Czas nielegałów

Czas nielegałów

Autor: Piotr Wroński

Czym różni się kadrowy oficer wywiadu od agenta wpływu i który z nich stanowi większe wyzwanie dla bezpieczeństwa Polski?

Czym zajmuje się kontrwywiad? Czym jest Kontrwywiadowcza Charakterystyka Terenu? Jak działają rezydentury obcych wywiadów w Polsce? Kogo w „branży” nazywają „matrioszką”. a kto jest figurantem?

Skąd biorą się nielegałowie? Czym nielegał różni się od agenta? Jak w biografii nielegała odnaleźć dowody na jego agenturalne powiązania? Kim jest „wtórnik”? W jaki sposób fałszowana jest tożsamość nielegałów i jak tworzy się legendę biograficzną?

W całej historii realnego socjalizmu to w Polsce było najwięcej niepokojów społecznych. Rosjanie nigdy nie interweniowali zbrojnie. Wszystko „załatwiali” naszymi rękami. a właściwie rękami ludzi. których wybrali lub stworzyli.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9788324070640: Wydawnictwo

Format

37.99: https://woblink.com/ebook/podrozny-alexander-boschwitz-151974u

Cena:


Lemingi

Autor: Jerzy A. Krakowski

Lemingi. Młodzi. wykształceni i z wielkich ośrodków to zbiór 40 zabawnych. skłaniających do refleksji opowiadań z życia młodych pracowników korporacji. Karykaturalne przedstawienie ich poglądów. przyzwyczajeń i niepokojów. Książka stanowi kontynuację treści z facebookowego profilu o tej samej nazwie. Bogato ilustrowana. „Wreszcie powstało coś o nas i dla nas. Z pewnością jest to przełomowa książka. która przynajmniej o jeden krok przybliży nas do Europy. Bardzo się cieszę. że wreszcie wiem. co należy myśleć.” Alex. 21 lat „Młodzi. wykształceni i z wielkich ośrodków od lat prowadzą działalność edukacyjną na fejsiku. to bardzo ważne. że książka w odważny sposób podejmuje te same. najważniejsze dla tego kraju tematy: nietolerancję. problem polskiego fashysmu i próby cywilizacyjnego dogonienia Europy. przy okazji promując pozytywny i nowoczesny styl życia. Dyskurs najwyższej próby.” Fabian. 29 lat „Potężny cios prosto w wąsatą gębę opresywnego polskiego patriarchatu. Odważne dekonstrukcje i śmiałe. niepoprawne dyskusje. Wiem już. jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm. za co się wstydzić i co zrobić. żeby zasłużyć na miano prawdziwej Europejki. Dziękuję.” Maryna. 25 lat „Nareszcie pojawia się książka o nas – młodych i wykształconych pracownikach korpo. Tysiącami przybywamy z małych ośrodków. aby po ukończeniu zaocznej wiedzy o Czukczach. rozpocząć karierę w korpo i polepszać wyniki naszych pracodawców. Mówią o nas pogardliwie „słoiki”. czy „lemingi”. ale to przecież my stanowimy sushi tej ziemi.” Jagoda. 26 lat

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9788328709034: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/krysztalowi-tom-2-latwy-hajs-joanna-opiat-bojarska-147849u

Cena:


Kto się boi prawdy?

Autor: Barbara Stanisławczyk

Prawdopodobnie znalazłeś właśnie najlepszy prezent dla siebie lub bliskiej Ci osoby. Piękne. solidnie wydane tomisko – tak książka to podsumowanie historii polskiego patriotyzmu w chrześcijańskiej Europie od zarania dziejów po dzień dzisiejszy.

5 najważniejszych recenzji tego tytułu nie zostawia wątpliwości:

Poszukujecie namysłu. który podtrzymuje wartości? Namysłu. który tu-i-teraz każdego z nas osadza w wielkiej tradycji Cywilizacji Zachodu. który polskość chroni i zarazem szlifuje ją do konfrontacji z wyzwaniami współczesności. to…

Otchłań cywilizacyjnego pęknięcia. który odsłania ta książka. nie może pozostawić jej czytelnika obojętnym. Autorka precyzyjnie pokazuje. jak to pękniecie jest od lat poszerzane żyletką rajfurów pokomunistycznej władzy. ale też jak wpisane jest głęboko w projekt liberalnej nowoczesności. jak dewastuje pojęcia rodziny. patriotyzmu. tradycji. Pisana na chłodno. ta książka brzmi jak „ostatni krzyk”: krzyk przestrogi przed przepaścią. której żaden most już nie połączy.
prof. Andrzej Nowak

Dlaczego my. Polacy. tak bardzo jesteśmy podzielni? Dlaczego w Polsce toczy się tak zacięty spór? Autorka pokazuje. że nie jest to spór doraźny. partyjny. czy tylko medialny. Dzisiejsze podziały i kontrowersje mają korzenie historyczne. Chodzi w nich o sprawy zasadnicze. o wartości fundamentalne. Jest to książka o polskiej tożsamości i jej ścisłym związku z religią. z katolicyzmem. a także książka o współczesnej kulturze i współczesnym barbarzyństwie. ukazująca uniwersalny charakter polskiego sporu. To lektura. którą gorąco zalecam tym wszystkim. którzy chcą być świadomymi obywatelami i Polakami.
prof. Zdzisław Krasnodębski

Ta książka to brawurowa analiza przemian i prób destrukcji polskiego patriotyzmu. Wojna kulturowa w Polsce odbija w pastiszowym krzywym zwierciadle spory światopoglądowe w świecie zachodnim. zastępując dawne spory ideologiczne. Zmiany wnoszone przez globalizację najbardziej dramatycznie dekonstruują sferę kultury. Powodują korozję tożsamości – zbiorowej i indywidualnej. Destrukcja metafizyki ułatwia przekształcanie ludzi w nastawione tylko na konsumowanie tryby globalnej maszynerii.
Prof. Jadwiga Staniszkis

Książka Barbary Stanisławczyk jest przejmująco opowiedzianą historią polskiego doświadczenia narodowego od demokracji szlacheckiej do dzisiejszego społeczeństwa masowego – z jego wulgarnością. rozpadem więzi między ludźmi i pogardą dla wysokich ideałów. Opowiedziana historia jest gorzka. lecz pod nią tkwi mocne pozytywne przesłanie. mówiące o potrzebie nieustannej troski obywatelskiej o wspólnotę narodową. o suwerenność państwową oraz o wartości duchowe. bez których nie przetrwalibyśmy jako wspólnota i których dzisiaj znowu wypada nam bronić.
prof. Ryszard Legutk

o

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Niewidzialne życie

Autor: Martha Batalha

Powieść Marthy Batalha przywołuje na myśl książki Isabel Allende i Eleny Ferrante.

Jest błyskotliwa. sugestywna. przesycona brazylijskim duchem. napisana z ciepłą ironią i dystansem. O autorce mówi się. że jest nadzieją najnowszej literatury brazylijskiej i nową mistrzynią opowiadania.

To historia dwóch sióstr. które dorastają w latach 40. XX wieku w Rio de Janeiro i nieustannie podejmują próby. by rola żony i matki nie była jedyną rolą w ich życiu.

Eurídice jest młodsza i poważniejsza. a Guida starsza. pewna siebie i zdeterminowana. by pójść własną drogą.

Pewnego dnia Guida ucieka z domu i zrywa kontakty z rodziną. Życie jednak nie szczędzi jej rozczarowań. Wkrótce sama musi zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko.

Eurídice stara się być dobrą

27.9: https://woblink.com/ebook/mezczyzna-bez-winy-i-wstydu-krystyna-romanowska-wojciech-kruczynski-148226u

Cena: Wojciech Kruczyński


ISBN

9788381473958: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/antosia-jan-nowak-148208u

Cena:minecraft pdf, krwawy śnieg, metodologia badań społecznych, jak skutecznie zajść w ciążę, minecraft. podręcznik kreatywnego budowania, adele faber, kotler keller marketing pdf, dziewczyny z dubaju audiobook, amoris laetitia pdf, forum intymne, błysk, zakazany mężczyzna pdf, więzienia cia, zadania administracji rządowej, serial netflix coben, narzeczona kiera cass, rób to do czego jesteś stworzony pdf, zbigniew kamiński…