Bilans krzywd

Bilans krzywd

Autor: Dariusz Kaliński

Rozgłaszali. że podejmują sprawiedliwą wojnę o należne im i podstępem wykradzione ziemie. Wyśmiewali „słowiański rozgardiasz”. utrzymując. że podludzie ze Wschodu tylko od nich mogą nauczyć się prawdziwej kultury. Kłamali. Z Niemiec nie przynieśli cywilizacji. ale ludobójstwo.

Sześć milionów polskich obywateli zabitych w toku działań wojennych. wyłapywanych ma ulicach i mordowanych jak zwierzęta. zagłodzonych. zesłanych do obozów. których jedynym celem była eksterminacja. Grabież majątku narodowego. destrukcja miast. zawłaszczenie kultury. Niewolnicza praca. wyniszczanie świadomości i plany zagłady całego polskiego narodu. Ogrom nierozliczonych krzywd wymyka się ocenie i opisowi.

 

Dariusz Kaliński – autor bestsellerowej Czerwonej Zarazy – bez o

45: https://woblink.com/ebook/bizancjum-ok-500-1024-jonathan-shepard-red–13426u

Cena:


Robinson Crusoe

Autor: Daniel Defoe

Robinson Crusoe. syn kupca w mieście Hull nie chce wieść nudnego żywota jak jego ojciec. Jako 17-latek ucieka z domu i płynie do Londynu. Pierwszy statek. którym płynie. rozbija się. Robinson trafia na drugi okręt i tam uczy się sztuki żeglarskiej. Po pewnym czasie. chce wracać do domu. ale kapitan Smith namawia go. by popłynął z nim do Gwinei. a gdy tam dorobi się majątku. zostanie łaskawiej przyjęty przez ojca. Podczas kolejnej podróży statek zostaje napadnięty. a Robinson. wraz z innymi. wzięty do niewoli mauretańskiej. z której po dwóch latach ucieka. Płynie do Brazylii. gdzie staje się plantatorem. 30 września 1659. podczas wyprawy po niewolników. statek rozbija się. Robinson jest jedynym ocalałym. Trafia na bezludną wyspę. gdzie przyjdzie mu spędzić następne 28 lat.

<

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Bizancjum ok. 500-1024

Autor: Jonathan Shepard (red.)

Ukazanie się książki Bizancjum ok. 500-1024 jest bez wątpienia wydarzeniem na polskim rynku wydawniczym. Jest to pierwsza z dwóch części składających się na monumentalną pracę najwybitniejszych specjalistów. zaproszonych do współpracy przez wydawnictwo uniwersytetu w Cambridge. Autorzy jasno i obszernie omawiają w niej poszczególne okresy dziejów imperium. wszystkie ważne wydarzenia polityczne. militarne. gospodarcze i społeczne oraz istotne spory i kontrowersje religijne.Praca stanowi niezrównane źródło wiedzy nie tylko dla bizantologów. lecz także badaczy historii Trzeciego Rzymu – Rosji. czy orbitujących wokół Bizancjum państw słowiańskich. Jest niezbędną lekturą również dla historyków Kaukazu – Gruzji. Armenii oraz orientalistów zajmujących się dziejami Egiptu. Turcji. Palestyny lub Syri

:

Cena:


Uniwersytet. Fallen Crest. Tom 5

Autor: Tijan Meyer

Nadchodzi czas zemsty

Sam. Mason dołączają do Logana na tym samym uniwersytecie. Łączy ich wspólny wróg. Sebastian Park – przewodniczący bractwa prawdziwych drani.

Mason Kade stąpa po kruchym lodzie. Wie. że jest obserwowany przez innych zawodników. Nie oznacza to jednak końca wojny z Sebastianem. Musi być ostrożny – wystarczy jeden niewłaściwy ruch. aby stracić wszystko: karierę sportowca. wizerunek twardziela i Sam. na którą ten drań Park właśnie urządził polowanie.

__

O autorce

Tijan swoją karierę z pisarstwem rozpoczęła stosunkowo późno. Jednak nie przeszkadza jej to tworzyć powieści. które kochają czytelniczki na całym świecie. Jest bestsellerową autorką „New York Timesa”. „USA Today” i „Wall Street Journal”. Pisze przed

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


ISBN

9788381170253: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/klamca-nora-roberts-180132u

Cena:


Babilońskie zaklęcia magiczne

Autor: Krystyna Łyczkowska

Książka przedstawia czytelnikowi wybór akadyjskich (babilońsko- asyryjskich) zaklęć magicznych z III – I tysiąclecia p.n.e. Są one częścią bogatej spuścizny kulturowej Starożytnej Mezopotamii. a spisane zostały pismem klinowym na tabliczkach glinianych.Zaklęcia te pozwalają odkryć zadziwiającą mentalność tak odległych od nas w czasie ludzi. którzy zamieszkiwali między Tygrysem i Eufratem tereny nadzwyczaj ważne w dziejach naszej cywilizacji.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 21


Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem

Autor: Donna Frazier

NOWE WYDANIE BESTSELLERA!

Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy. rzadko kierują nimi złe intencje. ale raczej – ich własne demony . Susan Forward

Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przytłoczyć nas emocjonalnie. sprawiając. że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny. któremu ulegamy częściej. niż nam się wydaje.

Autorki książki. Susan Forward i Donna Frazier. przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych. a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania tej manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka. w którą łatwo wpaść. ale z której dużo trudniej się uwolnić.

Szantażysta doskonale wie. czego chce. Zręcznie manipuluje tak. aby zawsze postawić na swoim. Akceptuje nas wyłącznie wtedy. gdy na wszystko się zgadzamy. a kiedy nie chcemy ulec – odrzuca. grozi. karze. odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażow

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 49.9


Hirszfeldowie. Zrozumieć krew

Autor: Urszula Glensk

Hirszfeldowie mieli kilka wspólnych cech – byli nadzwyczajnie zdolni. pracowici i stabilni. Ale ich życie wciąż ulegało dewastacji. Przetoczyły się przez nie dwie wojny. Holokaust i stalinizm. dobrobyt i getto. kariera i dyskryminacja. 

Wierzyli w medycynę. Odkrywanie szczepień i antybiotyków. grup krwi i procesów dziedziczenia to wszystko przypadło na lata ich aktywnej działalności naukowej i lekarskiej. 

Mieli w tym swój udział. 

Każdy człowiek ma grupę krwi. Jej nazwę zaproponował ponad wiek temu Ludwik Hirszfeld. 

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 19indopacyfik, książki o psach dla dzieci, to ebook, league of legends książka, przypadki robinsona crusoe pdf, obrona szaleństwa, cukiernia pod amorem jedna z nas, maryla szymiczkowa, poetka, ebook download, wypożyczalnia książek online za darmo, wilk z wall street ksiazka, czy reklama to tekst kultury, might and magic x poradnik, red book…