Chata wuja Toma

Chata wuja Toma

Autor: Harriet Beecher Stowe

“Chata wuja Toma” to słynna powieść amerykańskiej pisarki i działaczki społecznej Harriet Beecher Stowe.

Powieść porusza temat czarnoskórych niewolników żyjących na południu USA. Impulsem do jej napisania było uchwalenie w 1850 roku przez Kongres Stanów Zjednoczonych ustawy przeciwko ukrywaniu zbiegłych. czarnoskórych niewolników. Książka. ukazująca przemoc i bezwzględność z jaką traktowano Afroamerykanów. stała się ważnym ideowym argumentem liberalnej Północy w walce o zniesienie niewolnictwa.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 6.49


Cała prawda o miłości

Autor: Clare Pooley

Historia pewnego zeszytu. który połączy sześciu nieznajomych ludzi i odmieni ich życie.

„Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało. gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?”

To pytanie Julian Jessop. samotny. ekscentryczny artysta. pisze na pierwszej stronie zielonego zeszytu. który zostawia w pobliskiej kawiarni. Jej właścicielka. Monica. dodaje do książki swoją własną historię i podrzucają do winiarni po drugiej stronie ulicy. Tak zeszyt trafia do kolejnych osób. które dzięki niemu nie tylko lepiej poznają siebie samych. lecz również spotkają się ze sobą w kawiarni Moniki. a nawet znajdą niespodziewaną miłość.

Historie zabawnych a jednocześnie bardzo realistycznych bohaterów Całej prawdy o miłości pokazują. że bycie szczerym wobec siebie potrafi zdziałać cuda i zmienić życie wielu ludzi na lepsze.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Wolność. wiara. Bóg

Autor: Grzegorz Strzelczyk

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem? Czy Kościół zabrał nam wolność. którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga. czy może w trzech? Czy to. co święte. kończy się na progu świątyni? Czy po śmierci przestajemy być sobą? Większość z nas wzrastała w religijnym otoczeniu. Chrześcijaństwo jest więc dla nas tak oczywiste. że przestajemy się nad nim zastanawiać. Czy jednak naprawdę wiemy. w co wierzymy? Jeden z najodważniejszych polskich teologów w rozmowie z Anetą Kuberską-Bębas prowokuje do zmierzenia się z tym pytaniem i zaprasza na wyprawę w głąb chrześcijaństwa. W nowym świetle pokazuje prawdy pozornie doskonale znane oraz źródła i sens tych. o których myślimy rzadko lub wcale. Wszystko po to. byśmy odkryli. że „ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Jeśli nie spróbujemy odnaleźć sensu wiary. skażemy ją na powolne umieranie. a siebie na niewolę bezmyślnych przyzwyczajeń. Grzegorz Strzelczyk – prezbiter. doktor teologii. zajmuje się głównie chrystologią. a także historią teologii i jej współczesnymi wyzwaniami. Odpowiada za formację do diakonatu stałego w archidiecezji katowickiej. Aneta Kuberska-Bębas – historyk i teolog. dziennikarka Radia eM.

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Cena: 39.9


Faust

Autor: Johann Wolfgang von Goethe

Nowe tłumaczenie całości Fausta (część I i II); łatwe w czytaniu. przez swobodny. naturalny. pozbawiony anachronizmów język. Układ i rodzaj rymów jest w przeważającej części tekstu taki sam. jak w oryginale. Tłumaczenie zostało opatrzone przypisami tam. gdzie są one konieczne dla zrozumienia treści lub kontekstu.

 

Faust to według określenia Goethego „bardzo poważny żart”. Opowiada o perypetiach uczonego. który – załamany niemożnością dojścia do pewnej i pełnej wiedzy – odwraca się od nauki i zawiera pakt z diabłem. Diabeł. mądry i cyniczny. umożliwia mu odzyskanie młodości. staje się jego nieodzownym towarzyszem i pomaga mu. stosując własne środki. osiągać kolejne cele. Osadzona w średniowieczu. może w czasach cesarza Karola IV. historia Fausta – częścio

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 39.9


Schiza. Życie ze schizofrenią

Autor: Walenty Biały

Życie dwudziestoletniego Filipa upływa bez większych zmartwień i problemów. Wprawdzie niedawno stracił miejsce na uczelni. jednak zamierza ponownie dostać się na studia. Nie musi też przejmować się finansami – jako współwłaściciel firmy prowadzonej przez jego matkę. może pozwolić sobie na samodzielne mieszkanie i wiele drobnych przyjemności. Nic nie wskazuje na to. że już wkrótce codzienność. jaką znał. przestanie istnieć… Podstępna choroba. która wydawała mu się czymś odległym i nierealnym. zdezorganizuje całe jego życie. które od tej pory stanie się nieustanną walką o siebie.

Schiza to poruszający zapis autentycznych przeżyć człowieka dotkniętego chorobą psychiczną. a zarazem ważny głos apelujący o tolerancję i pomoc dla tych. którzy każdeg

:

Cena:


1

:

:

Cena:walka w terenie zurbanizowanym, biologia molekularna w medycynie pdf, omerta (powieść), podstawy ekonomii pdf, socjologia anthony giddens pdf, piotrowski przemysław, tomasz komornicki, grzech. gordian. tom 1 pdf, system rynkowy nasiłowski, szczęśliwe jelita, na mp3, katy evans magnat, kroniki archeo tom 11, gabinet inwestora, oczy ciemności dean koontz, zemsta gangstera anna wolf pdf, witold klaus, gerard athias, agnieszka wolny hamkało, osobowość infj, biografia messiego, język lua podstawy, marzena rogalska o braku dzieci, ekonomika przedsiębiorstw pdf…