Dzieci Aspergera

Dzieci Aspergera

Autor: Sheffer Edith

Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą. który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania niepełnosprawnych dzieci. Dbał o „higienę rasową” w III Rzeszy. 

Reżim nazistowski sortował ludzi według rasy. religii i kondycji fizycznej. Nazistowscy psychiatrzy wybierali dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju. zwłaszcza z autyzmem. Asperger i jego koledzy starali się je „przekształcać” w produktywnych obywateli Rzeszy. Te. które uznali za nieuleczalne. wysyłano do kliniki Spiegelgrund. a następnie zabijano.

„Dzieci Aspergera” to przejmująca książka o tym. co człowiek może zrobić drugiemu – słabszemu. To również opowieść o człowieku wplątanym w morderczą ideologię i historia

:

Cena:


Baśnie osobliwe

Autor: Ransom Riggs

Zbiór baśni towarzyszących bestsellerowej książce Osobliwy dom pani Peregrine zekranizowanej przez Tima Burtona.

Osobliwcy istnieli na świecie. zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich.

Zamożni kanibale. księżniczka o wężowym języku. pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci. które pojawiają się w zaskakujących. błyskotliwych. czasem zabawnych. a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings. uczony. kolekcjoner wszystkiego. co osobliwe.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 24


Lukrecja i dziwny świat dorosłych

Autor: Anne Goscinny

Dorośli są straszne dziwni!

Nagle zaczęło im odbijać na punkcie wieku. Myślą. że jak założą T-shirt i trampki. to będą o dwadzieścia lat młodsi. Babcia Scarlett w tym szaleństwie nawet zniknęła na kilka dni i nikt nie mógł jej znaleźć!

 

Tylko ja w tej rodzinie jestem poważna. A do tego mam poważne problemy. bo czy można się zakochać w dwóch chłopakach jednocześnie? I dorosłe plany – wypad na weekend za miasto z najlepszymi przyjaciółkami. Brzmi super. co nie? Jeszcze tylko muszę przekonać do tego mamę…

 

Anne Goscinny. córka René Goscinnego. stworzyła współczesną serię dziewczyńskich przygód. które zilustrowała Catel. Pokolenie Mikołajka dorosło. więc czas na nowe: pokolenie Lukrecji! Dotychczasowe cztery tomy zostały docenion

29.9: https://woblink.com/ebook/pokaz-mi-moss-marcel-188309u

Cena:


Wiesz. możesz – DZIAŁAJ!

Autor: Ken Blanchard

Korzystaj ze zdobytej wiedzy i zmieniaj swoje życie!

Dlaczego tak wiele rzeczy. których uczymy się z tak dużym wysiłkiem. jakoś po prostu się nie utrwala? Ponieważ całą energię wkładamy w nabywanie nowych umiejętności i kształtowanie lepszych nawyków. brakuje nam natomiast skutecznych strategii. dzięki którym moglibyśmy zapamiętać wszystkie te przydatne informacje i zacząć je stosować w praktyce. W niniejszej książce Ken Blanchard. Paul J. Meyer oraz Dick Ruhe opowiadają historię o pisarzu. którego nurtują pewne pytania. i o przedsiębiorcy. który potrafi na nie odpowiedzieć. Całość stanowi prosty i uporządkowany opis metody. dzięki której zaczniesz się skuteczniej uczyć i wykorzystywać zdobytą wiedzę w celu wprowadzenia trwałych zmian.

D

19.9: https://woblink.com/ebook/teoria-gier-ken-binmore-31858u

Cena:stiglitz euro, współczesne teorie handlu międzynarodowego, najszczęśliwsze dziecko w okolicy pdf, książki fizjoterapia, na kraterze u wańkowicza, szklany tron części, maks czornyj, aplikacja do ebooków, postępowanie administracyjne podręcznik pdf, krzysztof gosztyla, łezka przerażona kotka, rodzeń elżbieta, adam robiński, sapieha amerykańska księżna, diabeł i tabliczka czekolady reszka, jak wygrać każde negocjacje, prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie allen carr, zaczynaj od dlaczego. jak wielcy liderzy inspirują innych do działania, pismo swiete pdf, minecraft poradnik pdf, bicz bozy, nowa laleczka…