Henryk Ofterdingen

Henryk Ofterdingen

Autor: Novalis

Novalis to pseudonim niemieckiego poety i prozaika. jednego z najważniejszych przedstawicieli wczesnego romantyzmu. Studiował on prawo. filozofię i nauki przyrodnicze. pracował jako urzędnik. W poglądach przeciwstawiał się racjonalizmowi. wartości upatrywał w uczuciowości i wierze. W twórczości literackiej stosował charakterystyczną dla późniejszych okresów kompozycję otwartą. stąd często nazywano go wielkim artystą fragmentu. „Henryk Ofterdingen” zalicza się do powieści edukacyjnych. zanurza się w mistyce i kreuje bohatera. którego przeznaczenie stanowi pouczająca wędrówka.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Zwierzęta – inteligencja. emocje. prawa

Autor: autor zbiorowy

Czy stworzenia obdarzone samoświadomością wypada jeszcze traktować jako własność? Czego brakuje. by przyznać im prawa? Co jeszcze musimy wiedzieć o zwierzętach. by traktować je po partnersku i zrzec się „prawa” do ich zabijania?

Odpowiadają:

Zbigniew Mikołejko

Marzena Zdanowska

Krzysztof Kornas

Przychody ze sprzedaży nieposiadających ambicji komercyjnych minibooków zostaną przeznaczone na kontynuowanie działalności miesięcznika „Znak”.

 

Wydawnictwo: Znak

Cena: 5.99


ISBN

9788380538160: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/12-randek-na-gwiazdke-agnieszka-mysliwy-jenny-bayliss-195511u

Cena:


1

:

:

Cena:


Śpiewy historyczne

Autor: Julian Ursyn Niemcewicz

Na tom. wydany po raz pierwszy w 1809 roku. składają się pieśni historyczno-patriotyczne. Wyłania się z nich wyidealizowana wizja przeszłości Polski. Tom w całym wieku XIX wznawiany był kilkanaście razy. Pieśni opatrzone były zapisami nutowymi i komentarzami historycznymi. W zamierzeniu autora zbiór przeznaczony był głównie dla młodzieży. której wychowaniu miał służyć.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788393748952: Wydawnictwo

Format

16: https://woblink.com/ebook/skazaniec-tom-i-krzysztof-spadlo-194782u

Cena:masz to we krwi, prawo konstytucyjne test, obliczanie konstrukcji żelbetowych według eurokodu 2, biografia cukru, czarno na białym boniecki, pakt z diabłem pdf meghan march, szachy ze śmiercią, thorgal szkarłatny ogień, zwiadowcy 15 premiera, wakacje mikołajka online za darmo, dziady opracowanie, łowcy diuny, tango mrożek audiobook, przestrzeń w literaturze, słownik akronimów, św. dymfna, miedziaki książka, taniec życia, tropico 6 pl, terapia zajęciowa książki, chemia nowej ery 8 podręcznik pdf…