Mao.Cesarstwo cierpienia

Mao.Cesarstwo cierpienia

Autor: Torbjørn Faeøvik

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule. autor biografii skupia się na cierpieniach Chińczyków pod rządami Mao. Wielu polemistów twierdzi. że w ciągu dwudziestu siedmiu lat jego władzy zdarzyło się wiele dobrego: warunki życia milionów ludzi uległy pewnej poprawie. zyskali prawo do edukacji i dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej; przeciętna długość życia wzrosła z czterdziestu do przeszło sześćdziesięciu lat. Jednak cena była przerażająco wysoka.

Na ołtarzu rewolucji złożono prawdopodobnie przeszło pięćdziesiąt milionów ofiar. Większość zmarła z głodu. innych zamordowano. Trzeba jeszcze wiele pracy. żeby ujawnić ogrom tej tragedii. W przyszłości historycy i inni badacze będą mieć łatwiejszy dostęp do archiwów. ale dopóki w Chinach będą rządzić komuniści. wiele dokumentów pozostanie w rejestrach zastrzeżonych.

Przez wiele lat zachodni historycy musieli studiować historię Chin z zewnętrznej perspektywy. Dostęp do źródeł chińskich. nie licząc tych oficjalnych. był bardzo ograniczony. W rezultacie. książki. jakie pisano o Chinach w latach pięćdziesiątych. sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. były uderzająco bezkrytyczne. Podczas gdy Stalin znalazł się w ogniu krytyki. o chińskim dyktatorze pisano z szacunkiem. a nawet z podziwem.

Dziś Chiny Mao Zedonga są jaskrawym przykładem tego. jak totalitarne reżimy fałszują historię. nazywając głód dobrobytem.

Torbjørn Færøvik – norweski historyk i pisarz. Przez wiele lat był dziennikarzem. Wyspecjalizowany w tematyce dalekowschodniej. wieloletni zagraniczny korespondent norweskiej agencji informacyjnej NTB. telewizji NRK i dziennika ‚Arbeiderbladet’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 63.9


ISBN

9788380322059: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 34.9


https://woblink.com/product-publication/download/126108/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788394833145: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/ukradzione-miasto-tomasz-mincer-jan-spiewak-135060u

Cena:


9.99

https://woblink.com/ebook/honorowe-rozwiazanie-louise-allen-33597u: https://woblink.com/product-publication/download/33597/epub

:

Cena:


Potęga pewności siebie

Autor: Brian Tracy

Dlaczego niektórzy ludzie odnoszą większy sukces niż inni?

Ponieważ są pewni siebie!

– Jaki jeden wielki cel wyznaczyłbyś sobie. jeślibyś wiedział. że nie może ci się nie udać?

– Jakie wspaniałe rzeczy chciałbyś zrobić ze swoim życiem. gdybyś miał zagwarantowany sukces we wszystkich swoich staraniach?

Poziom pewności siebie determinuje rozmiar celów. jakie sobie wyznaczasz. to. z jaką energią i determinacją koncentrujesz się na ich osiąganiu. oraz jak bardzo będziesz wytrwały w pokonywaniu przeszkód. Z tej wartościowej. praktycznej książki. opartej na pracy z ponad 5 milionami menedżerów. przedsiębiorców. handlowców i ambitnych ludzi z ponad sześćdziesięciu krajów. dowiesz się. jak rozwinąć w sobie niewzruszo

40.4: https://woblink.com/ebook/dieta-dla-plodnosci-sylwia-leszczynska-29571u

Cena:


Księga rodu z Baltimore

Autor: Jöel Dicker

Joël Dicker. autor bestsellerowej „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta”. powraca z nową książką.

„Joël Dicker fantastycznie operuje suspensem. Udało mu się stworzyć dzieło. w którym pasują do siebie wszystkie elementy układanki. Powieść angażuje czytelnika. ma odpowiednie tempo i jest świetnie skonstruowana”

Metrotime

 

Zanim doszło do tragedii. istniały dwie gałęzie rodu Goldmanów: Goldmanowie z Baltimore oraz Goldmanowie z Montclair. Ci drudzy to należąca do klasy średniej. zamieszkująca niewielki dom w New Jersey rodzina Marcusa Goldmana. sławnego na cały świat pisarza. autora „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta”. Ich zamieszkujący w Baltimore krewni mogą się pochwalić typową dla klasy wyższej luksusową rezydencją w sąsiedztwie najbo

33.6: https://woblink.com/ebook/-nie-to-za-malo-naomi-klein-34035u

Cena:rodzina borgiów mario puzo, jacek piekara bicz boży, zaklęty w smoka lektor pl chomikuj, retoryka pdf, download ebook, krąg pierwszy, silmarillion audiobook, talmud pdf, szachy taktyki, przypadek? nie sądzę, preparatyka organiczna vogel, czerwone zwoje magii pdf, gramatyka węgierska, czarodziejska góra pdf, cierpiałkowska psychopatologia…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin