Wielki świat Capowic

Wielki świat Capowic

Autor: Jan Lam

Galicja 1866 roku. Capowice to małe miasto powiatowe. w którym najważniejszą osobą jest forszeteher Wacław Precliczek. Urzędnik. choć z pochodzenia jest Czechem. mówi jedynie po niemiecku. Stara się prowadzić twarde rządy. ale nie przestrzegają ich nawet jego żona i córka. ukrywając na strychu powstańców. Młoda Emilia. wychowana na ‚Panu Tadeuszu’. nie mówi ani słowa po niemiecku. Za sprawą swojej mądrości. urody. wdzięku… a także bogactwu zapewnionemu przez ojca szybko staje się pierwszą panną do wydania w mieście. W konkury staną kandydaci obu rodziców. ale serce Emilki bije mocniej do pewnego Polaka… Czy uczucie córki zwycięży z ambicjami jej rodziców? Jak na ich decyzję wpłyną burzliwe zmiany polityczne?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


ISBN

9788726235760: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/przygody-hucka-finna-mark-twain-198866u

Cena:


ISBN

9788381126922: Wydawnictwo

Format

7.9: https://woblink.com/ebook/final-fantasy-vii-remake-poradnik-do-gry-natalia-fras-grzegorz-misztal-197630u

Cena: Grzegorz Misztal


Wizyta

Autor: Fleszarowa-Muskat Stanisława

Ostatnia część losów bohaterów powieści „Pozwólcie nam krzyczeć’ i „Przerwy na życie’. Od śmierci Piotra minęło wiele lat. Magdalena ponownie wyszła za mąż. Jej wybrankiem został Gaston. Para niesiona ścieżkami kariery dyplomatycznej mężczyzny emigruje z Polski. Podróżują po świecie ciesząc się wolnością i łączących ich uczuciem. Wydawałoby się. że nic nie jest w stanie zakłócić ich szczęścia. Wszystko zmienia się. gdy wracają do nich odgłosy przeszłości. Małżeństwo trafia do niemieckiego miasteczka Edelheim. gdzie poznali się podczas przymusowych prac w trakcie II wojny światowej. Czy odnajdą ślady z przeszłości? Jak wpłynie to na ich małżeństwo?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99medaliony nałkowskiej, wszystko jest w twojej głowie, skyrim misje daedryczne, książki o aktorstwie, pomnik cesarzowej achai tom 3, nadzor bankowy, między nami kaczmarski, znów nadejdzie świt, biegiem przez życie pdf, nie odkładaj życia na później, saga kaszubska, pasje utajone, rozporządzenie o ochronie danych osobowych pdf, haylen beck, grzechy dzieci, hal elrod, ks piotr kocur, żeby umarło przede mną…