https://woblink.com/product-publication/download/143923/epub

https://woblink.com/product-publication/download/143923/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788366140530: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/papiez-maria-jaszczurowska-jan-wasinski-anthony-mccarten-144302u

Cena:


Na pomoc. Patycjo!

Autor: Urbańska Agnieszka

Obłaskawić potwora szarlotką? Przypomnieć policji. jak się puszcza bańki mydlane? Sprawić. by bezpańskie psy i koty przestały być niczyje? Ośmielić wstydliwego kawalera? Rozśmieszyć do łez szpital? Patycja. do usług.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 19.9


Zmiana kursu

Autor: Maureen Sherry

Mądry. cięty. szczery obraz tego. co to znaczy być kobietą na Wall Street. Świetna książka.

Reese Witherspoon

Jest rok 2008. Isabelle. trzydziestokilkuletnia wysoko postawiona pracownica Wall Street. z pozoru ma wszystko: wielkie mieszkanie na Upper West Side. trójkę zdrowych dzieci. przystojnego męża. stanowisko dyrektora zarządzającego w dużym banku inwestycyjnym. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Jej środowisko pracy przypomina męski akademik. mąż uważa. że podjęcie jakiegokolwiek zatrudnienia jest poniżej jego godności. a logistyka opieki nad dziećmi spada w głównej mierze na jej już mocno obciążone barki.

Wtedy pojawia się Henry. były narzeczony. z którego nigdy się do końca nie wyleczyła. dziś magnat branży hedgingowej. Zostaje jej największym klientem i Belle ma okazję się przekonać. jak mogłoby wyglądać jej życie. gdyby wciąż byli razem. Podczas gdy Henry dąży do odzyskania Belle. seksualnie napastowane kobiety z jej biura podejmują działania na rzecz poprawy warunków pracy i werbują Belle do sekretnego ‚klubu szklanego sufitu’. którego celem jest zmiana zdominowanej przez mężczyzn kultury bankowej i walka o równą płacę za równą pracę. W tym samym czasie Belle wyczuwa. że rynki finansowe zmierzają ku. jak się wkrótce okaże. historycznemu krachowi. kiedy zaś dojdzie do nieuchronnego tąpnięcia. zmieni się wszystko: jej małżeństwo. kariera. stan jej konta bankowego i męsko-szowinistyczne zachowanie współpracowników.

Prawa do sfilmowania powieści wykupiła Reese Witherspoon. która nazwała ją książką ‚mądrą. ciętą i szczerą’. Zabawna. na czasie i często szokująca opowieść.

Dowcipna. napisana ze znawstwem realiów powieść Maureen Sherry o kobiecie. która pełni kierowniczą funkcję na Wall Street. a jednocześnie próbuje być matką i żoną. jest pasjonującym. żartobliwym i momentami romantycznym wezwaniem do boju dla każdej kobiety. która kiedykolwiek dążyła do tego. by mieć wszystko. ale od mężczyzn słyszała. że nie ma na to szans.

‚Entertainment Weekly’

Zabawna. na czasie i często szokująca… Nawet jeśli nie macie życia jak z bajki. ‚Zmiana kursu’ zabawi. nauczy. a i może skłoni was do tego. żebyście trochę mocniej przytulili swoich najbliższych.

‚Washington Post’

Dowcipna powieść Maureen Sherry rozwija się jak film… wręcz słyszę ścieżkę dźwiękową z ‚Money Changes Everything’ w wykonaniu Cyndi Lauper.

‚Dallas Morning News’

Jak się okazuje. korporacyjny seksizm i kryzys hipoteczny mogą bawić do rozpuku. przynajmniej gdy przedstawione są tak jak na kartach tej rozkosznie komicznej powieści… Nie dość że niezwykle zabawna. to jeszcze pouczająca.

‚Kirkus Reviews’

Połączenie ‚Pracującej dziewczyny’ z ‚Wilkiem z Wall Street’. rzut oka za kulisy świątyni elity finansowej. odsłonięte przez przenikliwą. inteligentną kobietę. zmuszoną funkcjonować w świecie męskich układów.

Jill Kargman. autorka ‚Odd Mom Out’

‚Zmiana kursu’ to dogłębnie oddająca ducha czasu powieść o macierzyństwie. małżeństwie. mizoginii. żądzy. ambicji. odkrywaniu prawdy. rozczarowaniu. kapryśnych opiekunkach do dzieci i krakersach na podłodze. powieść. która (co chyba najważniejsze) pod każdym względem jest wiarygodna. To jednak nie wszystko. Książka Sherry jest również przezabawnym i często zjadliwie krytycznym studium sekretnych reguł i praktyk panujących w elitarnym. społecznie zacofanym plemieniu mężczyzn. którzy realnie rządzą światem.

Wednesday Martin. autorka ‚Naczelnych z Park Avenue’

Maureen Sherry pokazuje. jak to jest być kobietą w napędzanym adrenaliną. złożonym. ekscytującym. dającym spełnienie i wymagającym środowisku Wall Street. Prawdziwy roller-coaster. na którym nie zaznacie chwili nudy.

Amy Goodfriend. dyrektor wykonawcza Goodfriend Partners. dawniej partner w Goldman Sachs.

Po dwunastu latach pracy na Wall Street. Maureen Sherry. niegdyś najmłodsza dyrektor zarządzająca w historii Bear Stearns. zmieniła bieg swojego życia i ukończyła studia humanistyczne na Columbia University. a następnie zajęła się powieściopisarstwem i pomocą w nauce dzieciom ze szkół w trudnych dzielnicach. Jej debiut. ‚Walls Within Walls’. powieść detektywistyczna dla młodych czytelników. otrzymał nagrody dla najlepszych lektur w Teksasie i Connecticut. a Amerykańskie Stowarzyszenie Biblioteczne obwołało autorkę jednym z najbardziej obiecujących nowych głosów w literaturze. Maureen zasiada też w zarządach licznych organizacji charytatywnych. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i czwórką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


ISBN

9788381193184: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/biblia-windows-serve

Cena: 33.99


Pierwsza osoba

Autor: Richard Flanagan

„Dobry pisarz musi mieć brudne ręce…” W swojej najnowszej powieści. zainspirowanej karierą autentycznego oszusta i własnym doświadczeniem z rolą pisarza widma. Richard Flanagan pyta o istotę literatury. prawdy i kłamstwa. To pierwsza po Ścieżkach Północy powieść laureata Nagrody Bookera.

W środku nocy Kif Kehlmann. młody. początkujący pisarz. odbiera telefon. Głos z niemieckim akcentem. To Siegfried Heidl. najsłynniejszy oszust w dziejach Australii. Ukradł bankom 700 milionów dolarów i czeka na proces. Wplątany w niejasne powiązania z CIA. NASA i zabójstwo wspólnika. szuka kogoś. kto napisze jego autobiografię. W sześć tygodni.

Dla Kifa to propozycja życia – honorarium. wynoszące 10 000 dolarów. mogłoby postawić jego rodzinę na nogi i pomóc mu skończyć własną powieść. Zgadza się. Jednak wraz z postępami w pracy ma coraz więcej wątpliwości. Dlaczego człowiek. który z łatwością okpił wielkich tego świata. miałby nagle zrzucić wszystkie maski i otworzyć się przed niedoświadczonym pisarzem? Dlaczego do spisania historii swojego życia Heidl wybrał akurat jego – autora książki o tasmańskim modernizmie i kilku opowiadań? Czy to wszystko nie jest czasem kolejną grą. ostatnim wielkim przekrętem króla oszustów? A jeśli tak – jaka w całej tej bladze ma być rola Kifa?

W miarę jak czas mija. a świat Kehlmanna zmierza ku wielkiemu katharsis. jedno pytanie nie daje mu spokoju: czym jest prawda? Ta frapująca. na przemian komiczna i przyprawiająca o dreszcz książka stanowi zapadającą głęboko w pamięć podróż w samo serce naszej epoki.

„Richard Flanagan to jeden z najbardziej wszechstronnych autorów. Każda z jego siedmiu powieści jest inna. zupełnie jakby nie pochodziły od jednego pisarza. Nazywano je arcydziełami. (…) Pierwsza osoba to współczesna wersja Portretu Doriana Greya”. Joyce Carol Oates. „New York Review of Books”

„Przejmująca. zabawna. niepokojąca. wzruszająca… Flanagan szczerze i uczciwie konfrontuje trudne prawdy o życiu pisarza i życiu rodzinnym. materialnym i duchowym ubóstwie. miłości. rozpaczy i pożądaniu”. „The Australian”

„Zjadliwie dowcipna… A przy tym też głęboka i dająca wiele do myślenia”. „The Bookseller”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9narratologia chomikuj, hesse demian, jaskółki i amazonki, michael jordan książka, drzwi percepcji pdf, dugoni robert, książki religijne pdf, kazimierz zalewski, tragizm w balladynie, paweł adamowicz książka, jan marcin szancer ambasador wyobraźni, opowiadanie erotyczne mp3, sabina czupryńska, martyna kubka, dziennik roku chrystusowego, ząb zupa zębowa, zorganizowana przestępczość, zatoka świń pdf…