Orzeszkowo 14

Orzeszkowo 14

Autor: Anna Romaniuk

Już w 1639 roku zapisano. że Puszcza Białowieska „poczyna się od wsi Orzeszkowa”. Podróż z warszawskiego Dworca Śródmieście. przez Siedlce i Czeremchę. przez Wisłę i Bug. trwa zazwyczaj cztery godziny. Tuż przy torach tablica z napisem „Orzeszkowo”.

Nie za daleko od stacji kolejowej. nie za blisko sklepu – stoi dom. Otacza go. jak starych ludzi i stare drzewach. aura nostalgii. To właśnie dom. wieś. jej mieszkańcy – dawni i obecni – są bohaterami tej opowieści: polscy Białorusini. z dziada pradziada „tutejsi”. mocno związani z ziemią przodków. a oprócz nich piękna podlaska przyroda i skomplikowana historia odmierzana datami kolejnych wojen. wysiedleń. bieżeństwa.

„Orzeszkowo 14” to próba zapisania świata. który odchodzi. otwarcia na to. co dawniejsze. uważne. uczciwe spisanie widzianego i wysłuchanego.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9


ISBN

9788381472814: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/na-granicy-jakub-sobczyk-145646u

Cena:


Joan VIII. 1−12

Autor: Maria Rodziewiczówna

Stróż Gedras napotyka przy drodze ciężarną kobietę i zabiera ją do domu. Podczas porodu kobieta umiera i zostawia mu w opiece dziecko. które ten chce wychować. Nie jest mu jednak łatwo żyć z nim wśród ludzi. ponieważ dziecko jest okryte hańbą.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9zakładnik isis, książki online za darmo, rodzic jako przywódca stada, opowieść podręcznej ksiazka, tracę ciepło, hura hura, książka piątka o macierewiczu, fighting temptation pdf, napraw się pdf, aleksander fredro rodzeństwo, blondynka na językach niemiecki pdf, nie tłumacz się działaj pdf, afryka kazika, murphy pdf, zajadło, posłuszni do bólu…