Paryż 1919.

Paryż 1919.

Autor: MacMillan Margaret

Gdy zakończyła się „wojna. która miała położyć kres wszystkim wojnom”. wielka trójka – prezydent Woodrow Wilson. brytyjski premier David Lloyd George oraz premier Francji Georges Clemenceau – spotkała się w Paryżu na sześć miesięcy 1919 roku. by przygotować trwały pokój. Margaret MacMillan w przełomowym dziele historii narracyjnej daje żywy i bliski opis tych pamiętnych dni. gdy na gruzach upadłych imperiów rodziły się nowe byty polityczne (jak Irak. Jugosławia czy Palestyna) i ustalano ponownie granice współczesnego świata. 

Na początku roku 1919 po Paryżu krążył żart. iż Rada Czterech (Wielka Brytania. Francja. USA. Włochy) pracowicie przygotowuje „sprawiedliwą i trwałą wojnę”. Sześć miesięcy rozmów zakończyło się 28 czerwca. gdy Niemcy zmuszono do podpisania traktatu.

:

Cena:


Wojny walijskie Edwarda I Długonogiego

Autor: John E. Morris

W książce autor opisuje trwający ponad osiemnaście lat podbój Walii przez króla Edwarda I Długonogiego. Dzięki rejestrom z tamtego okresu. z których skorzystał Morris. w książce można odnaleźć informacje dotyczące ludzi będących na królewskim żołdzie. a także wielkości pozostałych sił królewskich. Czytelnicy mogą również wgłębić się w postać Edwarda I. gdy ten wytrwale walczył z Llewellynem i Dafyddem bez przerwy przez piętnaście miesięcy. nie opuszczając pozycji nawet przez zimę. Ówczesne dokumenty pozwalają także na wgląd w różne poboczne działania: szczegóły na temat drwali. którzy wycinali drogi dla maszerujących żołnierzy. wydatki na budowę zamków itp. Wiele miejsca poświęcono także technice i taktyce walki w omawianym okresie.

Wydawnictwo: W

Cena:


Wehrmacht 1939.

Autor: Opracowanie zbiorowe

Oddaję w Państwa ręce tłumaczenie książki. która po raz pierwszy ukazała się w 1940 r. Na jej treść składają się relacje z bojów kampanii w Polsce. wybrane. opracowane i wydane przez Wydział Nauk Wojskowych Sztabu Generalnego Wojsk Lądowych. Wykorzystano w niej niektóre z relacji wcześniej publikowanych pod zbiorczym tytułem ‚Einzelschilderungen aus dem Feldzug in Polen 1939′ na łamach przeglądu fachowego Militarwissenschaftliche Rundschau’. W książce podzielone zostały one na siedem głównych rozdziałów. odpowiadających systematyce niemieckiego wykładu o taktyce.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 24.99immanuel kant książki, suworow lodołamacz, mark olshaker, hex commander, audiobook horror, władca pierścieni mobi, szermierz natchniony, chaos zmysłów, dragi i wojna, czas mroku peb, japonia chiny, pokoj motyli, licencja na zakochanie, kapitularz diuną, simon beckett niespokojni zmarli, male modelki, jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie, barbara rozklad, test z ludzi bezdomnych, typ osobowości logik, janusz turowski, dobranoc auschwitz, koszałki opałki, w samym środku zimy, planeta singli 2 online kup…