Cywilizacja arabska w Hiszpanii

Cywilizacja arabska w Hiszpanii

Autor: É. Lévi-Provençal

Absolutny klasyk światowej arabistyki – zadziwiająca przenikliwością i intuicją próba syntezy muzułmańskiej Hiszpanii; piękna. potoczysta opowieść o Al-Andalus. napisana w latach 30. ubiegłego stulecia. kiedy atmosfera polityczna w Europie. sukcesy faszyzmu i nazizmu nie zachęcały do pisania dzieł pozytywnie wartościujących semickie dziedzictwo Europy.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 22


ISBN

9788380493636: Wydawnictwo

Format

18.65: https://woblink.com/ebook/klawisze-drauzio-varella-22599u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/33523/epub

1:

:

Cena:


Zderzenie cywilizacji i nowy kształt ładu światowego

Autor: Samuel P. Huntington

„Jedna z najważniejszych książek. jakie ukazały się na świecie po zakończeniu zimnej wojny”

Henry Kissinger

Świat. jaki się wyłonił po zimnej wojnie. nie jest światem jednej cywilizacji. Po długim okresie dominacji Zachodu zmienił się układ sił. wzrosła potęga cywilizacji niezachodnich. Polityka globalna stała się wielobiegunowa. Pierwsze lata po zakończeniu zimnej wojny stały pod znakiem dramatycznych przemian tożsamości różnych ludów. W świecie. jaki wtedy nastał. zaczęły się liczyć symbole kulturowej tożsamości. takie jak krzyże. półksiężyce. a nawet nakrycia głowy. Kulturowa tożsamość okazała się tym. co dla większości ludzi ma najważniejsze znaczenie. Amerykański politolog Samuel P. Huntington dowodzi. że źródłami konfliktów międzynarodowych stają się już nie ideologie czy gospodarka. ale różnice kulturowe. wywodzące się w znacznej mierze z podziałów religijnych i przesądzające o tożsamości narodów. Autor wyjaśnia ewolucję polityki światowej i próbuje odpowiedzieć na pytanie. co dalej z cywilizacją Zachodu.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Kobiety Holocaustu

Autor: Waxman Zoe

Jesteś kobietą?

Jesteś rzeczą.

Jesteś martwa.

Kobiecość. która kulturowo postrzegana jest jako źródło życia. w rękach nazistów zmieniła się w źródło dehumanizacji totalnej.

Kobiety w ciąży. matki małych dzieci i opiekunki osób uznanych za niezdolne do ciężkiej pracy – wszystkie wysyłano bezpośrednio do komór gazowych… A nawet jeśli nie zostały wybrane na śmierć. ich szanse na przetrwanie w obozie były drastycznie niższe. niż mężczyzn.

Dzięki zeznaniom tych. które przeżyły nazistowskie ludobójstwo oraz historiom tych. po których zostało tylko wspomnienie. Zoë Waxman nie tylko rekonstruuje horror lat 40.. ale też pozwala nam na głębsze zrozumienie go i zmusza nas do ponownego przemyślenia roli płci w historii.

Zoë Waxman – wykładowczyni w

46.2: https://woblink.com/ebook/czlowiek-yakuzy-adelstein-jake-barbara-gutowska-nowak-151978u

Cena:


W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie

Autor: Czerwińska-Rydel Anna

Maria Skłodowska-Curie była fascynującą osobą.

Wielu uważało. ze jest zbyt poważna – a ona była po prostu refleksyjna i bardzo skupiona – początkowo na nauce. potem na pracy naukowej. W jej czasach w Polsce kobiety nie mogły studiować na uniwersytecie. więc sama zarobiła na studia i wyjechała do Paryża. uczyć się na Sorbonie. Nie dbała o stroje (do ślubu poszła w granatowej. bardzo praktycznej sukience). obiady dla męża gotowała na laboratoryjnym palniku. a wkrótce po otrzymaniu Nagrody Nobla zaczęła jeździć z córką na front I wojny światowej. robiąc zdjęcia rentgenowskie rannym żołnierzom – tym samym wykorzystując swoje odkrycie w praktyce.

Zawsze miała swoje zdanie i wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Była dociekliwa i pracowita. Oryginalna. nietuzinkowa. Poznajcie jej niezwykłe życie!

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9transcendentalno, zmierzch audiobook, 27 śmierci, julia james, utoną we łzach swoich matek, jedyny podręcznik sprzedaży jakiego potrzebujesz, opowiesci niesamowite, książki paranormalne, krystyna romanowska, dynia i jemioła, chłopcy z placu broni opracowanie pdf, lokatorka ksiazka, kennedy hudner, janusz film, 1984 orwell pdf, rymowane zagadki dla dzieci…