Dusza nie ma wieku. Starzenie się jako wędrówka ku spełnieniu i radości

Dusza nie ma wieku. Starzenie się jako wędrówka ku spełnieniu i radości

Autor: Thomas Moore

A gdyby spojrzeć na proces starzenia się jako na drogę ku lepszemu?

Z biegiem lat człowiek gromadzi wrażenia. kształtuje swoją osobowość. pogłębia więzi z ludźmi. doświadcza świata w sposób pełny i dojrzały. poznaje siebie i dopasowuje swoje oczekiwania do tego. co niesie mu rzeczywistość. Staje się samoświadomą. wyjątkową. spełnioną i kochającą jednostką. Może zatem pora zmienić sposób myślenia o starzeniu się i zacząć postrzegać ten naturalny i nieuchronny proces jako ekscytującą podróż?

Thomas Moore. czerpiąc zarówno ze źródeł naukowych. jak i filozoficznych. wyjaśnia. jakie zmiany zachodzą w psychice wraz z upływem czasu. jak je zaakceptować i wykorzystać z pożytkiem dla siebie i otoczenia. Odpowiada na pytanie. czym jest melancholia i samotność. jak w późniejszych latach rozwija się zmysłowość. jak wyglądają związki z ludźmi oraz jaką rolę pełnią osoby starsze w swojej społeczności. W prezentowanej przez autora wizji starzenie się może być drogą do szczęścia i spełnienia. o ile wjedzie się w ten etap z pełną świadomością i odpowiedzialnością.

„Po przeczytaniu tej pięknie i mądrze napisanej książki. starzenie się wydaje się raczej błogosławieństwem niż przekleństwem! Thomas Moore przekonuje. że najpiękniej starzejemy się wówczas. kiedy nie walczymy z naszym wiekiem. lecz wychodzimy mu naprzeciw. żyjemy niejako poza czasem. pamiętając o tym. by każdego dnia odnajdywać w głębi naszej duszy nieprzemijającą i bezgraniczną radość istnienia.”

Dr Rudolph E. Tanzi. profesor neurologii w Harvard Medical School

Thomas Moore jest autorem popularnych i nagradzanych książek o duchowości i rozwoju osobistym. Był mnichem. muzykiem. profesorem uniwersytetu i psychoterapeutą. Obronił doktorat z religioznawstwa. W swoich książkach i artkułach mówi o potrzebie uczynienia naszego świata miejscem bardziej przyjaznym duszy oraz znaczeniu duchowości w codziennym życiu. Mieszka w New Hampshire. W Polsce ukazały się dwie jego książki: W trosce o duszę oraz Bratnie dusze.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Książka o wodzie

Autor: Aleksandra Kardaś

Książka. której temat jest rozległy jak ocean.

 

Autorka – fizyczka zajmująca się ziemskim systemem klimatycznym – przedstawia niezwykłą rolę. jaką woda odgrywa na Ziemi. Jak jej własności pozwoliły na powstanie życia. ukształtowanie się krajobrazu i klimatu. A także jak na różne sposoby wykorzystujemy ją od zarania cywilizacji. Książka nie jest podręcznikiem ani encyklopedią. To raczej subiektywny przegląd tego. co jest fascynujące w wodzie i jej możliwościach. Autorka skupiła się przede wszystkim na fizycznych cechach wody w różnych postaciach i zjawiskach z jej udziałem. które można zaobserwować na Ziemi. Zrozumienie ich pozwala uzmysłowić sobie powiązania pomiędzy tym. co dzieje się w różnych częściach świata. albo jakie praktyczne konsekwencje przynieść

:

Cena:


ISBN

9788381474849: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/trzy-po-trzy-mikolaj-milcke-148964u

Cena:


Niebieskie motyle

Autor: Anna Sakowicz

Niewiele wiemy o najbliższych. a pozory często mylą

Bohaterkami powieści są trzy siostry: Ania (nauczycielka). Gosia (malarka) i Matylda (stewardesa). Pewnego dnia znika średnia z sióstr. zaczynają się więc poszukiwania w zaułkach Chełmna. Okazuje się. że Ania i Matylda niewiele wiedzą o życiu Gosi. choć wydawało się. że mają ze sobą dobry kontakt. Każdy ślad prowadzi na manowce. odkrywając kolejną tajemnicę Małgorzaty. Czy malarka żyje? Czy jej zniknięcie jest artystycznym happeningiem? Dlaczego tak uparcie malowała niebieskie motyle?

Autorka prowadzi czytelnika w poszukiwaniu Gosi jak przez labirynt. przypominając. że nie wszystko jest tym. czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednak prawidłowa odpowiedź zazwyczaj leży w zasięgu ręki. a o najważniejsze sprawy nie można przes

29.99: https://woblink.com/ebook/zona-nazisty-jak-pewna-zydowka-przezyla-zaglade-hahn-beer-edith-174797u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/22957/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788365676177: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/kosmos-carl-sagan-maria-duch-bronislaw-rudak-23570u

Cena:ulysses joyce, dziennik odchudzania pdf, czelakowska, ochrona praw dziecka w polsce, minecraft cube, równania różniczkowe zadania z rozwiązaniami, badania fizykalne w pielęgniarstwie, ściema bromberg pdf, java pdf, julian rok, ziemia ludzi zapomnianych, kropka książka pdf, kłamstewka gdynia, ks andrzej luter, meghan march imperium grzechu pdf, bad saint monica james pdf pl, operacje reagowania kryzysowego nato istota, przeklęta książka, dorota masłowska kochanie zabiłam nasze koty, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi audiobook free…