Tego lata. w Zawrociu

Tego lata. w Zawrociu

Autor: Hanna Kowalewska

Pierwsza część bestsellerowej serii o Zawrociu – sugestywna. klimatyczna powieść. która uwiodła czytelników.

Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy!

Tego lata. w Zawrociu to powieść o wyprawie w nieznane i pełną tajemnic przeszłość rodzinną. Matylda. mieszkanka warszawskiego blokowiska. pracująca na co dzień w teatrze. dostaje niespodziewanie w spadku po mało znanej babce malowniczy dom na prowincji.  Nie byłoby w tym nic dziwnego. gdyby nie inni kandydaci na spadkobierców. choćby dwoje ukochanych wnuków babki. Dlaczego ja? – zastanawia się Matylda. By odpowiedzieć na to pytanie. musi poznać nie tylko tych. których babka pominęła. ale przede wszystkim osobę. która ją wybrała. Jak to zrobić. gdy widziało się babkę Aleksandrę raz w życiu i ma się wokół siebie same zagadki. te z przeszłości i teraźniejszości?  Czy Matyldzie uda się odgadnąć motywacje ekscentrycznej i niezwykłej kobiety. która podarowała jej Zawrocie. oraz ułożyć się z krewnymi  i pokochać dom na prowincji? 

Tego lata. w Zawrociu to magiczna opowieść o lecie. szukaniu własnych korzeni i przede wszystkim o urodzie życia. To powieść. która udowadnia. że przeszłość może być równie fascynująca jak teraźniejszość. 

Dwie kobiety. stara i młoda. dwie mentalności. dwa charaktery. spotkanie. które odmienia na zawsze. A do tego czarny fortepian. muzyka i skrywane namiętności. które targają bohaterami powieści. 

Hanna Kowalewska – poetka i powieściopisarka. Ma w swoim dorobku także dramaty. słuchowiska i scenariusze filmowe. Autorka bestsellerowej serii o Zawrociu: Tego lata. w ZawrociuGóra śpiących wężyMaska ArlekinaInna wersja życiaPrzelot bocianówCztery rzęsy nietoperza

Tego lata. w Zawrociu zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską ogłoszonym przez wydawnictwo Zysk i S-ka i „Świat Książki” w 1997 roku. Powieść została przetłumaczona także na niemiecki i włoski. Jej powieść Julita i huśtawki została uznana za Książkę Roku przez „Magazyn Literacki Książki”.

Autorka wydała również kilka tomików wierszy. zbiór opowiadań i dwie powieści dla młodzieży.

Czytelnicy cenią jej książki zwłaszcza za piękny i wysmakowany  styl oraz poetycki klimat. 

Prywatnie pisarka jest miłośniczką warszawskiego osiedla Kamionek. Odpoczywa. fotografując i  malując. 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29


Projektowanie doświadczeń

Autor: Gałązkiewicz Igor

Dlaczego istotą rzeczy stało się doświadczenie klienta? Jak jest projektowane? Dlaczego w sklepach sprzedaje się wrażenia. a nie tylko produkty? I dlaczego sklepy stały się połączeniem laboratorium. galerii sztuki i placu zabaw?

Co wspólnego z projektowaniem doświadczeń mają kurz. kosmos i kaszmir? Co łączy kapsułowe kolekcje i limitowane edycje z masową produkcją?

Dlaczego w dobie najnowszych technologii świat stał się tak nostalgiczny i tęskni za rzemieślniczym kunsztem. esencjonalnymi ideami i autentyzmem?

Czym jest luksus w czasach wszystkiego? I wreszcie – dlaczego rzecz tkwi w idei?

Projektowanie doświadczeń to porywająca podróż po świecie marketingu. designu i architektury. Opowieść o tym. jak

25.6: https://woblink.com/ebook/dzieci-umyslu-orson-scott-card-9067u

Cena:


Obcy powiew wiatru

Autor: Magdalena Majcher

Wielopokoleniowa. pasjonująca saga o rodzinie. która po wojennej zawierusze odnalazła swoje miejsce na ziemi w Ustroniu Morskim.

Marcjanna Zielczyńska żyje beztrosko – spędza czas z przyjaciółkami. marzy o wielkiej miłości. planuje swoją przyszłość. Kiedy zaczyna się wojna. wszystko się zmienia.

Świat. który znała i kochała. przestaje istnieć. Dziewczyna musi opuścić swoje rodzinne strony i wyruszyć w podróż w nieznane. aby odnaleźć nowy dom.

Wzruszająca opowieść inspirowana losami tysięcy Kresowiaków. którzy z dnia na dzień utracili coś o wiele cenniejszego niż majątek – spokój i miejsce do życia.

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 34.9anna dembowska, sołżenicyn archipelag gułag, www.ibuk.pl, czlowiek przyszlosci, ojciec leon knabit książki, stephen king ebook za darmo, wyspy plugawe, ajahn brahm książka, jo nesbo policja audiobook, dave ramsey książka, ewa kalinka warzocha, pomnik cesarzowej achai tom 4 pdf, joanna balicka, przemiana franz kafka, roberta i diego opowiadania, le mans 66 chomikuj, łukasz walter, uwięzione natasha preston, antoni małecki, słownik akronimów…