Olive Kitterigde

Olive Kitterigde

Autor: Elizabeth Strout

Nigdy nie przeprasza. Silna. arogancka i bezkompromisowa. Taka z pozoru jest Olive Kitteridge. surowa nauczycielka matematyki. oschła żona i wymagająca matka. Z okruchów zdarzeń codziennego życia wyłania się jednak portret niejednoznacznej. fascynującej osoby. Poprzez losy Olive i innych mieszkańców nadmorskiego miasteczka Crosby poznajemy świat ludzi. którzy są spragnieni uwagi. czułych gestów i zrozumienia. Tymczasem prowadzą międzypokoleniowe wojny. zamykają się we własnych światach. wspominają przegrane marzenia i niespełnione miłości.

Takie tajemnice kryją się pod warstwą sielankowego uroku małego miasteczka. które wydaje się beztroskim i szczęśliwym miejscem na ziemi.

Już nigdy nie zapomnicie Olive Kitteridge – jej gorzkiej ironii i szczerej empatii. Ta powieść to wielka rzecz

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/177611/epub

1:

:

Cena:


Ezoteryczne odłamy islamu w muzułmańskiej literaturze herezjograficznej

Autor: Katarzyna Pachniak

Islam jest powszechnie kojarzony z zasadami sunnizmu. uznawanego za muzułmańską ortodoksję. mimo że zaraz po śmierci Mahometa wyznawcy podzielili się z powodów politycznych wokół sporów o sukcesję po Proroku. W powstałym wtedy środowisku szyitów. zwolenników czwartego kalifa Alego i jego rodu. znalazło się wiele grup i odłamów. których poglądy i praktyki znacząco odbiegały od przyjętych w sunnizmie. W owym okresie społeczność muzułmańska była niestabilna i bardzo zróżnicowana. a normy religijne dopiero się kształtowały. Błyskawiczne podboje i sukcesy kalifatu przyciągały do islamu nowych wyznawców. mających już własne dziedzictwo religijne i kulturowe. Dziedzictwo to było zdecydowanie odrzucane przez sunnizm. ale akceptowane przez grupy szyickie.

27: https://woblink.com/ebook/cien-na-piasku-krzysztof-beska-178227u

Cena:


ISBN

9788365676177: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/kosmos-carl-sagan-maria-duch-bronislaw-rudak-23570u

Cena:


W butach Valerii. Valeria. Tom 1

Autor: Elisabet Benavent

Kiedy twój wydawca czeka na kolejny bestseller. a ty kompletnie nie masz weny twórczej. jest kiepsko.

Jeśli dodasz do tego sześcioletnie małżeństwo z facetem. który od dawna nie ma ochoty na seks. można powiedzieć. że robi się naprawdę fatalnie…

Ale od czego są przyjaciółki! Lola. Carmen i Nerea zadbają o to. żebyś wiedziała. jak czerpać z życia pełnymi garściami.

„W butach Valerii” to uwodzicielska i pełna humoru opowieść o czterech kobietach i ich miłosnych podbojach na tle słonecznego Madrytu. Tytułowa Valeria przechodzi kryzys w każdej sferze życia. Może jednak liczyć na wsparcie najbliższych koleżanek. Pewnego wieczoru na horyzoncie pojawia się także przystojny Victor. który doda szaremu życiu Valerii barw i… zapewni namiętne uniesienia.

Pow

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.08


Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Autor: Maureen Callahan

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter?

Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn. młodych i starych. w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci.

Od zawsze czuł. że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec. wychowujący córkę. i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.

Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu. szybko i sprawnie. Usuwał włosy na całym ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno szukałoby śladów DNA.

Jak to się stało. że Israel Keyes w końcu wpadł? Gdzie popełnił błąd? Ilu ludzi tak naprawdę zabił?

M

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36juliusz ćwieluch, sztuka bycia i obycia, the kissing booth na odległość pdf, pradawna tajemnica kwiatu życia, harry potter i książe półkrwi ebook, dante alighieri książki, księga powtórzonego prawa, korespondencja dyplomatyczna, małgorzata j kursa, struktura teorii socjologicznej, choroby zakaźne podręcznik, wiedza radosna, ksiazki pdf, dziewczyna z warkoczem, bez ograniczeń książka, kontra na camille, martin dahl, rytuały przejścia, niegrzeczne dziewczęta, bez zobowiązań pdf, folwark komendanta, kolacja z tiffanym pdf, michel houellebecq platforma, anna todd after 2…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin