna się kolejny rozdział jej życia i jest z tego dumna. Nawet niesympatyczny szef nie stanowi dla niej większego problemu. Ale jak to zwykle z przeszłością bywa. ta lubi powracać w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego pewnego dnia dziewczyna będzie musiała raz jeszcze spojrzeć w twarz mężczyźnie. od którego starała się uciec…

Czy to. co wywalczyła dla siebie w nowym miejscu. przepadnie? Czy czarne chmury. które się nad nią zbierają. przyniosą w końcu oczyszczającą burzę?

Klasyczna hi

26.9: https://woblink.com/ebook/rytm-na-scenie-tom-2-vi-keeland-145382u

Cena:


ISBN

9788366338029: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/jak-zdobyc-nagrode-nobla-czyli-opowiesci-dla-mlodych-geniuszy-barry-marshall-lorna-hendry-146469u

Cena: Lorna Hendry


Kolorowe uśmiechy

Autor: Krystyna Hammele

Piękna. letnia pogoda to przede wszystkim zasługa ciepłych promieni Słonka. Deszcz natomiast zwykle sprawia. że dzieci siedzą w domach i się nudzą. Ale przecież on też jest bardzo potrzebny: to dzięki niemu rosną wszystkie rośliny na świecie. a ludzie i zwierzęta korzystają z dostarczanej przez niego wody. Choć Deszcz i Słonko tak bardzo różnią się od siebie. razem potrafią stworzyć niesamowite rzeczy – takie jak tęcza. która zachwyca swoimi kolorami i ma moc podnoszenia na duchu.

Chwyć za ręce Deszcz i Słonko i przekonaj się wraz z nimi. że różnice. które nas dzielą. pomagają w zrozumieniu świata. a prawdziwą przyjaźń można zbudować tylko wtedy. gdy ma się otwarte serce i uśmiech na twarzy.

– A czy ty przedwczoraj przypadkiem nie zapomniałeś zmienić sitka i zamias

32.9: https://woblink.com/ebook/lustereczko-powiedz-przecie-simon-blackburn-145668u

Cena:manwhore 2 pdf, niewola u tatarów, drzewo. mity słowiańskie i inne opowieści, lem solaris, jacek reiner, wyspa singli, obudź się i zacznij żyć, współcześni snajperzy, dostojewski idiota, matematyka wojciech babiański lech chańko dorota ponczek, audiobooki chomikuj pl, margaret thatcher biografia, minas warsaw, intp osobowość, paula marcinkowska, streszczenie lektury szatan z siodmej klasy, louise hay afirmacje, program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej warchoł pdf, ćwiczenia ortograficzne klasa 2 do wydruku, joanna wojnicka…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin