Mgły Tangeru

Mgły Tangeru

Autor: Cristina Lópe Barrio

Przelotny romans. Magiczne miasto. Tajemnica. którą porwał wiatr.

W grudniu 1951 roku Paul Dingle zaginął bez śladu w tangerskim porcie. Ponad 60 lat później. Flora Gascón podejrzewa. że był to ten sam człowiek. w którym zakochała się podczas przelotnego romansu w Madrycie. Wspólnym mianownikiem są Mgły Tangeru. powieść. która leżała na nocnym stoliku Paula.

Flora wyrusza do Tangeru. by odnaleźć autorkę książki. jedyną osobę. która może wyjaśnić jej. kim był jej kochanek i jak może go odnaleźć. Kobieta szybko orientuje się. że sama musi dopisać zakończenie tej historii. Wyprawa staje się podróżą w głąb siebie i pozwala odkryć Florze. kim tak naprawdę jest.

Miłość i tajemnica w mieście o fascynującej przeszłości.

Cristina López Barrio urodzona w Madrycie prawniczka. która porzuciła karierę na rzecz pisania. Za swoją debiutancką powieść zdobyła nagrodę Villa de Pozuelo de Alarcón. za drugą powieść Ogród wiecznej wiosny otrzymała tytuł literackiego odkrycia roku. Mgły Tangeru znalazły się w finale Premio Planeta 2017.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Lilana

Autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba

Nie szukali Lilany. to ona na nich czekała…

Wracając z wakacji. rodzice Natalii nagle gubią drogę i trafiają do zanurzonej w zieleni osady. o której zapomniał cały świat. W Lilanie życie płynie inaczej – zupełnie jak w tajemniczym ogrodzie zamkniętym w butelce. Pewnie dlatego mama. tata. Natalia. a nawet mały Kajtek. czują. że tylko tutaj mogą być naprawdę szczęśliwi. Choć chyba najbardziej mama. która po zamieszkaniu w szklanym domu zawsze wypełnionym światłem wreszcie zaczyna się uśmiechać…

Zatopiona w słońcu i zieleni osada ma jednak wiele niepokojących sekretów. Natalia przekonuje się o tym. gdy spotyka w lesie ogromne ćmy o oszronionych skrzydłach. a potem odkrywa. że nikt poza nią ich nie widzi. Czy to możliwe. by Lilana żądała od Natalii zapłaty za podarowane jej rodzinie szczęście?

Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka. członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją twórczość dla dzieci i młodzieży była wielokrotnie nagradzana: otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”) i wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006 (za książkę „Bery. gangster i góra kłopotów”). Jej „Złodzieje snów” zdobyli wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 oraz II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej; nagrodzoną książkę wpisano ponadto na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Autorka została nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016. Jej powieść „Dom nie z tej ziemi” uhonorowano m.in. nagrodą główną w konkursie Przecinek i Kropka. a także wyróżnieniem w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 26.9


Za siódmą górą

Autor: Agnieszka Jeż

Co decyduje o naszym losie: przypadek czy przeznaczenie? Klara. porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem. jest przekonana. że nad jej życiem ciąży fatum. Pech. który sprawia. że od stu lat żadna Majewska nie wyszła za mąż.

 Wyjeżdża do Krakowa. by się zająć odziedziczonym po prababci mieszkaniem. Ma tu być tylko przez chwilę. zamknąć ziemskie sprawy Emilii i wrócić do Warszawy. Cóż by miało ją zatrzymać w miejscu. w którym zwrotnica losu przestawiła życie Majewskich na tor nieszczęścia?…

 Odnaleziony pamiętnik prababci zdradza prawdziwą historię ich rodziny. Ściany domu Pod Trzema Lipami były świadkiem wydarzeń. które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

 Klara przekonuje się. że swoją historię pisze się samemu. a tajemne siły działają tylko w bajka

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


https://woblink.com/product-publication/download/161071/pdf

1: Autor

Autor

Oscar Wilde: Autor

Cena:


SKAM Sezon 3: Isak

Autor: Julie Andem

Scenariusze do sezonu 3 serialu Skam w formie. w jakiej zostały napisane.

Książka zawiera nigdy nienagrane sceny. komentarze i dialogi. które później wycięto.

Seria SKAM to oryginalne scenariusze kultowego już serialu internetowego. który odniósł sukces na całym świecie.

Każdy z czterech tomów zawiera scenariusz jednego z sezonów wyemitowanych pomiędzy 2015 i 2017 rokiem. W książkach znajdziemy ponadto nieuwzględnione w serialu sceny. wycięte podczas montażu kwestie. napisane na nowo prologi i epilogi. jak również komentarze twórczyni SKAM. Julie Andem. oraz nieupubliczniane wcześniej notatki.

Książki z serii SKAM składają się na przewodnik po świecie. który zafascynował całe pokolenie. Odkryj na nowo losy Evy. Noory. Isaka oraz Sany i zbliż się do nich bardziej. niż kiedykolwiek wcześniej.

W SKAM Sezon 3: Isak śledzimy losy Isaka Valtersena. nastolatka odkrywającego swoją seksualność. Chłopak zakochuje się w dwa lata starszym od siebie Evenie i staje w obliczu wyzwania powiedzenia bliskim o tym. kim naprawdę jest. Okazuje się również. że Even mierzy się z problemami. które wpłyną istotnie na życie Isaka. Niełatwej miłości nastolatków kibicować będą koleżanki Isaka ze szkoły – Eva. Noora. Chris. Vilde i Sana.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


ISBN

9788366278974: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/na-ciezkim-kacu-mariusz-gadek-shaun-walker-156296u

Cena:


ISBN

9788395399947: Wydawnictwo

Format

33.9: https://woblink.com/ebook/c-k-kuchnia-robert-maklowicz-159785u

Cena:wyspa książek, empatia poradnik dla wrazliwych, antonio synowie zemsty pdf docer, stary człowiek i morze-książka do przeczytania w internecie, tony robbins niewzruszony, pan raczy żartować, panie feynman!, maria kózka, hel 3, kredziarz pdf, biesy dostojewski, ebook dl, czarownica camilla lackberg pdf, zaremba bielawski, michał stępiński, erich fromm książki…