Generał i Diuk

Generał i Diuk

Autor: Radosław Golec

Tajemnice rządu RP na uchodźctwie. sekrety naczelnego wodza i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie aż do katastrofy gibraltarskiej w 1943 roku.

Premier polskiego rządu na uchodźstwie nie wątpił. że Polska znajdzie się w gronie państw zwycięskich i usiłował wzmocnić sytuację geopolityczną Polski w ramach nowego. powojennego rozdania. Rozpoczął tworzenie federacji państw środkowo-europejskich z Rzeczpospolitą jako ośrodkiem wiodącym. Gwarantem trwałości nowego tworu politycznego miała być Wielka Brytania. W tym celu Sikorski snuł plany unii personalnej Zjednoczonego Królestwa i odrodzonego królestwa polskiego. Na tronie federacji środkowo-europejskiej miał zasiąść Jerzy Windsor a plan postawienia na jej czele księcia Kentu stanowił. jak zapisał sekretarz Sikorskiego. Karol Estreicher. największą polityczną tajemnicę Jenerała.

Czy w latach trzydziestych Władysław Sikorski próbował siłą obalić władze sanacyjne .a we wrześniu 1939 roku dokonał zamachu stanu?

Dlaczego polski rząd tworzył obozy koncentracyjne na terenie Wysp Brytyjskich dla przeciwników politycznych? Czym była „Wyspa Węży” i ośrodek w Shinafoot?

Czy w najbliższym otoczeniu premiera znajdowali się agenci obcych mocarstw?

Dlaczego ogromna część żydowskich żołnierzy dezerterowała z polskiej armii?

Czy Sikorski prowadził tajne negocjacje z Niemcami i Sowietami?

Jaką rolę odegrali Polacy w brytyjskiej misji Rudolfa Hessa i dlaczego próbowali go zabić?

Jak wyglądały kilkukrotnie powtarzane próby zamachu na premiera RP?

Dlaczego powołanie unii polsko-czechosłowackiej. które było jednym z centralnych punktów programu polskiego rządu. nie doszło do skutku?

Tajemnica zamachu w Gibraltarze – jak zginął naczelny wódz?

Co kryją jeszcze brytyjskie archiwa. skoro Home Office przesunął klauzulę tajności wielu dokumentów dotyczących Sikorskiego na kolejne dziesięciolecia?

Czy kiedykolwiek poznamy dokumenty skrywane w moskiewskich archiwach?

Bo przecież rękopisy nie płoną…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Awers

Autor: Ryszard Ćwirlej

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych. 

Dwanaście miejsc. w których króluje zbrodnia. 

Idealne życie jest ułudą. a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni. a ulice polskich miast spływają krwią częściej. niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo. 

„Awers” to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat. w którym nie brak złowieszczych detali. Pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii. niemal pulsujących od zawartego w nich zła.

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 31.9


ISBN

9788726607925: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/stalin-giancarlo-villa-lucas-hugo-pavetto-198591u

Cena: Lucas Hugo Pavetto


ISBN

9788381952507: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kilka-slow-o-milosci-tomasz-kieres-191674u

Cena:bajka dla doroslych, proba sil, księgi jakubowe cena, terenowe organy administracji rządowej, metodologia badań socjologicznych nowak, melchior wańkowicz książki, nike 27, na skraju strefy tom 3, psie sucharki. wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić, ebok książki, wojenna korona, marek tulliusz, protokół autoimmunologiczny pdf, testy matematyczne klasa 3 do wydruku, oko boga, jacek barcik, poznaj swoje hormony, detektyw pozytywka pdf download, remarque na zachodzie bez zmian, odessa i hitler w argentynie, sonia raduńska…