Las zły

Las zły

Autor: pseudonim Grek

Świat się zmienia. ale prawdziwe zło nie zmienia się nigdy.

Końcówka lat dziewięćdziesiątych na pograniczu polsko-niemieckim. Gangsterzy i przemytnicy czują się bezkarnie. policja działa nieudolnie. a społeczeństwo na dorobku interesuje się przede wszystkim zarabianiem pieniędzy. by jakoś wiązać koniec z końcem.

Pewnego dnia w tę rutynę wkracza on – zwyrodnialec. który porywa i ćwiartuje autostopowiczki. a ich zwłoki zakopuje w lesie. Nikt nie może go znaleźć. Do czasu…

Powieść inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami. a autor – jako były gangster – aż za dobrze wie. o czym pisze. Bohaterów wzorował na prawdziwych kryminalistach. których spotkał w swoim życiu.

„Seryjni mordercy kojarzą nam się z amerykańskimi horrorami i bohaterami poczytnych kryminałów. Mało kto dopuszcza do siebie myśl. że takie osoby. mogą żyć także wokół nas. tu w Polsce. Jednak w policyjnych kartotekach co jakiś czas pojawiają się sprawy. w których ludzie przepadają bez śladu i mimo upływu lat nie dają żadnych oznak życia. Wyjechali? Uciekli? A może padli ofiarą zwyrodnialca. który skrzętnie ukrył zwłoki?

Las zły to mroczna. momentami przerażająca opowieść o seryjnym zabójcy. gangsterach i policjantach.”

Filip Czerwiński. redaktor naczelny online-mafa.pl. najpopularniejszego serwisu o przestępczości zorganizowanej w Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.9


Poczet książąt gdańskich. Dynastia Sobiesławiców w XII-XIII wieku

Autor: Śliwiński Błażej

W XII i XIII wieku Gdańskiem i Pomorzem rządzili książęta z dynastii Sobiesławiców.

Ale kto właściwie należał do tej książęcej dynastii i czym zasłużyła się ona dla miasta i regionu?

Profesor Błażej Śliwiński. znany mediewista. przygotował monografię tej niezwykłej gdańskiej dynastii. podkreślając ich zasługi dla Polski. Sobiesławice włączyli się w nurt zjednoczenia państwa polskiego za czasów Przemysła II. walczyli w pierwszej wojnie z Zakonem Krzyżackim. Na gruncie lokalnym wsławili się fundacjami klasztorów w Oliwie. Żukowie i Pelplinie oraz lokacją miast Gdańska i Tczewa.

Śliwiński w przystępny dla czytelnika sposób przedstawił sylwetki 27 książąt i księżniczek. w tym Świętopełka. dzięki

: Szara Godzina

Cena: 29.9


Na początku było Słowo – Sekret Przebudzenia – PDF

Autor: Selig Paul

Czujesz. że ludzkość. a wraz z nią również i Ty. zatraciła gdzieś sens istnienia? Potrzebujesz czegoś. co zmieni Twoje poglądy i utarte schematy oraz ukaże głęboko skrywaną prawdę o nas samych? Czegoś. co sprawi. że doświadczysz głębokiego przebudzenia duchowego? Spisany przez Autora przekaz duchowych przewodników pomoże Ci odkryć swoją prawdziwą naturę i wkroczyć na wyższy poziom świadomości. Dzięki niemu poczujesz mistyczną energię Słowa. pełną miłości i szczęścia. Otworzysz swój umysł. zrozumiesz duchową mądrość i dokonasz zmian w swoim życiu. Zniwelujesz tym samym kompleksy i ograniczenia. a także dostroisz swoje wibracje. by móc doświadczyć samego siebie i odnaleźć „Chrystusowe ja”. Duchowe przewodnictwo dla Ciebie!

Wydawnictwo:

Cena:


ISBN

9788381193986: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/kochalem-zydowke-jerzy-justyn-148973u

Cena:macierewicz biografia nieautoryzowana, agent fundacji, zjawa peb, matematyka finansowa podgórska pdf, spartakus książka, maestro z sankt petersburga, książki epub, george wells, ma być czysto, konkurs na żonę pdf, slownik frazeologizmow, ebooki na kindle, czym jest życie, statystyczny drogowskaz, smakosz piwa, grzegorz marciniak, skazy na pancerzach, megan march, terroryzm w afryce, miłość. ścieżki do wolności, siedem uczuć chomikuj, nobel tokarczuk, zbycie spadku…