ISBN

ISBN

9788395203855: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/piekna-mloda-zona-alicja-oczko-ewa-pawlowska-wieringa-tommy-145248u

Cena:


Pożytki z katorgi

Autor: Wojciech Lada

Syberia – miejsce zsyłki tysięcy Polaków. którzy w XIX wieku trafiali tam między innymi po nieudanych powstaniach. Kraina. której obraz utrwalili na swych dziełach tacy malarze jak Malczewski czy Grottger. nieodłącznie kojarzy się z katorgą. Wojciech Lada zrywa z tą martyrologiczną. wzniosłą tradycją. W jego książce zesłanie to nie tylko kajdany. kibitki i recytacje poezji wieszczów. ale też smród jurty. komary i potworna nuda.

Autor zwraca uwagę. że carska niewola stała się dla wielu młodych skazańców swoistym uniwersytetem i furtką do kariery. Jan Czerski trafił do karnego garnizonu w Omsku. nie mając pojęcia o naukach przyrodniczych. a po kilku latach nie tylko postawił na głowie dotychczasową teorię geologiczną regionu. ale stał się jednym z najnowocześniejszych i najwszechstronniejszych badaczy. Zanim Wacław Sieroszewski znalazł się w Wierchojańsku. był ślusarzem. Gdy wrócił ze zsyłki do kraju. był już wybitnym jakutologiem. cytowanym do dziś znawcą szamanizmu. Bronisław Piłsudski przypłynął na Sachalin jako student prawa. opuścił go zaś jako człowiek. który ocalił od zapomnienia archaiczne języki lokalnych plemion.

Sieroszewski. Piłsudski. Dybowski. Czekanowski. Czerski. Kon – to tylko kilku z wielu Polaków zasłużonych dla Syberii i dla nauki w ogóle. Wojciech Lada z pasją śledzi ich losy i pokazuje. jak wielki mieli wpływ na poznanie dalekiej Północy. I przekonuje. że nawet z katorgi może być pożytek.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Ku globalnemu społeczeństwu obywatelskiemu

Autor: Edyta Pietrzak

(…) Dr Pietrzak nawiązuje bezpośrednio do prac Hansa Georga Gadamera. Jego koncepcja hermeneutyki jest z pewnością mocnym oparciem i cennym źródłem inspiracji. ułatwiającym skonceptualizowanie ambitnego programu badań w dziedzinie myśli politycznej. Bardzo interesujące jest założenie oznaczające ujmowanie „poznania jako doświadczenia”. Przedstawiony w taki właśnie sposób program badań uznać wypada za bardzo rzetelny i dojrzały. Autorka nie absolutyzuje własnego sposobu myślenia. Ucieka też od schematów. Rzeczą najważniejszą staje się przemyślenie całej tradycji rozumienia. ukazującej w pełnym (choć niejednolitym) świetle przedmiot dociekań. jakim jest zagadnienie społeczeństwa obywatelskiego i kultury obywatelskiej. Krokiem na

30: https://woblink.com/ebook/trzy-wymiary-wspolczesnego-bezpieczenstwa-stanislaw-sulowski-michal-brzezinski-146937u

Cena: Michał Brzeziński


Pan. Wiktoria. Marzyciele

Autor: Knut Hamsun

Opowieści o trudnej miłości oraz pięknie północnej przyrody

Trzy powieści norweskiego noblisty są obowiązkową lekturą dla miłośników literatury skandynawskiej.

W prozie Knuta Hamsuna dominują charyzmatyczne. targane namiętnościami postaci oraz bezwzględna. niewzruszona natura. Telegrafista Rolandsen z Marzycieli to człowiek targany wielkimi namiętnościami. ekscentryczny wynalazca i kochliwy artysta o burzliwym życiu. Jednak jego fantazja. wewnętrzna energia i emocjonalność nie znajdują zrozumienia społeczności wioski rybackiej. w której przyszło mu żyć. Wśród wszystkich marzeń i tajemnic telegrafista szuka drogi do serca ukochanej kobiety. Bohaterami Wiktorii są wrażliwi. lecz dumni młodzi ludzie – to opowieść o miłości. która bardziej dzieli. niż łączy. Z kolei porucznik Thomas Glahn z Pana spędza rok w lasach dalekiej Północy. jednocząc się z naturą. Tam spotyka miłość – równie niezwykłą jak zniewalające. ale krótkie i kapryśne północne lato….

Gorące emocje w krajobrazach mroźnej Północy oraz wzruszające historie – za to czytelnicy kochają skandynawską prozę.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39anna legeżyńska, piotr słabek, nagroda nike 2019 nominacje, bawimy się w polski pdf, przez syberię na gapę, chłopak z warszawy, dragon age inkwizycja emprise du lion, moja piątka z cambridge, powody do życia, isabel allende książki, amos oz książki, książki 2 wojna światowa, iwona konarzewska, remigiusz mróz ebook za darmo, utwory juliusza słowackiego, słowacki fantazy…