Sto i jedna opera

Sto i jedna opera

Autor: Piotr Kamiński

Skrócona wersja popularnego przewodnika po operach ‚Tysiąc i jedna opera’ Piotra Kamińskiego. Książka dostępna jest tylko w wersji elektronicznej i jest zapowiedzią nowego jednotomowego wydania drukowanego.To podręczny niezbędnik muzyczny dla wszystkich tych. którym muzyka i opera są bliskie sercu. Zawiera streszczenia fabuł oper oraz komentarz analityczno-historyczny. Książka usatysfakcjonuje zarówno prawdziwych znawców i koneserów muzyki. jak i melomanów. którzy korzystają z elektronicznych czytników książkowych.

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Cena: 24.9


Dwie kobiety

Autor: Hanna Dikta

Mogłyby się nigdy nie spotkać. Jednak przewrotny los splata ich drogi. poddając je niełatwej próbie.

Ewa. mieszkanka Katowic. porzuca męża i pracę na uniwersytecie i wyjeżdża do Glinki. niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku. gdzie zatrudnia się jako pomoc w pensjonacie. Prowadzi go owdowiała przed paroma laty Bogna. Ewa jest zamknięta w sobie i niechętnie nawiązuje nowe znajomości. Jedyny wyjątek czyni dla właścicielki pensjonatu. do której od razu zapałała sympatią. oraz dla nowej sąsiadki. schorowanej matki czworga dzieci. Bogna również jest samotniczką. Ale nie tylko to łączy ją z Ewą. Każda z nich nosi w sobie tajemnicę. Dramatyczne wydarzenia. które wstrząsają życiem lokalnej społeczności. zmieniają wszystko.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 26


ISBN

9788379081301: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/dzieje-grzechu-dyskurs-pornograficzny-w-polskiej-prozie-xx-wieku-na-wybranych-przykladach-stusinska-ewa-139969u

Cena:


Język rzeczy

Autor: Deyan Sudjic

Czemu wymarzony komputer po dwóch latach wydaje się nam bezużytecznym. tandetnym złomem? Z jakiego powodu niektóre przedmioty stają się fetyszami. a inne archetypami? Co dziś jest prawdziwym luksusem: posiadanie pewnych rzeczy czy raczej rezygnacja z nich? Dlaczego dajemy się wciągać w obłędny trans konsumpcji? Na te. a także wiele innych pytań. odpowiada Deyan Sudjic. Odwołując się do konkretnych przykładów z historii i współczesności (komputer Apple. pistolet Walther PPK. krzesło Aeron). pokazuje. że dizajn to swoisty język. który podlega ewolucji i który warto nauczyć się czytać. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat i staniemy się bardziej świadomymi odbiorcami. a może nawet uda nam się uniknąć niektórych pułapek konsumpcjonizmu. Wciągający. błyskotliwy esej. który zmienia spojrzenie na wiele rzeczy.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


1

:

:

Cena:kapelusz za 100 tysięcy audiobook, srebrna zatoka pdf, fraszki miłosne, bartosz rutkowski, dynastia miziołków pdf za darmo, ewa stachniak, bieżeństwo 1915. zapomniani uchodźcy, jan burzyński, niegrzeczny szef, folwark zwierzęcy mobi, dodaj mi skrzydeł jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną pdf, ewangelia na kazdy dzień, pan tadeusz tematy wypracowań, piotr lesiak, święci grzesznicy tom 2 pdf, cisza białego miasta pdf…