Niewidzialny most

Niewidzialny most

Autor: Julie Orringer

Szmaragdowa Seria to dzieje rodzin w trudnych czasach. Perypetie miłosne i dramaty historii splatają się. tworząc fascynujące wielowątkowe opowieści.

Zimnym porankiem 1937 roku młody i utalentowany Andras Lévi wyrusza do Paryża. Mimo obaw i oporów przed rozstaniem z rodziną wie. że musi opuścić Budapeszt. aby zrealizować swoje ambicje i marzenia w wielkim świecie. Do Francji zawozi potajemnie list. który ma doręczyć w Paryżu.

Tajemniczym adresatem okazuje się nauczycielka baletu Klara. Andras i Klara. mimo dzielących ich różnic. szaleńczo się w sobie zakochują. Ich namiętny związek pełen jest jednak komplikacji. Gdy poznają się bliżej. Klara wyjawia kochankowi swój mroczny sekret. Życie młodego mężczyzny wkracza w zupełnie nowy etap.

Tuż przed wybuchem wojny para wraca na Węgry. Andras trafia do obozu pracy przymusowej. Paryskie życie jawi mu się jako odległy sen. Jednak związek z Klarą daje mu siłę konieczną. by przetrwać w nieludzkich warunkach na Ukrainie. Przy życiu trzyma go nadzieja na powrót do domu.

Niewidzialny most to powieść o miłości wystawionej na ciężką próbę. o żydowskiej rodzinie walczącej o przetrwanie i trzech braciach. których łączy szczególnie silna więź.

Julie Orringer – amerykańska pisarka i wykładowczyni.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 39.99


Tylko dla Twoich oczu

Autor: Katarzyna Ryrych

Koniec XVI wieku. Gdzieś w Polsce ojciec dwunastoletniego Jakuba przegrywa w kości kalekiego syna z wędrownym kuglarzem. Mistrz Avius – nowy opiekun chłopca. odkrywa w nim niezwykłą ciekawość świata i żądzę wiedzy. Uczy go wszystkiego. począwszy od sztuki czytania i pisania. aż do zrozumienia mechanizmów władzy. rządzących tym światem. Avius jest nie tylko kuglarzem. To członek tajnego stowarzyszenia. legitymujący się tajemniczym medalionem 007. Wypełnia sekretne misje na zlecenie możnych tego świata. Jakub pod okiem mistrza zdobywa wiedzę i doświadczenie. które w znacznym stopniu pozwalają mu uwolnić się od kalectwa. Odtąd będzie mu jednak towarzyszyło śmiertelne niebezpieczeństwo – wiedza. jaką zdobywa. ma swoją cenę…

Powieść Katarzyny Ryrych prowadzi czytelnika przez mroczne zaułki Krakowa i Pragi. Zaskakujące zwroty akcji i realistyczny koloryt tamtych czasów powodują. że trudno oderwać się od lektury.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9


https://woblink.com/product-publication/download/154025/epub

1:

:

Cena:


Tarantula. Klops i Herkules

Autor: Joanna Olech

Witkowice – senna miejscowość. lato i grupa dzieciaków. które biorą udział w fascynującym śledztwie. Szukają autentycznego skarbu – kolekcji jaj Fabergé. Intryga zaczyna się od podmiany widokówek w miejscowym muzeum i rozwija się w aferę sięgającą czasów cara Mikołaja. Ta sprawa połączy Karola. rudego wrażliwca-informatyka. Tarantulę – sprytną i inteligentną fankę gotyku. Bellę – witkowicką piękność o nadzwyczajnej pamięci. Mietka – chłopaka z przeszłością i Herkulesa. psa. który swoje imię zawdzięcza bohaterowi powieści Agaty Christie – Herkulesowi Poirot.

Podczas poszukiwań wpadają w naprawdę poważne tarapaty. które uczynią to lato najlepszym z możliwych.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9


1

:

:

Cena:jak mówić żeby maluchy nas słuchały pdf chomikuj, 12 życiowych zasad pdf chomikuj, 52 furtki do nieba, jak się nie martwić i zacząć żyć, kane i abel film, katarzyna bonda najlepsza książka, gramatyka angielska pdf, hiszpański lucyfer, o tym się nie mówi książka, kosmetyka stosowana joanna dylewska grzelakowska pdf, minczakiewicz, wykrzyknik kolorowanka, katarzyna michalak, remarque na zachodzie bez zmian, deniwelacja mróz pdf, java programowanie praktyczne od podstaw…