Szczera prawda o nieuczciwości. Jak okłamujemy wszystkich. a zwłaszcza samych siebie

Szczera prawda o nieuczciwości. Jak okłamujemy wszystkich. a zwłaszcza samych siebie

Autor: Dan Ariely

 „Wybitna” – „New York Times”

Autor bestsellera „New York Times”. Potęga irracjonalności powraca ze skłaniającą do refleksji książką. która podważa nasze przekonania na temat uczciwości i zmusza nas. byśmy byli ze sobą szczerzy.

Czy ryzyko wpadki wpływa na naszą skłonność do oszustwa?

W jaki sposób firmy torują drogę oszustwu?

Czy współpraca czyni nas bardziej czy mniej uczciwymi?

Czy religia sprawia. że stajemy się bardziej uczciwi?

Większość ludzi uważa się za uczciwych. tak naprawdę jednak wszyscy oszukujemy. Od Waszyngtonu po Wall Street. od klasy szkolnej po miejsce pracy – nieetyczne zachowania są wszechobecne. Nikt nie jest na nie odpo

32: https://woblink.com/ebook/bad-boy-s-girl-2-blair-holden-123643u

Cena:


Ukryta łowczyni

Autor: Danielle L Jensen

W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll. który byłby zdolny mu się przeciwstawić. został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus. ale już wkrótce zdała sobie sprawę. że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji Cécile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki. czarownicy. która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego. czy zwycięży. czy poniesie porażkę. jej bliscy zapłacą wysoką cenę.

Aby odnaleźć Anushkę. dziewczyna musi zagłębić się w magię. która jest mroczna i zabójcza. Czarownica jest jednak przebiegła. a Cécile może się okazać nie tylko łowczynią. ale i zwierzyną.<

:

Cena:


Skandale angielskich dworów

Autor: Marek Rybarczyk

Prywatne życie arystokracji.

Arystokracja brytyjska zawsze budziła powszechne zainteresowanie.

Bajeczne fortuny. wystawne życie. przynależność do jednej z najwspanialszych elit Europy i międzynarodowe koligacje. Brytyjscy książęta. hrabiowie i lordowie pomagali budować imperium. byli jednym z motorów napędowych rewolucji przemysłowej. Arystokraci robili fortuny i wymyślali genialne wynalazki. Ale za drzwiami wielkich rezydencji i pałaców na Wyspach było także życie. które miało nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Pełne skandali. ekscentryzmu i seksualnych afer.

Hrabia Castlehaven w noc poślubną ze swoją żoną zaprosił także służbę.

Hrabiemu Beauchampowi nie pomogła siódemka dzieci. jego skłonność do męskiej części służby stała się przedmiotem wielu plotek. Mimo to nadal organizował przyjęcia dla panów w Madresfield…

Rozwód Richarda Worsleya i Seymour Dorothy Fleming był jednym z pierwszych rozwodów brytyjskich celebrytów opisywanych przez prasę. By ratować kochanka. żona publicznie wyznaje. że jej mąż jest dewiantem voyeurem – sprawia mu przyjemność obserwowanie. jak inni uprawią seks.

Przyszły Edward VII zalicza dwa tysiące kochanek. w paryskim burdelu ma własny apartament

− z rodowym herbem i wielką żeliwną wanną. w której kąpie się z kurtyzanami w szampanie. Nosi też torbę golfową wykonaną ze skóry penisa słonia… i nie przestaje uwodzić. także jako król.

Synowie Edwarda VIII: Dawid. Albert i najmłodszy. biseksualny Jerzy rozpętali największe afery dworu i arystokracji międzywojennej Anglii.

Książę Filip uwielbiał chodzić na sesje alkoholowe do Klubu Czwartkowego a potem na rozbierane prywatki.

Książę Karol na pytanie Diany o romans z Kamilą Parker Bowles. odpowie krótko: „Nie chcę być pierwszym w historii księciem Walii. który nie ma kochanki”.

A co na sumieniu ma książę Harry? Przez lata jako zatwardziały singiel potrafił korzystać z życia.

Ale w końcu. jak mawia królowa Elżbieta II: nie są ważne fakty; ważne. by nie dać się złapać.

Marek Rybarczyk – publicysta. dziennikarz. pisarz. Znawca współczesnej historii Wielkiej Brytanii. fan brytyjskiej kultury. wieloletni dziennikarz radia BBC. korespondent ‚Gazety Wyborczej’ w Londynie. autor ‚Polityki’. były publicysta ‚Newsweeka’. komentator Polsatu i TVN24. Autor bestsellerowych książek: ‚Tajemnice Windsorów’ (2013). ‚Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?’ (2016) ‚Wszystkie szaleństwa Anglików’ (2017).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


ISBN

9788380537767: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/latwopalni-agnieszka-lingas-loniewska-190648u

Cena:


Burzliwe czasy

Autor: Mario Vargas Llosa

Dyskretny urok kłamstwa

Gwatemala. lata 50. Sam Zemmuray. baron owocowy. zatrudnia w swojej firmie kontrowersyjnego Edwarda Bernaysa – specjalistę PR. Nie ma pojęcia. że ten ruch doprowadzi do jednej z największych akcji CIA w Ameryce Łacińskiej. a główną rolę odegra w niej Martita Borrero Parra. uwodzicielska i zmysłowa Miss Gwatemali. Czy namiętność i spryt pozwolą osiągnąć wszystko?

Brawurowa historia kłamstwa tak dobrego. że stało się prawdą. Burzliwe czasy. mistrzowskie niczym Święto Kozła. odsłaniają kulisy rozgrywki. która do dziś rezonuje w światowej polityce i stanowi materiał na genialny serial.

A wszystko to wydarzyło się naprawdę.

Mario Vargas Llosa (ur. w 1936 roku w Peru) – laureat literackiej Nagrody Nobla w 2010 roku. jeden z naj

22.5: https://woblink.com/ebook/netflix-to-sie-nigdy-nie-uda-marc-randolph-187796u

Cena:kodeks postępowania cywilnego po angielsku, charakterystyka gospodarki rynkowej, rachunkowość finansowa zadania z rozwiązaniami pdf, zabić drozda pdf, za miasto arras, bluzgaj zdrowo, bracia slater dominic, wielka magia elizabeth gilbert, jan niecisław baudouin de courtenay, kopernik o obrotach, z bauman, ksiazki pdf za darmo, diagnostyka funkcjonalna w fizjoterapii pdf, piąty etap, paweł swianiewicz, mira jaworczakowa oto jest kasia, dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców chomikuj, fast line milionera, błękitny zamek pdf, sztuka obslugi penisa chomikuj…