Jest krew…

Jest krew…

Autor: Stephen King

Czytelnicy kochają powieści Stephena Kinga. ale i jego opowiadania – zawsze mocne i zapadające w pamięć – są prawdziwą mroczną ucztą dla zmysłów. ‚Jest krew…’ to cztery nowe. znakomite opowieści. które z pewnością staną się równie sławne jak ‚Skazani na Shawshank’.

King po raz kolejny pokazuje pełnię swojego kunsztu. W tytułowej noweli Holly Gibney. ulubiona bohaterka czytelników (znana z trylogii o Billu Hodgesie i z ‚Outsidera’). musi stawić czoło swoim lękom i być może kolejnemu outsiderowi – tym razem w pojedynkę. ‚Telefon pana Harrigana’ opisuje międzypokoleniową przyjaźń. która trwa po grób… a nawet dłużej. ‚Życie Chucka’ ilustruje ideę. że każdy z nas posiada wiele osobowości. A w ‚Szczurze’ niespełniony pisarz boryka się z ciemną stroną swojej ambicji.

Opowieści te nie tylko prezentują w całej okazałości maestrię autora. ale również pokazują. że pewne tematy są nieprzemijające. Jednym z motywów przewodnich utworów Kinga jest zło. które występuje także w ‚Jest krew…’. przedstawione w tytułowej noweli jako ‚duży. uszargany. lodowatoszary ptak’. Stale obecne jest jednak też przeciwieństwo zła. w twórczości Kinga przybierające często postać przyjaźni. King przypomina nam. że codzienne przyjemności. choć ulotne. właśnie dzięki tej ulotności są piękne – czy jest to niespotykanie piękny. pogodny dzień po długich tygodniach szarugi. czy frajda z tańca. w którym idealnie wychodzi każdy krok. czy też nieoczekiwane miłe spotkanie. W takich momentach przekonujemy się. że Stephen King potrafi nie tylko przyprawić o dreszcz przerażenia. ale i perfekcyjnie opisać radość w jej najczystszym wydaniu.

W styczniu 2021 roku mała wyściełana koperta zaadresowana do detektywa Ralpha Andersona doręczona zostaje jego sąsiadom. państwu Conradom. Rodzina Andersonów jest na długich wakacjach na Bahamach. skąd mają wrócić trzeciego lutego. i Conradowie zgodzili się do tego czasu odbierać ich pocztę. Kiedy Ralph otwiera przesyłkę. w środku znajduje pendrive’a nazwanego ‚Jest krew’. co prawdopodobnie nawiązuje do starego dziennikarskiego powiedzenia ‚Jest krew. są czołówki’. Pendrive zawiera dwie rzeczy. Jedna to katalog ze zdjęciami i spektrogramami dźwięku.

Drugą jest rodzaj raportu. czy może raczej pamiętnik mówiony sporządzony przez Holly Gibney. z którą detektyw prowadził śledztwo rozpoczęte w Oklahomie. a zakończone w teksaskiej jaskini.

Sprawa ta nieodwracalnie zmieniła sposób. w jaki Ralph Anderson postrzega rzeczywistość. Ostatnie słowa swojego raportu Holly nagrała 19 grudnia 2020. Mówi zdyszanym głosem:

Zrobiłam. co w mojej mocy. Ralph. ale nie wiem. czy to wystarczy.

Pomimo wszystkich moich przygotowań istnieje możliwość. że nie wyjdę z tego żywa. Gdybyśmy mieli nigdy więcej się nie zobaczyć. chcę. żebyś wiedział. jak wiele twoja przyjaźń dla mnie znaczyła. Jeśli mimo wszystko zginę. a ty postanowisz dokończyć to. co zaczęłam. proszę. bądź ostrożny. Pamiętaj. że masz żonę i syna.

Fragment książki

Stephen King jest autorem ponad 60 światowych bestsellerów. Ostatnio ukazały się m.in. ‚Instytut’. ‚Outsider’. ‚Śpiące królewny’ (napisana wspólnie z synem. Owenem Kingiem) oraz Trylogia o Billu Hodgesie – ‚Pan Mercedes’ (nagrodzona Edgar Award dla najlepszej powieści). ‚Znalezione nie kradzione’ i ‚Koniec warty’.

Za zasługi dla literatury amerykańskiej w 2018 roku otrzymał nagrodę PEN America Literary Service Award. a w 2014 roku państwowe odznaczenie National Medal of Arts. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną. pisarką Tabithą King.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.08


ISBN

9788380538689: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/zycie-towarzyskie-mozgu-21-powodow-by-byc-z-ludzmi-urszula-dabrowska-205021u

Cena:


Dziki ogień

Autor: Ann Cleeves

Elektryzujący finał serii szetlandzkiej!

Angielska rodzina – Helena i Daniel Flemingowie – postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję. że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu. dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo. 

Na Flemingów pada cień podejrzeń. Otrzymują groźby. ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Gdy w ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci. plotki o tej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień. 

Jimmy Perez staje przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tylko czy jest na nie gotowy?

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 31.9


Pozory

Autor: Agnieszka Lis

Tomek to młody pracownik korporacji. który każdego dnia zmaga się nie tylko z presją otoczenia. ale także z własnymi słabościami. Koleżanki i koledzy z pracy nie ułatwiają mu życia. odreagowując trudy codzienności. Gdy niespodziewanie dla siebie i innych mężczyzna znajduje nić porozumienia z Anną. na horyzoncie pojawia się widmo konieczności pracy zdalnej.

Jaką historię skrywa Tomek. i jak przymus odseparowania wpłynie na jego relacje z innymi? Czy w świecie. który stale pędził do przodu i nagle się zatrzymał. jest miejsce na rozmowę. przyjaźń i miłość?

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cena: 19.95


Dochodzę. Odkryj. co sprawia ci przyjemność

Autor: Roberta Rossi

Tę książkę napisało 16 000 kobiet!

Roberta Rossi. włoska seksuolożka i przewodnicząca Włoskiej Federacji Seksuologicznej. zamieściła w internecie ankietę. w której zadała kobietom najbardziej intymne pytania dotyczące seksualności. Wszystko po to. żeby dowiedzieć się. z jakimi problemami się borykają. Spodziewała się tysiąca odpowiedzi – otrzymała ich ponad

szesnaście tysięcy.

Okazało się. że kobiety mają ogromną potrzebę rozmowy o seksie. orgazmie i odczuwaniu przyjemności.

Na podstawie ich doświadczeń. wątpliwości i lęków powstał niezwykły. napisany przez kobiety dla kobiet. poradnik przełamujący tabu i odpowiadający na pytania. których często nie mamy odwagi zadać.

Dochodzę… to przewodnik po kobiecej seksualn

15: https://woblink.com/ebook/vincent-sarah-brianne-189339u

Cena:


O naturze ludzkiej

Autor: Roger Scruton

Obrona wyjątkowości człowieka pióra uznanego filozofa Rogera Scrutona

W książce O naturze ludzkiej ceniony pisarz i filozof Roger Scruton przedstawia oryginalną i radykalną obronę ludzkiej wyjątkowości. Mierząc się z poglądami psychologów ewolucyjnych. moralnych utylitarystów i filozofów materialistycznych takich jak Richard Dawkins i Daniel Dennett. Scruton przekonuje. że ludzi nie można rozumieć jako bytów czysto biologicznych. Jesteśmy czymś więcej niż ludzkimi zwierzętami: jesteśmy również osobami. ze swej istoty wchodzącymi w relacje z innymi osobami oraz połączonymi z nimi siecią zobowiązań i uprawnień. Nasz świat jest wspólnym światem. w którym przejawia się wolność. wartości i odpowiedzialność. Aby zrozumieć ten świat. musimy zwracać się do innych ludzi twarzą w twarz. „ja” wobec „ja”.

Scruton przedstawia i broni swojej koncepcji ludzkiej natury. posiłkując się osiągnięciami z całej historii idei. od Platona i Awerroesa po Darwina i Wittgensteina. Książka zaczyna się od sugestii Kanta. że wyróżnia nas zdolność do powiedzenia „ja” – nasze poczucie siebie jako ośrodka samoświadomej refleksji. Fakt ten przejawia się w naszych uczuciach. zainteresowaniach i relacjach. jest fundamentem zmysłu moralnego. a także koncepcji estetycznych i religijnych. za których pomocą kształtujemy świat ludzki i nadajemy mu znaczenie. Fakt ten nie mieści się w obszarze rozważań współczesnej filozofii materialistycznej. mimo że ma charakter naturalny. a nie nadprzyrodzony. Scruton proponuje nowy sposób rozumienia wpływu samoświadomości na kwestię. jak powinniśmy żyć.

W rezultacie otrzymujemy wszechstronne spojrzenie na ludzką naturę. które podważa część spośród najmodniejszych dzisiaj poglądów na nasz gatunek.

„Podziwiam postawę Rogera Scrutona i jego pisarstwo. W tej krótkiej książce Scruton omawia najważniejsze kwestie świata ludzkiego”.

Simon Blackburn. autor Think: A Compelling Introduction

„Ta brawurowa książka przedstawia oryginalny i ważny pogląd na ludzką naturę”.

Anthony O’Hear. University of Buckingham

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


ISBN

9788381784184: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/money-man-terri-e-laine-194860u

Cena:grube wióry, bydlę, iso 26000 pdf, gdybyście ją znali, książka siedem sióstr, rachunkowość finansowa zadania z rozwiązaniami pdf, audiobook opowieści z narni, skrypt do ćwiczeń z podstaw pielęgniarstwa część ii pdf, bezbronne, ziarnka piasku, becky albertalli, kryzys finansowy przyczyny, kolko sie panu urwało pdf, kontratyp pdf, poprawka matury, ibuk.pl, muminki książka, magiczne drzewo ebook…