Pamiętnik grzecznego psa

Pamiętnik grzecznego psa

Autor: Katarzyna Terechowicz

Pamiętnik grzecznego psa to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników czworonogów. ale dla wszystkich. którzy cenią sobie wartościową i ciepłą literaturę. To nad wyraz udany debiut dwojga autorów. Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza. którzy postanowili pokazać najmłodszym świat z psiej perspektywy. Na szczęście nie jest to świat pod psem. Narratorem jest młodziutki alaskan malamut o imieniu Winter. który z prestiżowej hodowli trafia wprost do niezwykłej rodzinki. Tata. Henryk. jest początkowo sceptycznie nastawiony do projektu „Winter w domu”. mama. Hanka. twardo trzyma stronę dzieci. Alka i Julii. i razem z nimi gorąco kibicuje pojawieniu się nowego i niezwykłego domownika. Potem – cała czwórka nie ma już czasu na to. by roztrząsać ewentualne za i przeciw. gdyż gros swojej energii i uwagi musi poświęcić na śledzenie i naprawianie destrukcyjnych poczynań Wintera. który okazał się nie potulnym kłębkiem sierści. ale małym. błyskawicznie przemieszczającym się wulkanem.

Dla Wintera nie ma rzeczy niemożliwych. Jego filozofią rządzi zasada: zabawa przede wszystkim. Powywracane stoły i krzesełka. pogryzione obuwie. pęknięte półki. stłuczona zastawa stołowa. rowerzysta w kanale. ubłocone toalety sąsiadek. zdemolowany plan filmowy to cena. jaką trzeba zapłacić. realizując tę filozofię w codziennej praktyce. Nikt i nic nie jest w stanie ujarzmić jego ochoty na swawole i demonstrowanie radości życia. Nie sprosta mu nawet zawodowy treser. Winter to indywidualista.

Książka Pamiętnik grzecznego psa Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza otrzymała III nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY. zrealizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Pan K. na wolności

Autor: Vişniec Matei

Oskarżony kiedyś na podstawie niejasnych zarzutów. zamknięty od lat w zakładzie karnym o tajemniczych podziemnych rozgałęzieniach. gdzie okazuje się więźniem cierpliwym i zdyscyplinowanym. Kosef J. budzi się pewnego ranka jako człowiek wolny. choć wcale tego nie pragnął. Nikt nie mówi mu. dlaczego został uwolniony. Nikt nie informuje go też. co oznacza „być wolnym”. W oczekiwaniu na spotkanie z dyrektorem więzienia (odkładane sine die) Pan K. stopniowo odkrywa z narastającym zdumieniem okolice kolonii karnej. Przemierzając wraz z „uprzywilejowanym” bohaterem kręgi kafkowskich światów. czytelnik powieści – paradoksalnie – może poczuć się jak u siebie w domu.

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 23


1

:

:

Cena:


Z pamiętnika zajętej wróżki

Autor: Ewa Zdunek

Emilia ma wreszcie poukładane życie. Wymarzony partner boku. dobrze zapowiadająca się kariera w telewizji w charakterze wróżki. a także poprawne relacje z ojcem sprawiają. że tytułowa bohaterka promienieje szczęściem. Jej sąsiadka i przyjaciółka zarazem. Roksana także odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. Sielanka jednak nie trwa długo. Wkrótce okaże się. że każdy coś ukrywa. a rzeczywistość nie jest taka. jak ją malują.

Zabawna. pełna ciekawych zwrotów akcji opowieść o lekkim zabarwieniu sensacyjnym.

Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.

Cena: 29.9


ISBN

9788379458059: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/nokaut-historia-bokserki-rylik-agnieszka-180121u

Cena: 7.99


Wydawnictwo

Wydawnictwo Edipresse sp. z o.o.: Format

178131

https://woblink.com/product-publication/download/178131/epub: 1

Cena:ebooki kindle, biblia po angielsku, płeć symbol, meandry losu, madeline w paryżu, teoria obwodów elektrycznych, kopciuszek hanna januszewska, przeżyłem afganistan, umysł kruka, mortyr 5, wyspa aldous huxley, polska może być lepsza, nizar, przetrwać belize, r.w. griffin podstawy zarządzania organizacjami, moje lata na downing street, analiza prozy, modele zachowań konsumentów, trzecia stachula, nigdy nie zapomnisz, bajki monster high 13 życzeń, śmierć zachodu, inbuk libra…