Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę

Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę

Autor: Grzegorz Rzeczkowski

To wyjątkowa książka. efekt kilkumiesięcznego śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarza POLITYKI Grzegorza Rzeczkowskiego. Jako pierwsza opisuje to. kto tak naprawdę stał za kulisami smoleńskiej histerii rozpętanej po tragicznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. Pokazuje. kim byli ludzie i środowiska. które nakręcały teorie spiskowe związane z przyczynami katastrofy smoleńskiej. ale również emocje związane z tzw. obroną krzyża na Krakowskim Przedmieściu. czy rozbudzające kult „poległych”.

Autor wnikliwie portretuje środowiska skrajnie nacjonalistyczne. niektóre związane z Rosją. nieukrywające swoich prokremlowskich sympatii. Książka pokazuje również. jak rosyjskie służby specjalne próbowały – z sukcesem – wzmacniać przekonania tych ws

12: https://woblink.com/ebook/faust-johann-wolfgang-von-goethe-dabrowska-ewa-201988u

Cena:


The Guarded Heart

Autor: Blair LeBlanc

Znienawidził ją. jeszcze zanim ją poznał.

Kiedy trzydziestoletni Cassian dowiedział się. że zostanie ochroniarzem córki znienawidzonego polityka. uznał. że fortuna nie mogła być dla niego bardziej łaskawa. Uwiedzie dziewiętnastolatkę. okręci ją sobie wokół palca i to da mu spokój. którego od tak dawna pragnie. Może to wyrówna rachunki między nim a jej ojcem.

Może.

Rain zawsze sprawiała problemy swoim ochroniarzom. Grała z nimi w kotka i myszkę. Jednak Cassian jest inny. Jest jej cieniem. mężczyzną bez uczuć. patrzącym na nią wzrokiem. który ją pali i… rozbiera.

Jednak Cassian skrywa pewien sekret. Ma cel. o istnieniu którego Rain nie ma pojęcia.

Ale wkrótce się dowie.

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Cena: 29.99


Księga Etty

Autor: Elison Meg

II tom trylogii „Droga donikąd”

Dotąd jej życie było wędrówką.

Teraz będzie walką.

Etta pochodzi z Nowhere. osady założonej przez tych. którzy przeżyli plagę. w tym przez Bezimienną Akuszerkę. Tajemnicza choroba zniszczyła dawny świat i sprawiła. że przy życiu pozostało niewiele kobiet. a porody są bardzo niebezpieczne. Ci. którzy przetrwali. powoli próbują przywrócić porządek i wprowadzić nowe normy społeczne. W Nowhere kobiety i położne traktuje się jak święte i to one dominują w społeczności. Etta wybiera jednak wolność. jaką dają jej łowiectwo i szabrownictwo. Przemierza pustkowia w poszukiwaniu reliktów przeszłości. które mogą się do czegoś przydać. Czasem zmuszona jest też stawiać czoło bezwzględnym handlarzom niewolników. którzy polują na kobiety i dziewczynki. Dlatego w drodze staje się Eddym.

Kiedy handlarze napadają na jej osadę. Etta bez namysłu wyrusza. by uwolnić bliskich lub ich pomścić. Ta misja prowadzi ją w paszczę Lwa z Estiel – bezwzględnego i okrutnego przeciwnika. W jej rękach spoczywa nie tylko życie uwięzionych. ale i los nowego świata.

Kataklizm ujawnia nasze prawdziwe oblicze. Niektórzy stają się potworami. innych paraliżuje strach. – Meg Elison. „Wysokie Obcasy”

Elison z bezwzględną szczerością pokazuje nam. jak traktowane są kobiety. gdy znikają chroniące je prawa. I uświadamia. jak niewiele trzeba. by społeczeństwo pogrążyło się w regresie. a postęp okazał się tylko iluzją. – „Word After Word”

Elison tworzy queerową. feministyczną literaturę. Ta powieść jest ważna. pełna niesamowitej mocy. Jest też trudna. brutalna i łamie serce. – Goodreads.com.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


NIEprzegrany zakład

Autor: Tomala Weronika

Cyniczny biznesmen i skromna kelnerka. Szansa na znajomość jak jeden na tysiąc. Szansa na miłość?…

Kolejna powieść autorki Tam. gdzie diabeł mówi dobranoc

Filip. zamożny przedsiębiorca. jak co roku bierze udział w świątecznej akcji organizowanej przez fundację na rzecz biednych dzieci. Nie z dobroci serca. ale by wykreować dobry wizerunek firmy. Tak trafia na list chłopca. który zaskakuje go swoim skromnym marzeniem. Filip upatruje w tym podstęp. co staje się powodem sprzeczki między nim a sekretarką. w wyniku której zawierają zakład. By przekonać się. kto ma rację. mężczyzna zdobywa adres rodziny nadawcy. Na miejscu. w ubogiej dzielnicy. drzwi otwiera mu zdezorientowana kobieta.

Natalia jest samotną matką. Ciężko pracuje jako kelnerka. by utrzymać siebie i syna. Niespodziewane pojawienie się młodego biznesmena wywołuje zamieszanie i Natalia wyrzuca go za drzwi. Filip nie przywykł do takiego traktowania ani do kobiet obojętnych na jego urok. Nie potrafi jednak zapomnieć pięknych. orzechowych oczu Natalii. Postanawia nie odpuszczać. Pomiędzy tą dwójką rodzi się coś. przed czym oboje starają się bronić…

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32liryki lozanskie, magdalena sitek, sumliński audiobook, kto wiatr sieje pdf, zmanipuluję cię kochanie, budowa koparki jednonaczyniowej, biala noc, serial coben netflix, bogactwo i grzech, rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej, lampiony książka, tajne akta obozu herosów, waldemar wierzba, minecraft blokopedia, ewa siwicka, dawca przysięgi…