Barcikowscy

Barcikowscy

Autor: Maria Rodziewiczówna

Wacław i Filip Barcikowscy to bracia. którym przyszło żyć w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Pierwszy z nich. mimo obaw matki i babci przed jego wynarodowieniem. zostaje wysłany na naukę do petersburskiego gimnazjum. Ma zdobyć wykształcenie. by polepszyć warunki życia. Niestety szybko spełnia się czarny sen opiekunek. Chłopak przesiąka antypolskimi hasłami i rosyjską propagandą sukcesu. Zostając sługą rządu rosyjskiego. pnie się po kolejnych szczeblach kariery. a także żeni z piękną Rosjanką. Wspólnie wychowują dzieci w duchu rosyjskiej propagandy. Życie drugiego brata przebiega inaczej. Filip zostaje na gospodarstwie i mimo braku wykształcenia to właśnie on stanowi podporę rodziny i jest piewcą patriotycznych wartości.

Powieść Rodziewiczówny pokazuje. jak trudna i niejednoznaczna

:

Cena:


ISBN

9788726314397: Wydawnictwo

Format

2.99: https://woblink.com/ebook/hotel-california-opowiadanie-erotyczne-jones-julie-199078u

Cena:


Zwycięzcy bieguna. Powieść fantastyczna

Autor: Edmund Jezierski

Znany magnat organizuje wyprawę na. tajemniczy dotychczas. biegun północny. Sam pomysł określany jest jako magnacki ‚wymysł’. który narazi kraj na straty finansowe i śmieszność. Pod szczególną wątpliwość opinii ludu zostają również poddane tajemnicze koneksje pomiędzy magnatem. a chłopakiem z nizin społecznych. który ma poprowadzić wyprawę na tak olbrzymią skalę.

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi. W niniejszej publikacji zachowano oryginalną pisownię.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


1

:

:

Cena:


Fruwające figurki

Autor: Molenda Adam

Artur był człowiekiem poukładanym – przykłady mąż i ojciec. dobre wykształcenie. które chciał zwieńczyć doktoratem. Jednak na swojej drodze spotyka nietuzinkowego władcę haremu. który wprowadzi do jego życia spojrzenie na świat dotąd mu nieznane. tym samym kompletnie zmieniając jego perspektywę.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99ker dukey, norman davies boże igrzysko pdf, paweł soja, współczesna pedagogika, szwedzi ciepło na północy, dorota wróblewska biografia, mariusz ziółkowski, mitologia egipska pdf, ed mcdonald, joanna olejnik, mariusz szczygła, czas cudów czyli opowieści pod jemiołą, kochaj albo rzuć cytaty, sztuka podróżowania, kultura muzułmańska, odnawialne źródła energii pdf, virginia sapieha, zachowanie prozdrowotne, tajemniczy ogród szczegółowe streszczenie, zbigniew brzeziński książki…