Battle Cry of Freedom Historia Wojny Secesyjnej

Battle Cry of Freedom Historia Wojny Secesyjnej

Autor: James M. McPherson

Zawierające nowe posłowie od autora. to nowe wydanie zdobywcy nagrody Pulitzera. ‚Battle Cry of Freedom’ wciąż bez wątpienia pozostaje najlepszym jednotomowym opracowaniem historii wojny secesyjnej. Płynna narracja Jamesa McPhersona w pełni łączy wydarzenia polityczne. społeczne i wojskowe. które wypełniały dwie dekady od wybuchu jednej wojny w Meksyku do zakończenia drugiej pod Appomatox.

‚Najlepsze jednotomowe opracowanie [okresu wojny secesyjnej] jakie zdarzyło mi się czytać. W zasadzie może być najlepszym do tej pory wydanym… Pisarstwo historyczne najwyższych lotów’.

– Hugh Brogan. The New York Times Review

‚Zręcznie napisana. wdzięcznie skomponowana. bogato uargumentowana i trzymająca w napięciu… jako opowiadana historia jest bezkonkurency

31.9: https://woblink.com/ebook/szeptacz-pawel-wolak-alex-north-170691u

Cena:


ISBN

9788380833210: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/zbrodnie-pozamalzenskie-daniel-koziarski-agnieszka-lingas-loniewska-23431u

Cena: Agnieszka Lingas-Łoniewska


W cieniu Olbrzyma

Autor: Jolanta Maria Kaleta

‚Powieść sensacyjna z wątkiem miłosnym w tle.”W cieniu Olbrzyma” jest kolejną powieścią Jolanty Marii Kalety. W tym roku autorka wydała także powieść sensacyjną zatytułowaną „Kolekcja Hankego”. Olbrzym (w języku niemieckim Riese) to kryptonim największego projektu górniczo–budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943 – 1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Jednocześnie jedna z największych zagadek II wojny światowej. Naziści. zanim opuścili te tereny. wejścia do poziemnej budowli wysadzili w powietrze. co skutecznie uniemożliwiło dokładne ich zbadanie. Przeznaczenie kompleksu do dziś nie zostało jednoznacznie wyjaśnione. co rozpala wyobraźnię poszukiwaczy przygód i eksploratorów. Powieść „W cieniu Olbrzyma” opowiada historię młodej kobiety. która w 1946 roku zamieszkała w Jedlinie Zdroju i wbrew swojej woli została wciągnięta w wir wydarzeń związanych z nazistowskim projektem. Jej życiu zagroziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie potrafiła rozwiązać zagadkę. kto jest jej wrogiem? Czy znajdzie wyjście z pułapki. w której się znalazła? „…Biegła bezszelestnie na bosych stopach. ile miała tchu w piersi i zobaczyła go w następnym korytarzu. Strzeliła. ale zdążył zrobić unik. Drugi strzał i pudło. Trzeci strzał. Rzuciło nim o ścianę. ale nie upadł. Chwycił się za ramię i pobiegł dalej. Wpadła zadyszana do głównej hali. Była pusta. Musiał się gdzieś schować. Zaskoczyło ją. że nie strzelał. Chyba nie miał przy sobie broni. bo inaczej już dawno by ją zastrzelił. Czuła jego obecność przez skórę. Ostrożnie i pomału obchodziła wokół całą halę. Przystanęła. bo miała wrażenie. że słyszy jakieś kroki. Nagle podłoga pod nią zaczęła się zapadać. Zjeżdżała na dół jak swego rodzaju windą. Kiedy zatrzymała się. usłyszała jego głos na górze. wprost nad sobą – To już koniec Antonino! Za chwilę wylecisz w powietrze i spotkasz się ze swoim tatusiem – zaśmiał się szyderczo. – Pokaż się . tchórzu! – krzyknęła…” ‚

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 19.9


Filia

Format: EPUB.MOBI

24.9

1:

Cena:


Cry baby

Autor: Ginger Scott

Wypełniona emocjami piękna opowieść autorki bestsellera ‚Chłopak taki jak ty’ o dorastaniu i trudnej miłości

Siedemnastoletni Tristan Lopez jest wierny członkom gangu. który założył jego ojciec wraz z przyjacielem. Nie ma wyboru – kiedyś to on stanie na jego czele. Czy tego chce. czy nie.

Riley Rojas nigdy nie pasowała do świata Tristana. Przez problemy rodzinne musiała przeprowadzić się do najgorszej dzielnicy miasteczka. Poznała nie tylko. co to strach. ale też smak pierwszej miłości. To ona przypomniała Tristanowi. że ma szansę na inną przyszłość niż życie w gangu lub śmierć.

Kiedy oboje wylądowali w tej samej klasie. a potem spotykali się na boisku do koszykówki. było jasne. że wpadli po uszy. Nawet kiedy ją od siebie odpychał. ona zawsze wracała. Była jego marzeniem. testem lojalności.

:

Cena:chrapiący ptak, dynastia tudorów książka, e biblioteka za darmo, człowiek istota społeczna aronson, forever my girl książka, bogusz mikuła, jak czytać ludzi radzi agent fbi pdf, zofia posmysz pasażerka, księgarnia ebook za darmo, nana bekher, współczesne społeczeństwo polskie pdf, wielki ogarniacz życia we dwoje, proces franz kafka pdf, nieboszczyk wędrowny, sredniowiecze polski, top książki, jak zrozumiec faceta, strażnik kruków…