Fiedler. Głód świata

Fiedler. Głód świata

Autor: Piotr Bojarski

Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika. który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swoich książek i który jak żaden inny autor potrafił opisać Polakom uroki Amazonii. Kanady i Madagaskaru. Jednak był nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek. był też postacią skomplikowaną. niejednoznaczną i kontrowersyjną.

Jaki naprawdę był Arkady Fiedler. jeden z najsłynniejszych polskich globtroterów XX wieku? Co takiego miał w sobie. że tam. gdzie się pojawiał. ojcowie chcieli mu oddawać na noc swoje córki? Jak z pisarza niemal wyklętego i aresztowanego przez komunistów Fiedler stał się przyjacielem władzy?

Piotr Bojarski. historyk i pisarz. kreśli pierwszy tak szeroki portret Fiedlera i czasów. w których żył. Sięga po nieznane

27.9: https://woblink.com/ebook/kurs-na-milosc-roma-j-fiszer-181293u

Cena:


Tales of Men and Ghosts

Autor: Edith Wharton

In 1921. Edith Wharton became the first woman to win a Pulitzer Prize. earning the award for „The Age of Innocence”. But Wharton also wrote several other novels. as well as poems and short stories that made her not only famous but popular among her contemporaries. „Tales of Men and Ghosts” (1910) consists of ten masterful ghost stories that listed here in chronological order of their original publication dates: „The Bolted Door”. „His Father’s Son”. „The Daunt Diana”. „The Debt”. „Full Circle”. „The Legend”. „The Eyes”. „The Blond Beast”. „Afterward” and „The Letters”. Despite the title. the men outnumber the ghosts. since only „The Eyes” and „Afterward” actually call on the supernatural. In only two of the stories are women the central characters. though elsewhere they play important roles. If you have never read Edith Wharton’s fantasy work before. you will be captivated and delighted.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Miesięcznik ZNAK nr 778

Autor: autor zbiorowy

Prawicowy populizm. który odnosi sukcesy w Polsce. na Węgrzech czy w USA. do perfekcji opanował sztukę „narzucania swojej narracji”. Z jednej strony imponują medialna sprawność i słowotwórcza inwencja prawicy. z drugiej niepokoją konsekwencje tego języka: tworzenie podziałów. wykluczanie niektórych grup społecznych. zwalniające z myślenia etykietowanie rzeczywistości. W tym numerze proponujemy więc. by uważniej przyjrzeć się retorycznym trikom prawicowych polityków. publicystów oraz bliskich im ludzi Kościoła.

Na czym opiera się językowa „dobra zmiana”? Czy w dyskusji nie wystarczy mieć racji. ale trzeba swojego rozmówcę „zaorać”? Dlaczego abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie” i „ekologizmie”? Co łączy polską prawicę z amerykańskim alt-rightem oraz Viktorem Orbánem?

34.9: https://woblink.com/ebook/odejscie-afrodyty-jozef-hen-182398u

Cena:


EPUB.MOBI

183508: 32.9

https://woblink.com/product-publication/download/183508/epub

:

Cena:


ISBN

9788324264360: Wydawnictwo

Format

23: https://woblink.com/ebook/mapowanie-bolu-lektura-spojrzenie-afekt-porzuczek-sebastian-183409u

Cena:


Lektury retroaktywne. Rodowody współczesnej myśli filozoficznej

Autor: Wróbel Szymon

Na pierwszy rzut oka tytuł książki. Lektury retroaktywne. Rodowody współczesnej myśli filozoficznej. może być. jeśli nie mylący. to spłaszczający zamysł i powagę zawartego w niej projektu. Nie chodzi bowiem o konwencjonalną lekturę tekstów tradycji filozoficznej. istotnych dla rozwoju filozofii. Chodzi o coś znacznie więcej. o całościową perspektywę tych lektur. jak i o właściwą im metodę. Perspektywa ta jest właśnie perspektywą współczesności i tak naprawdę książka. pomimo. że sięga aż do tekstów antycznych. jest par excellence książką traktującą o współczesności […] stanowi ambitną próbę zrozumienia tego. czym aktualnie jesteśmy. co wyróżnia właściwy nam. kulturowo usytuowany. moment historii. […] chodzi tu o odwołanie się do p

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9simon oraz inni pdf, pituchowa anatomia, freddie mercury i ja pdf, ryszard majer, gra twierdza krzyżowiec, klasa 7 język polski sprawdziany, feliks jaroszyk, malowany człowiek pdf, prawo cywilne i handlowe w zarysie pdf, bahdaj adam, ksiądz marek słowacki, kukiz mp3, fiodor dostojewski zbrodnia i kara, namiętność kate, książki bestsellery 2020, nasz dom online, homo creator…