ISBN

ISBN

9788365891921: Wydawnictwo

Format

45: https://woblink.com/ebook/amber-gold-krzysztof-beska-185704u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/148177/epub

1:

:

Cena:


Paskudna historia

Autor: Bernard Minier

Zostawiając chwilowo komendanta Martina Servaza. Bernard Minier zanurza się w świecie. gdzie niebezpieczeństwo czai się nie tam. gdzie można by się go spodziewać i opowiada znakomitą. choć naprawdę paskudną historię…

Na początku jest strach.

Strach przed zatonięciem.

Strach przed innymi – tymi. którzy mnie nienawidzą. którzy chcą mi się dobrać do skóry.

I jeszcze – strach przed prawdą.

Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia.

O nie. To paskudna historia. Tak. wyjątkowo paskudna…

Na jednej z wysp archipelagu San Juan. gdzie przez większą część roku pada deszcz. i gdzie trudno coś ukryć. bo wszyscy się znają. dochodzi do makabrycznego morderstwa. W pewien ponury. sztormowy wieczór na ustronnej plaży znalezione zostają zwłoki szesnastolatki. zamordowanej w bestialski sposób. Kto i dlaczego zgotował tej dziewczynie taki los? Rusza policyjne śledztwo…

Bernard Minier. w szczytowej formie. wraca z kolejnym niezrównanym thrillerem. który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i skłania do myślenia nie tylko o tym. do czego zdolny jest człowiek jako jednostka. ale także o tym. co z duszą ludzką robi współczesny świat i jego zdobycze. którymi ludzkość tak bardzo się szczyci.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 22.74


:

:

Cena:


ISBN

9788380694835: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/krotkie-panowanie-pepina-iv-john-steinbeck-14628u

Cena:


Średniowiecze. Obalanie mitów

Autor: Jacek Kowalski

„To średniowiecze!” – wykrzykują wciąż lewicowi politycy i publicyści – „Nie ma powrotu do czasów. kiedy uczono. że Ziemia jest płaska!”.

Widmo średniowiecza wciąż krąży po Europie jako ulubiony „chłopiec do bicia” katolickiej konserwy.

A my nie chcemy wcale bronić średniowiecza. Ono broni się samo. jak róża w zimowym ogrodzie. Ma swoje kolce. ale ma też swoje piękno. Wszystkie „oświecone” mity o średniowieczu więcej mówią o naszej współczesności. niż o nim samym. I jak wszystkie zabobony dają się łatwo wyjaśnić historycznie i racjonalnie.

 • Ziemia jest płaska. ale tylko dla pewnej pani profesor
 • Nic dla ciała. wszystko dla ducha. czyli rycerz. dama i libido
 • Krucjaty budzą wstręt
 • Średniowieczna kobieta w samczej opresji
 • Pogarda ciała
 • Symbolika katedry gotyckiej
 • Germańska wyższość. słowiańska lepszość i inne herezje
 • Zabobon smutnego średniowiecza
 • Żyd na krucjacie. czyli pułapka (nie)oczywistości.
 • Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i płonący stos Jana Husa
 • Horror i sztuka. czyli zakazana sekcja

Nie zamierzam podejmować dysputy na wszystkich frontach. To już zrobili inni. Zapraszam do spaceru: od mitów. drogą pogodnej gawędy. w głąb wieków średnich.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Oczami radzieckiej zabawki

Autor: Konstanty Usenko

Oczami radzieckiej zabawki to barwna opowieść o rosyjskiej alternatywnej scenie muzycznej od początków punk rocka i nowej fali. aż po najnowsze produkcje z pogranicza hip-hopu. electro i innych stylów muzycznych. Z tekstów piosenek i ludzkich życiorysów. opisanych na tle społeczno-politycznej zawieruchy. wyłania się obraz współczesnej Rosji widzianej oczami pokolenia urodzonego w latach sześćdziesiątych. siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Autor opowiada o bohaterach radzieckiej i rosyjskiej offowej sceny muzycznej. notując na marginesie własne wspomnienia jako uczestnik i naoczny świadek wielu opisanych wydarzeń.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9mikrokalorymetria, władysław tatarkiewicz historia filozofii pdf, fikołki na trzepaku, psychologia zdrowia heszen pdf, oda do wolności słowacki, skorpion z wydziału terroru, 365 dni blanka lipińska pdf za darmo, nagroda literacka gdynia 2019, droga artysty pdf, małgorzata paszko, sarah brianne nero pdf, dni naszego życia, z zimną krwią, mity greckie robert graves, kolorowanki fnaf, pawel wieczorkiewicz, woblink aplikacja, sprawdzian z polskiego klasa 1, czesława pilarska, oniszczenko…