Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

Autor: Nassim Nicholas Taleb

NAJBARDZIEJ PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU!

Co łączy wynalazek wynalazek koła. zagładę Pompejów. krach na Wall Street. Harry’ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom?

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń. które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej. dojście Hitlera do władzy. zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19. wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny. ale są niemożliwe do przewidzenia. dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

‚Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką’ – pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich. którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym. pełnym niepewności i niebezpieczeństw. szybko zmieniającym się świecie.

„Najbardziej proroczy głos ze wszystkich’.

GQ

„Ta książka zmieniła współczesne myślenie’.

The Times

„Czarny Łabędź zmienił mój pogląd na to. jak działa świat’.

Daniel Kahneman. laureat Nagrody Nobla

Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Przetłumaczona na 33 języki!

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


ISBN

9788380535367: Wydawnictwo

Format

15.5: https://woblink.com/ebook/randka-z-hugo-bosym-agnieszka-lingas-loniewska-142137u

Cena:


ISBN

9788378357568: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/maria-magdalena-ewa-kassala-173554u

Cena:


Ucho Igielne

Autor: Wiesław Myśliwski

Piękna. głęboka literatura. w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym

Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem. pamięcią i historią. zagadkowością intymnych relacji. a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim. co w niej dramatyczne. bolesne. przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym. jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna. głęboka literatura. w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

Biegłem przez tę dawną dziką. zieloną dolinę do Ucha Igielne

17.99: https://woblink.com/ebook/czerwona-zaraza-dariusz-kalinski-29476u

Cena:


:

:

Cena:


Fast 800

Autor: Michael Mosley

Autor bestsellera Jelita wiedzą lepiej w swoim stylu sprawdza to na sobie i udowadnia. że można! Na potrzeby eksperymentu przytył sześć kilogramów. a następnie w ciągu czterech tygodni zrzucił je. Waga pozostała stabilna. Oczywiście – jak na naukowca przystało – wykorzystał do tego wyniki najnowszych badań.

FAST 800 to autorski przełomowy program dietetyczny dr. Michaela Mosleya służący nie tylko utracie wagi. ale i zdrowiu. Zakłada trzyetapowy system poszczenia:

dwutygodniowe ograniczenie liczby spożywanych kalorii do ośmiuset dziennie.

post 5:2. czyli pięć dni zdrowego odżywiania i dwa dni ograniczenia kalorii do ośmiuset.

okresowe głodówki. aby podtrzymać rezultaty.

Fast 800. Rewolucyjny pro

19.78: https://woblink.com/ebook/motylek-katarzyna-puzynska-9488u

Cena:stellaris drzewko technologii, ile ważą emocje, renata bednarz, elementia kroniki księga 3, trudności szkolne, piłsudski książka, usiłowanie kwalifikowane, książki dla dzieci online, noszczyk repetytorium pdf, hitler narodziny zla, zaklinacz taran matharu, ostatnie lata polskiego wilna, fronda\, dobry dzień, mroz ekstradycja, z odwagą w nieznane, wojciech dajczak, zrodzony z mgły, obiadokolacja po angielsku, leszek balcerowicz biografia…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin