Zagubieni w Tokio

Zagubieni w Tokio

Autor: Marcin Bruczkowski

‚Nikt nie zauważył. kiedy James Yoshino przestał przychodzić do pracy. Prawie nikt. Michał Jachimczyk. grafik pracujący w małej japońskiej wytwórni płytowej. rusza na poszukiwanie zaginionego przyjaciela. Jeszcze nie wie. że w gąszczu tokijskich uliczek i podziemnych bunkrów japońskiej sekty sam może się zagubić. Nie podejrzewa. że odkryje szokującą prawdę o swoim przyjacielu. a niespodziewaną pomoc otrzyma od pięknej Mairi Takamine oraz… tokijskiej loży masońskiej. Czy na końcu tej drogi zrozumie. że jej sensem wcale nie było dotarcie do celu? MARCIN BRUCZKOWSKI wyjechał do Japonii na rok. a został na dziesięć lat. Jak twierdzi. zatrzymała go tam miłość do sake i łaźni koedukacyjnych. Jego pierwsza powieść Bezsenność w Tokio stała się natychmiastowym bestsellerem. Tych. którzy chcieliby bliżej poznać autora. zapraszamy na jego stronę: www.marcin.bruczkowski.com. ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 28.99


Tajemnice psiego umysłu

Autor: Stanley Coren

W książce Tajemnice psiego umysłu autor odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących słuchu. węchu. czucia. smaku. a także osobowości. świadomości i u miejętności psów. Opowiada o tym. przytaczając wiele ciekawych anegdot i przedstawiając wyniki badań naukowych. W wyniku swoich obserwacji dochodzi do wielu interesujących wniosków.

Większość wielbicieli psów traktuje swoich czworonożnych przyjaciół jak członków rodziny. a co za tym idzie. uważa. że psy czują. rozumieją i myślą tak. jak ludzie. Podobnie sądzi Stanley Coren profesor psychologii. miłośnik i hodowca psów z wieloletnim doświadczeniem. Autor odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących słuchu. węchu. czucia. smaku. a także osobowości. świadomości i umiejętności psów. Opowiada o tym. przytaczając wiele ciekawych anegdot. przedstawia wyniki swoich badań. często mówi o zachowaniach swoich własnych podopiecznych.

W wyniku swoich obserwacji dochodzi do następujących wniosków:

– Psy rozumieją otaczający je świat i odbierają zeń informacje.

– Psy uczą się i zmieniają swoje zachowania w zależności od warunków.

– Psy posiadają pamięć i potrafią rozwiązywać pewne problemy.

– Wczesne doświadczenia w okresie szczenięcym mogą kształtować zachowania dorosłych psów.

– Psy posiadają uczucia.

– Każdy pies posiada odrębną osobowość. a różne rasy mają różny temperament.

– Społeczne współdziałania. w tym zabawa. są dla psów bardzo ważne.

– Psy porozumiewają się i między sobą i z ludźmi.

Stanley Coren zajmuje się także problemem „szóstego zmysłu” u psów. Opowiada o zdarzeniach. które mogłyby sugerować. że nasi czworonożni przyjaciele go posiadają.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


Zima koloru turkusu

Autor: Carina Bartsch

Druga część cyklu o Emely i Elyasie. parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków. którzy – choć prowadzą usiane towarzyskimi i rodzinnymi przygodami życie – tęsknią za prawdziwą miłością.

Emely jest kompletnie zdezorientowana. Dlaczego Elyas. mężczyzna o turkusowych oczach. zniknął właśnie wtedy. gdy zdecydowała się mu zaufać? Na szczęście wciąż może liczyć na swojego tajemniczego. internetowego wielbiciela… Ale czy w końcu dojdzie do ich spotkania?  Ciąg dalszy akademickiego romansu o tym. czy warto dawać drugą szansę trudnej miłości. 

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 27.9zwierzyniec bralczyk, postkomuniści, soma solucja, ważka sprawa, skandynawski półwysep, kraje biedne i bogate, jak nie zabić swoich roślin, anna kamińska pis, red white and royal blue, david silverman, magiczne drzewo tom 10, chlopak ktory o mnie walczyl pdf chomikuj, wykłady o literaturze nabokov, leociak jacek, wypożyczalnia internetowa, angielski dla seniorów pdf, epistemologii, córki wawelu pdf, krzysztof gosztyla, medioznawca, sodoma hipokryzja i władza w watykanie ebook, krzysztof schmidt…