Gloria Steinem – Moje życie w drodze

Gloria Steinem – Moje życie w drodze

Autor: Gloria Steinem

„Kobiety mają wybór – być albo feministką. albo masochistką.”

Gloria Steinem

Autobiografia Glorii Steinem – dziennikarki. pisarki. aktywistki. jednej z najbardziej inspirujących kobiet na świecie i ikony drugiej fali feminizmu. walczącej z dyskryminacją nie tylko związaną z płcią. ale również rasą. wiekiem. pochodzeniem czy orientacją seksualną.

Początek lat 60. Gloria. absolwentka elitarnej uczelni. po powrocie ze stypendium w Indiach zajmuje się dorywczym pisaniem tekstów do nowojorskich czasopism. Przełomem okazuje się jej reportaż w magazynie „Show” demaskujący pracę „króliczków” w Klubie Playboya – kobiet sprowadzonych do roli obiektów. mających zaspokajać erotyczne fantazje mężczyzn.

Publikowanie kolejnych tekstów o problematyce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


Ciemność

Autor: Hector Tobar

Uwięzieni pod ziemią przez 69 dni. przyrzekli. że swoją historię opowiedzą tylko jednemu reporterowi… Książka Héctora Tobara to wyjątkowa. wielogłosowa opowieść o życiu po katastrofie. której przyglądał się cały świat.

Kiedy na pustyni Atakama zawaliło się wnętrze góry podziurawionej górniczymi korytarzami. 625 metrów pod ziemią. w ciemności. wilgoci. bez jedzenia i wody pitnej zostało uwięzionych 33 mężczyzn. Akcja ratownicza w kopalni San José wydawała się niemożliwa. Dopiero po 17 dniach przez mały otwór o szerokości zaledwie 15 cm udało się nawiązać kontakt z uwięzionymi górnikami. Spod ziemi wyszli 69 dni po katastrofie.

Pod ziemią górnicy walczyli o życie. zdrowie psychiczne i o godność. Książka opowiada nie tylko o ich doświadczeniach oraz o pionierskiej akcji ratowniczej. którą

Wydawnictwo: We need YA

Cena: 29.9


CHŁOPIEC Z LASU

Autor: Harlan Coben

New Jersey. 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne. odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku. lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie. kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie. jak udało mu się przetrwać.

Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie. choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to. że była ostatnio nękana.

Ponieważ sam nigdy nigdzie nie należał. Wilde nie może zignorować sprawy outsiderki.

29.9: https://woblink.com/ebook/w-pierscieniu-ognia-suzanne-collins-4046u

Cena:


Chłopiec w pasiastej piżamie

Autor: John Boyne

Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny.

Dwóch chłopców i dwa światy… Obaj urodzili się w tym samym dniu. miesiącu i roku. ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej.

Bruno. syn niemieckiego oficera. żyje podczas wojny. prawie w ogóle jej nie doświadczając. nie mając świadomości. że ona trwa tuż obok. pochłania ofiary.

Szmul. syn żydowskiego zegarmistrza. zna wojnę od tej najgorszej. najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo. bezpieczeństwo. przyszłość oraz członków rodziny.

Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się. że przekroczenie jednego z nich powoduje. że stają się równi. ale na pewno nie szczęśliwsi. A może jednak…?

Wydawnictwo: Replika

Cena: 31.9


ISBN

9788381782890: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/phenomenal-x-michelle-a-valentine-181158u

Cena:


ISBN

9788379853540: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/cycero-trylogia-rzymska-i-robert-harris-piotr-amsterdamski-24888u

Cena:


Mit motywacji

Autor: Jeff Haden

Zapomnijcie o coachach i szykujcie się na prawdziwą zmianę w życiu!

Co byście zrobili. gdybyście mogli się lepiej zmotywować? Zrzucilibyście pięć kilo w miesiąc? Zdobyli dwa miliony fanów? Założyli świetnie prosperującą firmę?

Jeffowi Hadenowi się to udało. choć sam siebie określa jako zwykłego faceta. Osiągnął to dlatego. że odkrył nowy sposób myślenia o sukcesie. wysiłku. a zwłaszcza o motywacji. która jest tak naprawdę mitem. przynajmniej według definicji. w którą większość z nas wierzy.

Często wyobrażamy sobie. że bohater. rażony inspiracją niczym gromem z jasnego nieba. zrywa się z kanapy i rzuca w wir szaleńczej pracy. Jednak w prawdziwym życiu takie gwałtowne przypływy energii rzadko się zdarzają i nigdy nie trwają długo. Czekanie na ich przyjście jest gwarancją ciągłego

https://woblink.com/product-publication/download/177481/epub: 1

Cena:


ISBN

9788380753686: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wiekszosc-bezwzgledna-remigiusz-mroz-32547u

Cena:


Boss

Autor: Sierra Cartwright

Kiedy pewny siebie. charyzmatyczny Nathan Donovan zostaje jej szefem. życie Kelsey Lane całkowicie się zmienia. Multimilioner pragnie mieć ją u swego boku. ale jego wymagania na tym się nie kończą.

Kelsey unika angażowania się w miłosne związki. zwłaszcza z tak przebojowymi mężczyznami jak Nathan. Szybko jednak odkrywa. że jego zainteresowanie i zmysłowe pragnienia rozpalają coś ukrytego głęboko w niej samej. pchają ją ku przygodzie. która wystawi na próbę wszystko. w co dotąd wierzyła.

Nathan. młodszy. odważniejszy z energicznych braci Donovanów. przywykł. że dostaje wszystko. czego zapragnie. Teraz jego uwagę przyciągnęła bystra. seksowna Kelsey Lane. Szybko odkrywa. że dziewczyna jest inna od wszystkich kobiet. jakie dotąd znał.

Spotyka się z nim. pożądaniem odpowiad

28: https://woblink.com/ebook/ewangelia-wedlug-wegorza-ewa-wojciechowska-svensson-patrik-187023u

Cena:podziemny korytarz, tamte dni, tamte noce online, anna kamińska książki, typ osobowosci test, harry potter komnata tajemnic pdf, lem dzienniki gwiazdowe, armstrong niezwykła mysia wyprawa na księżyc, sztuka kochania owidiusza, dziewczynka z sobiboru, brandon sanderson droga królów pdf, stażystka alicja sinicka pdf, kaprys milionera izabella frączyk pdf, mity greckie pdf, obliczenia chemiczne, kontener bieńczyk, wyniosłe wieże, zaratrustra, mario puzzo, tylko nie mów nikomu do pobrania, walka z szatanem…