Pierwszy glina

Pierwszy glina

Autor: Andrzej W. Sawicki

Żołnierze miłujący

W grudniu 1807 roku spokojnym warszawskim Żoliborzem wstrząsa potężny wybuch. który niszczy pałacyk zajmowany przez oficera armii napoleońskiej. Policjanci z nowo utworzonego Wydziału Śledczego wszczynają dochodzenie. ale szybko zostają odsunięci od sprawy przez Francuzów. Nie dają za wygraną. bo Warszawa to ich miasto i żabojady nie będą się tutaj szarogęsić. Szybko okazuje się. że afera sięga samych szczytów władz Księstwa Warszawskiego…

Synowie mojżeszowi

W marcu 1808 roku w swoim kantorze przy ulicy Gęsiej został brutalnie zamordowany Leopold Atalias. szanowany żydowski finansista. jeden z pięciu wekslarzy wybranych do ustalania kursów i stóp procentowych w Księstwie Warszawskim.

Czas. miejsce i narzędzie zbrodni wprawia

29.99: https://woblink.com/ebook/dystrykt-warszawa-rafal-babraj-153892u

Cena:


Stranger Things. Ciemność nad miastem

Autor: Adam Christopher

„Pisanie tej książki przysporzyło mi wiele radości. Jestem wielkim fanem serialu. a Jim Hopper to mój ulubiony bohater. Zagłębienie się w jego przeszłość w Nowym Jorku było świetnym doświadczeniem i mam nadzieję. że czytelnicy będą mieli równie wiele frajdy z poznawania jego przygód. co ja. kiedy je pisałem” – napisał na swoim blogu autor. Adam Christopher.

Boże Narodzenie. Hawkins. 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką. lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera. wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało. że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku?

I choć Hopper wolałby zm

29.9: https://woblink.com/ebook/z-ciszy-martyna-senator-153918u

Cena:


Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy

Autor: Ivo Vuco

Kto stał się ofiarą systemu. a komu ten system udało się przechytrzyć? Sprawa Tomasza Komendy wstrząsnęła opinią publiczną i doprowadziła do wszczęcia kolejnych śledztw. Ivo Vuco przeczytał setki stron akt sądowych. spotkał się z wieloma ludźmi. rozmawiał z prokuratorami. adwokatami. policjantami. gangsterami i więźniami. Ustalił. że w sprawie morderstwa sprzed lat nic nie jest takie. jakie się wydaje. a winni śmierci Małgorzaty K. najprawdopodobniej wciąż są na wolności.

Wstrząsająca historia jednego morderstwa i dwóch dekad śledztwa. Autor analizuje błędy. ujawnia kłamstwa i matactwa. Dochodzi do wniosku. że mnóstwo z pozoru nieistotnych szczegółów. na które nikt nie zwrócił uwagi. mogą zmienić bieg historii sprawy miłoszyckiej. Ta książka to obraz śledztwa i dziwnych. niewyjaśnionych kwestii. To obraz upadku moralności. sprawiedliwości i honoru. I w końcu – obraz bezsilności i walki z wiatrakami.

‚Wiwisekcja śledztwa dokonana przez Ivo Vuco. to precyzyjna i mistrzowska robota. Porównuje zeznania z akt sprawy z relacjami. które uzyskał rozmawiając z ludźmi. Wyciąga wnioski i buduje napięcie. Stawia pytania policjantom i prokuratorom. Dociska i nie ustępuje. kiedy próbują go zbywać.

Ta książka rozpędza się powoli. Najpierw przygniata ilością osób i ich tajemnic. potem nabiera tempa. wciąga i zasysa czytelnika. Nie pozwala być obojętnym. Tropimy wraz z autorem zabójcę (zabójców?). Emocjonujemy się i zauważamy. że to nie jest zwykła lektura pozostawiająca czytelnika z boku. jako obserwatora. ale sprawa niemalże osobista każdego z nas.’

Ze wstępu Piotra Pytlakowskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.9


ISBN

9788365610225: Wydawnictwo

Format

14.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/tygodnik-powszechny-zwierzenia-zwierzat-opracowanie-zbiorowe-159788

Cena:


Wakacje 1939

Autor: Anna Lisiecka

Ludzie z pierwszych stron gazet: Nałkowska. Barszczewska. Halama. Mościcki. Gombrowicz i ci mniej znani: Straszewicz. Parnell. Pruszkowski. Roszkowska. Stempowski – w scenerii upalnego lata. Ich nadzieje. tęsknoty. żarty. marzenia i plany. Szlaki przemierzane luksusowymi. szybkimi wagonami o aerodynamicznych kształtach. liniami LOT-u. ale także własnymi samochodami oraz ekonomicznymi wagonami trzeciej klasy. Raiki dla bogatych: Zakopane. Jurata. Krynica. Zaleszczyki i urokliwe letniska: Kosów Huculski. Jaworze. Kazimierz. Słoneczny polski modernizm Ciechocinka oraz campingi wagonowe. Wszystko to w innych niż dzisiejsze granicach i często w zapomnianych pejzażach.

Taniec w przeddzień kataklizmu. modny krok lambeth-walk. w Zakopanem zabawy letników i artystów. na Polesiu arystokratów. dyplomatów i szefa brytyjskiej misji

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9otoczeni przez idiotów chomikuj pdf, maria stachurska wiek, hanna suchocka zamek, remigiusz mróz oskarżenie pdf, kuba wojewódzki audiobook, niedopasowani samantha young pdf, lęk i fobia pdf, chłopiec z burzy książka, ks.edward staniek, miłość hiszpanska, islam podstawowe informacje, sensualność, esej pdf, słodka nadzieja, witold gombrowicz ferdydurke pdf, droga do wyzwolenia. scjentologia hollywood i pułapki wiary lektor pl, korekta listy płac, oskar i pani roza online, małgorzata karwatowska, właśnie dziś, marynina, praszyński, galus chemia, żaby arystofanes…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin