Kolorowe uśmiechy

Kolorowe uśmiechy

Autor: Krystyna Hammele

Piękna. letnia pogoda to przede wszystkim zasługa ciepłych promieni Słonka. Deszcz natomiast zwykle sprawia. że dzieci siedzą w domach i się nudzą. Ale przecież on też jest bardzo potrzebny: to dzięki niemu rosną wszystkie rośliny na świecie. a ludzie i zwierzęta korzystają z dostarczanej przez niego wody. Choć Deszcz i Słonko tak bardzo różnią się od siebie. razem potrafią stworzyć niesamowite rzeczy – takie jak tęcza. która zachwyca swoimi kolorami i ma moc podnoszenia na duchu.

Chwyć za ręce Deszcz i Słonko i przekonaj się wraz z nimi. że różnice. które nas dzielą. pomagają w zrozumieniu świata. a prawdziwą przyjaźń można zbudować tylko wtedy. gdy ma się otwarte serce i uśmiech na twarzy.

– A czy ty przedwczoraj przypadkiem nie zapomniałeś zmienić sitka i zamias

32.9: https://woblink.com/ebook/lustereczko-powiedz-przecie-simon-blackburn-145668u

Cena:


Ewolucja piękna. Jak darwinowska teoria wyboru partnera kształtuje świat zwierząt i nas samych

Autor: Richard O. Prum

Najlepsza książka popularnonaukowa roku według „New York Times” i „Wall Street Journal”

Wśród konserwatywnych uczonych XIX-wiecznej Europy pojęcie doboru płciowego – jednego z dwóch głównych mechanizmów selekcyjnych wskazanych przez Darwina – nie zdobyło tak wielkiego uznania. jak idea doboru naturalnego. Wielu biologów nie mogło wyobrazić sobie. że takie wynalazki ewolucji jak pawi ogon służą wyłącznie temu. by ich właściciel skuteczniej podbijał serca partnerek. A jednak współczesne badania nie pozostawiają wątpliwości – dobór płciowy jest potężnym mechanizmem selekcyjnym. który zaszczepił zwierzętom poczucie piękna i obdarzył je wyrafinowanymi ornamentami. wzbudzającymi estetyczne przeżycia nawet u ludzkich obserwatorów.

Richard Prum przez trzydzieści lat badał spektakularne wytwory doboru płciowego u tropikalnych ptaków – od błyszczących ogonów i barwnych ornamentów. aż po niezwykłe zachowania godowe. takie jak budowanie „altanek” służących jako miejsca schadzek. czy wykonywanie pieśni godowych… za pomocą skrzydeł. Prum eksplorował świat. w którym bardziej liczy się skuteczność zalotów i rywalizacja wewnątrz płciowa niż bezpieczeństwo przed drapieżnikami.

Książka Pruma przywraca kluczowe miejsce w przyrodzie doborowi płciowemu. zgodnie z oryginalnym poglądem Darwina. Stawia również pytania o przebieg ewolucji ludzkiej seksualności – i tego. w jaki sposób dobór płciowy ukształtował naszą naturę.

Fascynujący wykład dotyczący piękna i doboru partnera u ptaków i innych zwierząt. Będziecie zdumieni wszystkimi dziwnymi rzeczami. które ptaki robią. by zdobyć partnerów. Dowiecie się także. dlaczego zarówno mężczyznom jak i kobietom rosną włosy pod pachami. dlaczego męskie penisy pozbawione są kości powszechnej u innych ssaków. i co naprawdę wydarzyło się w Rajskim Ogrodzie. – Jared Diamond. antropolog. autor książki Trzeci szympans

Życie to nie tylko ponura żądza przetrwania. Życie to także bujne formy i zachowania – ekstrawaganckie upierzenie i dziwaczne rytuały zalotów. Prum zabiera nas w ten zachwycający świat. by odkryć fascynującą ideę: że piękno odgrywa kluczową rolę w historii życia. – „New York Times”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 79.9


Światło anioła

Autor: Izabela Zawis

Siedemnastoletnia Megan wiedzie typowe życie współczesnej nastolatki. Mieszka wraz z matką. Jill. w małym miasteczku. Nigdy nie poznała swojego ojca. Jej życie niespodziewanie nabiera tempa. kiedy pewnego dnia w stojącym w jej pokoju lustrze zauważa przystojnego chłopaka. I choć na początku jest przekonana. że to tylko wytwór jej bujnej wyobraźni. wkrótce znajomość z Adamem. jej własnym Światłem. doprowadzi ją do poznania wielu skrywanych dotąd tajemnic dotyczących jej rodziny…

Dramatyczne wybory. przed którymi niebawem stanie. wpłyną na losy całego świata. Po czyjej stronie opowie się Megan? Co się wydarzy podczas decydującej walki? Czy uda się ocalić to. co najważniejsze?

Na tym zdjęciu byłam ja z chłopakiem ze snu. Oboje byliśmy tak roześmiani. że widać b

:

Cena:


40

https://woblink.com/ebook/wszystko-o-angielskich-czasownikach-radoslaw-wieckowski-146192u: https://woblink.com/product-publication/download/146192/pdf

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/145902/epub

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788324070466: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/szept-syberyjskiego-wiatru-dorota-gasiorowska-147116u

Cena:


NASZA KSIĘGARNIA

Format: EPUB.MOBI

32.9

1:

Cena:kahneman pułapki myślenia, mój mąż potwór, strona z ebookami, święci i grzesznicy, ordynacja podatkowa 2020 pdf, ilona topa, martel sodoma, stefano gobbi książki, stolarstwo paul forrester, czas zabijania książka, psychologia kliniczna książki, czy seks jest zdrowy, mel robbins reguła 5 sekund, marek pindral facebook, anna lewicka, kobiety z bloku, operacje informacyjne, nigdzie indziej, lektura chłopiec z grenlandii, save us mona kasten pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin