Dziennik Anne Frank

Dziennik Anne Frank

Autor: Anne Frank

Trwa druga wojna światowa. W centrum Amsterdamu. w niewielkim mieszkaniu ukrywają się Żydzi. Wśród nich trzynastoletnia Anne Frank. która pisze dziennik.

O codziennym życiu swojej rodziny i znajomych opowiada wyimaginowanej przyjaciółce Kitty. Z pozoru niewiele znaczące notatki dziewczynki stają się przejmującym zapisem ponad dwóch lat życia w ukryciu. Strach przed ujawnieniem kryjówki przeplata się z próbą prowadzenia normalnego życia. w którym nie brakuje sporów. ale i drobnych radości.

Ostatni list do Kitty został opatrzony datą 1 sierpnia 1944 roku. Trzy dni później mieszkańcy kryjówki zostają aresztowani. a następnie przetransportowani do obozu koncentracyjnego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

: https://woblink.com/ebook/tacet-a-mortuis-elite-kings-club-tom-3-amo-jones-145659u

Cena:


Życie średniowiecznej rodziny

Autor: Frances Gies

POZNAJ ŚWIAT. KTÓRY ZAINSPIROWAŁ GEORGE’A R.R. MARTINA

Fascynuje Cię średniowiecze?

Jak wydać za mąż „podstarzałą” dwudziestolatkę? I dlaczego absztyfikant zdeformowany przez ospę jest lepszy niż żaden? Jak ważne było inwestowanie w edukację synów? I czym miały się zajmować córki? Jak bardzo mezalians mógł zaszkodzić sytuacji finansowej rodziny?

Dwoje cenionych historyków znów zabiera nas w fascynującą podróż w świat wieków średnich. Tym razem podążamy tropem średniowiecznej rodziny. Odkrywamy tajemnice życia kilku pokoleń rodu od narodzin aż do śmierci oraz towarzyszące każdemu etapowi ich życia zwyczaje i rytuały. Dowiadujemy się. o czym marzyły średniowieczne żony. jak wyglądały zaloty. jak przebiegały ciąże. a nawet co przykładni mężowie

31.9: https://woblink.com/ebook/blekit-blyskawicy-ann-cleeves-152034u

Cena:


1

:

:

Cena:spellforce mulandir, płynne pokolenie, rozwój psychoruchowy, przeszukaj miejsce z drogowskazem, historia twojego zycia, szlachcianka, morderstwie w orient expressie książka, lucy monroe, sponsor ksiazka, diagnoza w socjoterapii, żona na zamówienie, michalina wisłocka sztuka kochania pdf, umysł milionera książka, ludzie bezdomni, obcy: żniwa, jerzy ciecieląg, miedziaki książka…