Wielki Testament

Wielki Testament

Autor: Francois Villon

Villon François. średniowieczny. paryski poeta. choć ukończył Uniwersytet Paryski i uzyskał tytuł magistra sztuk wyzwolonych. wybrał życie awanturnika i przestępcy. Burzliwe doświadczenia i liczne pobyty w więzieniu ukształtowały jego wrażliwość. którą wyrażał w poezji. będącej mieszanką rozpaczy i radości. pokory i przekory. „Wielki testament” stanowi jego pożegnanie ze światem i swoisty rachunek sumienia.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Liminalność i bycie ‚pomiędzy’ w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna. Studium literacko-kulturowe

Autor: Przemysław Chojnowski

W monografii uderzają dwie sprawności: bardzo dokładna analiza tekstów oparta na regule close reading. a z drugiej strony znakomite rozpoznanie teoretycznych tekstów z dziedziny współczesnej lingwistyki. komparatystyki. także filozofii. edytorstwa i teatrologii. które wspomagają i pogłębiają intuicyjne rozpoznania Chojnowskiego-czytelnika […].

[Autor rozprawy] jako odbiorca i komentator twórczości Lachmanna. chętnie wykorzystuje prywatne dokumenty biograficzne: materiały archiwalne. niepublikowane materiały zalegające szuflady Lachmanna. wymieniane listy i maile (wszystkie precyzyjnie opisane). Jest to znak nowych czasów. które kształtują na naszych oczach nowy rodzaj metodologii. gdzie tego rodzaju

31.9: https://woblink.com/ebook/zla-krew-maria-jaszczurowska-carreyrou-john-194873u

Cena:


Gwiazda Południa

Autor: Jules Verne

Powieść dwóch współautorów Paschala Grousseta (ps. André Laurie) i Juliusza Verne’a z cyklu „Niezwykłe podróże”. Powieść odznacza się wartką akcją rozgrywającą się w Afryce Południowej wśród wydobywców diamentów. Opowiada o poszukiwaniach tytułowej Gwiazdy Południa – imponujących rozmiarów diamentu. a jednocześnie o powstawaniu diamentów. Porusza wątki wyzysku ludzi pracujących w kopalniach i idealistycznych marzeń o naprawie świata.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


:

:

Cena:sofokles antygona opracowanie, całe audiobooki za darmo, windows form, stulecie winnych tom 2 pdf, charlotte gordon, audiobook czarna owieczka, fuhrman, elaine aron wysoko wrażliwi pdf chomikuj, jerzy a. wlazło, rykoszet co to, jan zumbach ostatnia walka, pamiętniki adama i ewy pdf, bruno kadyna, ortografia klasa 2, taka milosc, nowela bolesława prusa, wojciech kasprzak, kato tata pdf, mezczyzna ktory pomylil zone z kapeluszem pdf…