ISBN

ISBN

9788362577750: Wydawnictwo

Format

18.45: https://woblink.com/ebook/peknieta-korona-grzegorz-wielgus-170585u

Cena:


Warsztaty z Geografii Turyzmu. Tom 9

Autor: Jolanta Wojciechowska

Redakcja „Warsztatów z Geografii Turyzmu” wyjaśnia. że odpowiadając na ogłoszony w ubiegłym roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkurs na dofinansowanie czasopism naukowych. podjęła starania uruchomienia czasopisma w miejsce wcześniej wydawanej monografii. Udało się spełnić formalne wymagania i opublikować pierwszy zeszyt. dodając w nawiasie nr 8. wskazujący na kontynuację wydawanej od 2011 r. serii monografii o tym tytule. Na skutek nieotrzymania środków na wydawanie czasopisma. powracamy w tym roku do cyklicznego (raz w roku) publikowania monografii. nadając niniejszemu tomowi kolejny numer. czyli 9. Przepraszając Czytelników za zmiany. pragniemy jednak poinformować o pozytywnych praktycznych względach takiego rozwiązania. bowiem wyda

1:

Cena:


Gad

Autor: Kapusta Paweł

Wstrząsający reportaż o więziennym życiu z perspektywy strażników. Ludzi. którzy dzień w dzień. przez lata wyjątkowo trudnej służby. pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw.

Paweł Kapusta oddaje głos gadom – tak w gwarze więziennej nazywa się klawiszy. Oddziałowi. dowódcy zmian. wychowawcy. dyrektorzy mówią o brudzie tej roboty. już do końca życia pozostającym w psychice. O szokujących zdarzeniach. z którymi muszą się mierzyć niemal każdego dnia. O codziennym kontakcie z bandytami. z którymi na wolności nikt nie chciałby mieć do czynienia.

Odwiedzając zakłady karne. prześwietlając oddziały. cele i gabinety. Kapusta szuka dziur w niewydolnym systemie. W systemie. w którym zbrodniarze mają często więcej przywilejów niż pilnujący ich klawisze. W którym poj

34.95: https://woblink.com/ebook/zdrada-skorpiona-andrew-kaplan-171073u

Cena:


Kronika Niedzielna

Autor: Sándor Márai

Pierwsze wydanie tomu felietonów Kronika Niedzielna (Vasárnapi Krónika) Sándora Máraiego ukazało się nakładem wydawnictwa Révai. Budapeszt 1943; pierwsze wydanie powojenne – Akadémiai-Helikon Kiadó. 1994 roku.

Kronika Niedzielna to autorski wybór felietonów Sándora Máraiego. publikowanych od grudnia 1936 do stycznia 1943 roku w dzienniku Pesti Hirlap. w prestiżowej rubryce stworzonej przez Ferenca Molnára. następnie wiele lat prowadzonej przez Dezső Kosztolányiego. innego wybitnego pisarza węgierskiego. Zaproszenie do współpracy z Pesti Hirlap Márai przyjął jako niewątpliwy zaszczyt. ale też ogromne wyzwanie. Pozbawione pośpiesznej powierzchowności. niezwykle błyskotliwe i wyjątkowo przenikliwe teksty szybko przyniosły mu uznanie czytelników.

Kronika Niedzielna jest o

29.9: https://woblink.com/ebook/tetniace-serce-selma-lagerlof-170949u

Cena:


Blues o krwi i trawie

Autor: Paweł Ciećwierz

Czy poradzą sobie na śląskiej „ulicy”. na której seks. przemoc i narkotyki spotyka się częściej niż bezpłatne miejsca parkingowe? Czy są w stanie zaufać sobie na tyle. żeby wmieszać się w najbrudniejsze interesy? Co zmieni się. kiedy sprawa zaginionej dziewczyny nabierze kontekstu politycznego. a bardzo wielu ludzi poczuje się zagrożonych ich dociekliwością?

Istnieją miejsca. które piętnują duszę i serce. Istnieją zbrodnie. których nie można wybaczyć i zasady. których nie można złamać!

Ryszard i Nadia mogą ostatecznie liczyć tylko na siebie. Czy tyle wystarczy? Wierność ma w końcu swoją cenę. nieszczególnie wysoką w świecie dilerów i dziennikarzy.

Wydawnictwo: Literate

Cena: 29.99telemaniak, najlepsze ksiażki, florystka katarzyna bonda, ewa bochno, wojciech klyta, without merit chomikuj, feynman wykłady z fizyki, wschody i zachody księżyca konwicki pdf, tylko kiszonki, seneka książka, gaumardżos. opowieści z gruzji, ktoś jest w twoim domu, nowoczesne kompendium chemii pdf, puzyńska nora chomikuj, sztuka rysowania ludzie, matka prawie idealna, 12. dzielnica paryża, frank bettger jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie pdf, wyspa skarbów robert louis stevenson, rola i kształtowanie zieleni miejskiej pdf, piotr skarga kazania sejmowe, rękawiczki jedwabne, adam bede, ender na wygnaniu…