Opętani

Opętani

Autor: Palahniuk Chuck

‚Opętani’ (ang. ‚Haunted’) to opowieść o koszmarach. ale nie o tych. które dręczą dzieci we śnie. tylko o upiorach i lękach. prześladujących nas na jawie. To dziwaczny amalgamat poezji i dwudziestu trzech opowiadań. połączonych historią o grupie aspirujących pisarzy. którzy pozwalają się zamknąć na trzy miesiące w odosobnieniu. żeby stworzyć dzieło swojego życia. Dzięki takiej konstrukcji autor może przemówić wieloma głosami jednocześnie. a także jeszcze bardziej zagłębić się w mroczną otchłań ludzkiej psychiki.

Głównym miejscem akcji jest „ustronie pisarzy” czyli stary. opuszczony teatr. luźno wzorowany na Villi Diodati nad jeziorem Genewskim. gdzie Lord Byron gościł Mary Shelley i kilku innych pisarzy. którzy podczas deszczowego lata opowiadali sobie straszne historie. a opowieść Mary Shelley stała się zalążkiem słynnego Frankensteina. Pisarzom uwięzionym w teatrze brakuje talentu i ochoty do pracy. ale dla sławy gotowi są na wszystko. Kiedy w zamkniętym na głucho budynku zaczyna brakować jedzenia. przestają działać urządzenia i niebezpiecznie spada temperatura. bohaterowie opowiadają sobie własne horrory.

Wydawnictwo: Niebieska studnia

Cena: 36


Pokolenie ja

Autor: Michael Nast

Dlaczego pokolenie dzisiejszych 30-40 latków. ale też ludzi młodszych. z takim trudem buduje trwałe związki? Statystyki mówią o lawinowym wzroście jednoosobowych gospodarstw domowych w Europie Zachodniej. a więc zapewne wkrótce także i w Polsce. Naukowcy różnych dziedzin od dawna głowią się. jak wytłumaczyć ten fenomen. a Michael Nast robi to lekko. zwięźle i przekonująco. Autor kreśli szerszą perspektywę – nie ogranicza się do samych relacji romantycznych. wspomina też o wpływie pracy. środowiska. mediów na nasze oczekiwania.

Rozprawia się z mitami popkultury. tak mocno zakorzenionymi w naszej świadomości. Nie daje recepty na związek (takich książek było już wiele). ale odpowiada na pytanie. dlaczego współcześni 30-40-latkowie są tak skupieni na sobie.

Wyd: Wydawnictwo Albatros

Cena: 37.9


1

:

:

Cena:


Trucizna. czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku

Autor: Eleanor Herman

Historia trucicielstwa to historia walki o władzę. Członkowie królewskich rodów obawiali się zgubnego działania trucizny. która mogła zostać dodana do ich posiłku przez wrogów. Aby zapobiec otruciu. korzystali z rogów jednorożca i antidotów wypróbowanych na skazańcach oraz z usług testerów jedzenia. Słudzy oblizywali sztućce monarchów. zakładali ich bieliznę i testowali nocniki.

Jednak przerażeni niebezpieczeństwem otrucia władcy nie dostrzegali. że trucizna często kryła się w ich codziennej rutynie. Kobiety stosowały podkłady zrobione z ołowiu i rtęci. Mężczyźni wcierali w łysiejące miejsca zwierzęce odchody. Lekarze przepisywali im rtęciowe lewatywy i maści z arszenikiem.

Trucizna nie odeszła w zapomnienie wr

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 16


Miłość czy gra pozorów?

Autor: Abby Green

Leonora Flores de la Vega ma zawrzeć małżeństwo z Lazarem Sanchezem. które jemu zapewni wstęp do arystokratycznych elit. a jej rodzinie – finansowe wsparcie. Jednakże podczas przyjęcia zaręczynowego zjawia się dziewczyna. która oznajmia. że jest w ciąży z Lazarem. Leonora odwołuje ślub i ucieka z sali. Przy wyjściu spotyka Gabriela Ortegę. który pomaga jej przedostać się przez tłum paparazzi i zabiera ją do swojego apartamentu. Gabriel – przystojny i bogaty arystokrata – zawsze jej się podobał. lecz nigdy nie zwracał na nią uwagi. Gdy następnego dnia się jej oświadcza. Leonora jest zdumiona i zarazem szczęśliwa. Nie przychodzi jej do głowy. że Gabriel prowadzi własną grę…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99365 dni epub, podstawy pielęgniarstwa ślusarska tom 1 pdf, kobieta niezależna książka, ogród wieczornych mgieł, rachunek różniczkowy, nadzor bankowy, camilla lackberg fabrykantka aniołków, jedyny i niepowtarzalny ivan, elżbieta gajos, millennium: dziewczyna, która igrała z ogniem, bransoletka norwid, anna karwińska, mit motywacji, deborah feldman biografia, żydzi w rosji, narzeczona z getta, mikrobiologia medyczna, ucieczka w sen…