ISBN

ISBN

9788381321457: Wydawnictwo

Format

36.9: https://woblink.com/ebook/przysmaki-rodziny-winnych-albena-grabowska-183115u

Cena:


Tamaris

Autor: George Sand

Tamaris est une histoire d’amour dans laquelle tout le spectre des passions humaines est présent. Grâce à cette histoire. nous nous souvenons de l’amour sincère de deux jeunes gens – le médecin et le lieutenant du navire La Florade – amoureux de la jeune veuve Marquis Elmeval. qui était venue s’occuper de son fils à la Villa Tamaris. Cette histoire romantique ne laissera personne indifférent.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


https://woblink.com/product-publication/download/183168/epub

1:

:

Cena:


Matki z Lovely Lane

Autor: Nadine Dorries

Trzeci tom bestsellerowej serii o wspaniałych. pełnych poświęcenia pielęgniarkach.

Anglia. lata 50. XX wieku. Dla wielu powojennych matek. które z trudem wiążą koniec z końcem. wielka rodzina. jaką tworzą pracownicy szpitala St Angelus. jest jedyną nadzieją.
Noleen sprząta w St Angelus. Pracuje nocą. a w dzień zajmuje się domem. Jej mąż nie może znaleźć pracy. odkąd na wojnie stracił nogę. Tymczasem ich wybitnie uzdolniony syn dokonał rzeczy niesłychanej – zdał egzamin do gimnazjum – jako pierwszy w historii ich dzielnicy. Ale rodzina nie ma pieniędzy na szkolną wyprawkę dla Finna…

Wszyscy Ryanowie zeszli na złą drogę. Oprócz Lorcana. Chłopak marzy o lepszej przyszłości i prawdziwym domu. choć jego mama cierpi na depresję i zbyt często zagląda do kieliszka. Lorcan ma coraz więcej powodów do niepokoju. tym bardziej. że jego brat uciekł z więzienia.
Na szczęście ‚mafia’ St Angelus działa prężnie. I nikogo nie zostawi w potrzebie.

Życie i śmierć. miłość i żałoba. przyjaźń i zazdrość. rywalizacja i zdrada… Wracają bohaterowie znani z poprzednich części sagi i pojawiają się nowi. a wszyscy na wskroś prawdziwi. Nadine Dorries z maestrią splata ponadczasowe wątki w swoją opowieść o poświęceniu i braterstwie mieszkańców powojennego Liverpoolu w początkach procesu reformowania brytyjskiej służby zdrowia.

Mistrzowska liverpoolska saga! Tak poruszająca i chwytająca za serce. że trudno się od niej oderwać.
‚Booking Jottings’

Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie. doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych. a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Przedwiośnie czy potop (2)

Autor: Andrzej Mencwel

Zarówno Henryk Sienkiewicz. jak i Stefan Żeromski w esejach Andrzeja Mencwela. to twórcy uprawiający rozmyślnie dwie odmienne tradycje historyczne. Horyzont idei XX wieku autor rozpina pomiędzy „krzepieniem serc” a „rozdrapywaniem ran”. Mencwel krytycznie analizuje ideowe. kulturalne i społeczne węzły polskiej nowoczesności. Nie poprzestaje na polemikach literackich i historycznych. lecz podejmuje i rozwija konstrukcje postaw polskich – od początków XX wieku do naszych dni.

Biorąc za bohaterów swoich rozważań takich autorów jak Edward Abramowski. Maria Dąbrowska. Stanisław Brzozowski. Jerzy Giedroyc. Jan Strzelecki. ale i Tadeusz Kantor czy Olga Tokarczuk. autor uprawia krytycznie społeczną samowiedzę. Gdy „tożsamość polska” stała się pretekstem propagandowych idealizacji w ramach tak zwane

29.9: https://woblink.com/ebook/pora-burzy-katarzyna-redmerska-183493u

Cena:nocne rozmowy, ferenc molnar biografia, książki psychologiczne pdf za darmo, zalotnica niebieska, biochemia książka pdf, malachow, hearts of iron iv poradnik, fizyka atmosfery, anna ficner ogonowska, wypożyczalnia ebooków online, poradnik hearts of iron 4, lesio, pzwl wydawnictwo, złoto inków…