The Blockade Runners

The Blockade Runners

Autor: Jules Verne

The Civil War is tearing apart the North American United States. The Union Fleet blocked the Confederate seacoast. interrupting all sea trade. and European merchants suffer big losses from this. One of Glasgow’s trading houses is building a high-speed ship capable of breaking through the blockade and bringing unheard of profits. But on board the ship. not only those seeking benefits will set sail.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Śpiący rycerze

Autor: Agnieszka Fulińska

Hanka i Igor spotykają się ponownie. tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu. zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów. nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa. 

Guślarze ujawniają. że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy. kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim. co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja.

0: https://woblink.com/ebook/550-lecie-parlamentaryzmu-rzeczpospolitej-waclaw-uruszczak-184257u

Cena:


Witajcie w rezerwacie

Autor: David Treuer

Historia Indian pełna jest dramatycznych wydarzeń i bohaterów o poetyckich imionach. Jednak wielcy wodzowie pykający fajkę pokoju należą już do przeszłości (a może raczej do naszych fantazji o przeszłości). Życie ich potomków we współczesnych rezerwatach jest znacznie mniej romantyczne. choć nadal budzi wiele emocji. David Treuer. członek plemienia Odżibuejów i ceniony powieściopisarz. dorastał w rezerwacie Leech Lake. ale wykształcenie zdobywał na „białych” uniwersytetach. Dzięki temu potrafił pogodzić dwie perspektywy. uczestnika i obserwatora. co w połączeniu z niezwykłym talentem narracyjnym. poczuciem humoru i otwartością dało wspaniałe efekty. „Witajcie w rezerwacie” to książka. która przeprowadzi nas przez meandry historii. wyjaśni znaczenie kolejnych traktatów. wytłumaczy skomplikowane rozwiązania prawne obowiązujące w rezerwatach. poda główne przyczyny napięć między Indianami a nie-Indianami. A przede wszystkim pozwoli nam zobaczyć. jak dziś żyją mieszkańcy rezerwatów. jak radzą sobie z biedą. przestępczością. jak łączą tożsamość indiańską z amerykańską i jak walczą o zachowanie swojego dziedzictwa.

„Dorastanie w rezerwacie Odżibuejów w Minnesocie sprawiło. że Treuer może odrzucić stereotypy dotyczące życia Indian i przedstawić własną historię – pełną pasji. barwną. wnikliwą.” „The New Yorker”

„Niepodległość. prawa plemienia. jego system sprawiedliwości. edukacja. język i asymilacja – Treuer wyjaśnia to wszystko. łącząc historię zbiorowości z tą osobistą. własną.” David Ulin. „Los Angeles Times”

„Ta książka w błyskotliwy sposób łączy dziennikarstwo. historię i osobiste wspomnienia. […] Przekaz Treuera – obraz dzisiejszego życia w rezerwacie – to nie opowieść o porażce czy upadku. lecz o cudownym przetrwaniu.” Greg Sarris. „San Francisco Chronicle”

„Treuer widzi biedę. przemoc i alkohol. ale też wielkie piękno jednych z ostatnich miejsc niedotkniętych konsumeryzmem. Słucha historii swoich ludzi. opowiadających we własnym języku. i widzi dumę ocalałych.” Neal Conan. National Public Radio

„Treuer łączy reportaż z osobistymi wspomnieniami. by pokazać. jak naprawdę wygląda życie w rezerwacie. To nie wylęgarnia patologii ani schronienie dla natchnionych. zakochanych w przyrodzie stoików. jak często myślą nie-Indianie […]. Barwna. wciągająca i ostatecznie pełna nadziei książka.” Kate Tuttle. „Boston Globe”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


ISBN

9788324078806: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/kobiety-dyktatorow-diane-ducret-182511u

Cena:


The Dark Forest

Autor: Hugh Walpole

In the first novel. which takes place in Galicia during the retreat of the Russian army in 1915. the narrator tells of a tragedy that unfolds inside a triangle: John Trenchad – Maria – Semenov. The theme of spiritual love in the novel is promoted by the motive of white nights. It was during this period (on white nights) that John Trenchad met Mary.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9przedsiębiorstwa usługowe, historia ludzkosci, chloran vii potasu, magiczne drzewo i czerwone krzesło, laboratorium w szufladzie chemia, cartland barbara, odprawa posłów greckich audiobook, katarzyna michalak mistrz pdf, system rynkowy, libra.ibuk.pl, mikroserwisy, boże igrzyska, krzysztof kałużny, dzienniki sherlocka holmesa, ogólnopolskie wystawy znaków graficznych…