Żołnierz rzymski

Żołnierz rzymski

Autor: G. R. Watson

Książka G. R. Watsona jest jedną z pierwszych publikacji jeśli chodzi o armię rzymską szczególnie. ale i historię ogólnie. poruszających tematykę pojedynczego człowieka i zwykłego. codziennego życia. Przyjmując oddolną perspektywę. co wielokrotnie podkreśla. zyskuje całkowicie nowe podejście do problematyki żołnierskiego życia. Choć obecnie wydawanych jest wiele książek naukowych i quasi naukowych tego rodzaju. to monografia spoglądająca na armię rzymską od środka. w której znajdujemy tylko pojedyncze i mimowolne wzmianki o tych. którzy dotąd byli głównymi bohaterami tej opowieści. a więc wielkich wodzach oraz ich oficerach. była wówczas czymś nowym. Watson jest wyjątkowy również pod tym względem. że w przeciwieństwie do wielu przed nim i wielu po nim. nie podszedł do sprawy na

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


Przemowy niezapomniane

Autor: Shaun Usher

Wzbogacony o liczne fotografie zbiór najsłynniejszych. wzruszających przemów – tych sprzed kilku wieków i tych współczesnych. Przemów wygłoszonych i niewygłoszonych. Pełnych siły i determinacji. ale także bólu. rozpaczy i niezgody.

~ przemowa Nicka Cave’a w Royal Festival Hall o pisaniu piosenki miłosnej.

~ przemowa Malali Yousafzai do Zgromadzenia Młodzieży w siedzibie ONZ. zawierająca słowa: „Umarły słabość. strach i beznadzieja. Narodziły się siła. moc i odwaga”.

~ homilia świętego Jana Pawła II w czasie pierwszej podróży apostolskiej do Polski w 1979 roku.

~ przemowa Ryana White’a. chłopca chorego na AIDS. dyskryminowanego i odrzuconego przez kolegów. koleżanki. nauczycieli i mieszkańców swojego miasteczka.

~ przemowa rannego Theodore’a Roosevelta chwilę

29: https://woblink.com/ebook/swiatotworstwo-w-fantastyce-od-przedstawienia-do-zamieszkiwania-krzysztof-m-maj-176914u

Cena:


:

:

Cena:elena ferante, zarządzanie organizacją pdf, harlan, myślenie lateralne przykłady, charles bukowski kobiety.pdf, głos pana lem, maciej sosnowski pierwsza miłość, internowanie wałęsy, ginekolodzy. tajemnice gabinetów, piotr skarga kazania sejmowe, gwiazdy które spłonęły, real madryt strategia sukcesu, ekstradycja mróz pdf, przetrwałem afganistan, kompetencje kluczowe w edukacji wczesnoszkolnej 2018…