Wielki las

Wielki las

Autor: Zbigniew Nienacki

Wielki las to arcydzieło Zbigniewa Nienackiego uhonorowane Nagrodą Literacką Stowarzyszenia Księgarzy Polskich za rok 1987. Jest to znakomity romans przeplatający się z wielką i prawdziwą miłością oraz powieść sensacyjna z wątkami erotycznymi.

Autor pisze:

Od dawna pragnąłem napisać romans. ukazać miłość wielką i prawdziwą. która potrafi nie tylko uskrzydlić. lecz nawet odmienić osobowość człowieka. Miłość jednak to dla mnie nie jedno uczucie. ale cały zespół uczuciowy. To jak gdyby oszałamiający napój złożony z najróżniejszych komponentów. u każdego innych. zrodzonych w procesie kształtowania się osobowości. powstałych z tęsknot i oczekiwań uświadomionych i nieuświadomionych. Miłość jest dla mnie także jak wielki las. który daje lub odbiera ludziom dusze. potrafi dobro przekształcić w zło. a zło uczynić dobrem.

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 34.99


ISBN

9788366051003: Wydawnictwo

Format

17.5: https://woblink.com/ebook/krzyz-i-sztylet-wilkerson-david-205701u

Cena:


Córka Króla

Autor: Kubicka-Błońska Agnieszka

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu. że Córka Króla Agnieszki Kubickiej-Błońskiej jest książką niezwykłą. Napisana w formie wywiadu. odkrywa przed nami dość pogmatwane i burzliwe dzieje głównej bohaterki – Hanny Wiktorowicz.

Wrocławski dom dla kobiet. poetycko zwany „Wiosną”. stanowi miejsce. w którym – niczym kwiaty po długiej. mrocznej zimie – rodzą się nowe możliwości. nowe szanse. nowe nadzieje. Historię Hanny. założycielki domu. poznajemy stopniowo. odkrywając – pod zewnętrzną warstwą zdarzeń i okoliczności – głębsze motywy i przyczyny jej zachowań. a zwłaszcza problem z niskim poczuciem własnej wartości. Dzięki zdumiewającej przenikliwości psychologicznej. z jaką te zdarzenia są opisane. każdy z nas może w nich. jak w zwierciadle. ujrzeć kawałek swoje

27.3: https://woblink.com/ebook/decydujacy-moment-johnson-bill-205040u

Cena:


Rzeczywistość (nie)opisana

Autor: Joanna Królikowska

Jest to wartościowa poznawczo i oparta na rzetelnych rozpoznaniach źródłowych rozprawa. która w zdyscyplinowany (pod względem formalnym i metodologicznym) sposób przedstawia wizje życia teatralnego kreowane przez trzy czasopisma branżowe ukazujące się w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia._x000D_ Nadal brakuje opracowań dotyczących dziejów krytyki teatralnej w ostatnich latach trwania PRL. Książka Pani Joanny Królikowskiej świetnie pokazuje społeczno-polityczne uwikłania redaktorów naczelnych. ich zmagania z cenzurą. a także sieć napięć polityczno-towarzyskich. które odciskały piętno na indywidualnych strategiach pisarskich i krytycznych. Publikacja jest ciekawą i inspirującą propozycją uzupełniającą dotychczasowy stan wiedzy na temat życia społeczno-kulturalnego w Polsce w latach osiemdziesiątych XX stulecia. Postawa badawcza. wolna od przekonania o możliwości stworzenia „obiektywnego”. opartego na „prawdzie” i ponadjednostkowego obrazu przeszłej rzeczywistości. wymaga precyzyjnego warsztatu badawczego związanego m.in. z krytyką źródeł. W tym przypadku Autorka wykazała się sporymi umiejętnościami._x000D_ Z recenzji prof. dr. hab. Krzysztofa Kurka

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


Rozwój. Radość. Relacja

Autor: Mariola Kurczyńska

Ten e-book to zabaw. które stymulują konkretne obszary w mózgu dziecka odpowiedzialne np. za motorykę czy koncentrację. Pozwolą przygotować mózg dziecka do ważnych czynności. takich jak koncentracja uwagi czy myślenie przyczynowo-skutkowe.

Jesteś rodzicem dziecka w wieku 2-6 lat? Masz czasami takie chwile. że nie wiesz. w co bawić się ze swoim dzieckiem będąc w domu? Być może wiele razy słyszałaś/słyszałeś słynne “Maaamo/ Tatoooo! Nudzi mi się!” Domyślam się. że często znalezienie odpowiedniej zabawy może zająć dłuższą chwilę. Wielu rodziców nie chce zajmować dziecka głównie oglądaniem bajek czy grą na tablecie. I ja to doskonale rozumiem. a wręcz jako terapeuta pedagogiczny i neuroterapeuta stanowczo popieram. Bo po pierwsze – elektronika w

7: https://woblink.com/ebook_czasopisma/agro-profil-2-2021–205758

Cena:


Oliver Twist

Autor: Charles Dickens

Oliver Twist – a novel by Charles Dickens. an English writer who is regarded by many as the greatest novelist of the Victorian era.

The story centers on orphan Oliver Twist. born in a workhouse and sold into apprenticeship with an undertaker. After escaping. Oliver travels to London. where he meets the ‚Artful Dodger’. a member of a gang of juvenile pickpockets led by the elderly criminal Fagin.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.99


ISBN

9788366681156: Wydawnictwo

Format

38: https://woblink.com/ebook/zima-nie-trwa-wiecznie-janette-oke-oke-janette-204934u

Cena: Oke Janetteexplorer academy, najważniejsze nagrody literackie, kristen ashley tajemniczy mężczyzna pdf, pamiętnik blumki pdf, joanna olech biografia, dr dolittle książka pdf, sucharit bhakdi, odnaleźć sisu, cena zdrady / frank phoenix, poeci współcześni, marzena kopta, mary e pearson, maus komiks pdf, zbuntowana 2, dermatologia jabłońska, jednoaktówka, dieta mądrych jelit chomikuj, ja robot 2, aneta gawkowska, chrobot. życie najzwyklejszych ludzi świata…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin